برای درمان و جلوگیری از چروک های پوستی چه محصولاتی تهیه کنیم؟

نویسنده : admin
تاریخ : 29 مرداد 1398

چروک ها و خطوط روی پوست های صورت و دور چشم و گردن موضوعاتی اجتناب ناپذیر برای هر فردی می باشند که اتفاقا برای بسیاری از افراد ناراحت کننده هم می باشد، چرا که نشانه ایی از پیری و افزایش سن می باشد. همچنین هنوز محصولی به این تکامل ایجاد نشده است که بتواند به صورت کامل و صد در صد مانع از ایجاد چروک های پوستی گردد و همچنین درمان کننده ی چروک های پوستی شود.
این موضوع می تواند باعث درگیری بیش از حد افراد در میان محصولات مختلف اعم از ضد چروک و مرطوب کننده های مختلف از میان برندهای مختلف شود. به همین دلیل توصیه می کنیم در ابتدا کمی اطلاعات خود را در زمینه ی چروک و محصولات ضد چروک و همچنین ساختار محصولات ضد چروک افزایش دهید پس از این که در این زمینه اطلاعات لازم را کسب کردید اقدام به بررسی برندهای مختلف در این زمینه ها کنید.

فردامارکت |ضد چروک

چگونه چروک ها و خطوط روی پوست ایجاد می شوند؟

توجه کنید که چروک های پوستی بخشی از روند طبیعی پیری و افزایش سن می باشد. با افزایش سن میزان ضخامت پوست به تدریج کاهش پیدا می کند و خشک تر می شوند که باعث کاهش قابلیت الاستیسیته یا کشسانی و انعطاف پذیری پوست می شوند. با گذشتن از دهه ی سوم زندگی و ورود به دهه ی چهارم زندگی به تدریج میزان تولید پروتئین های لازم برای کشسانی پوست به نام های کلاژن و الاستین در پوست کاهش پیدا می کند. این پروتئین ها در قسمت زیرین پوست قرار دارند و باعث افزایش خاصیت کشسانی پوست در بافت خارج سلولی می شوند. به همین دلیل هست که با افزایش سن از میزان انعطاف پذیری و شکل طبیعی پوست کاسته می گردد چرا که این پروتئین ها نقش یک ستون را برای حفظ حالت طبیعی پوست دارند و با کاهش تولید آن ها و همچنین افزایش تخریب این پروتئین های مفید شکل پوست تغییر می کند.
از طرفی عوامل بیرونی بسیاری هم چون امواج فرابنفش و آلودگی هوا، استفاده از محصولات آرایشی غیر استاندارد، شیوه ی زندگی نامناسب، سیگار کشیدن و غیره مواردی هستند که روند این تغییرات را افزایش می دهند. همچنین در سطح مولکولی هم تغییرات بسیاری ممکن است ایجاد شود، تغییرات در زمینه ی ساختار مولکولی پروتئین ها که باعث تخریب مولکول و جایگزینی آن با مولکول دیگر میشود که رفتارهای متفاوتی دارند.

چه محصولاتی می توانند روند پیری و تولید چین و چروک پوست را کاهش دهند؟

به طور کلی با فرض اینکه شما چه برنامه ایی برای کنترل میزان چروک پوستتان دارید موارد کلی و اصولی ایی وجود دارد که مورد تایید همه ی کارشناسان است که باید مد نظر قرار دهید. فرمولاسیون ها و ترکیباتی که در زیر معرفی می کنیم همگی مواردی کلی هستند فارغ از برند و نام و نشان ، عملکردشان در کاهش میزان چروک پوستی تایید شده است:

  • مرطوب کننده ها: خشک شدن و دوباره مرطوب شدن مداوم، می تواند باعث افزایش احتمال چروکیدگی پوست گردند. به همین دلیل استفاده مداوم و مرتب مرطوب کننده ها می تواند ثبات میزان رطوبت پوست شود، و از این طریق مانع از چروکیدگی پوست شود. عموما مرطوب کننده ها فرمولاسیون هایی سبک دارند که مصرف مداوم آنها هیچ مشکلی از بابت احساس سنگینی روی پوست ایجاد نمی کنند.
  • سرم های پوستی: سرم ها ترکیبات مایع تغلیظ شده ایی هستن که قابلیت نفوذ به لایه های عمیق تر پوست را دارند. این فرمولاسیون ها بسیار سبک هستند و همچنین با قابلیت آنتی اکسیدانی که دارند می توانند مانع از تاثیر رادیکال های آزاد ایجاد شده ناشی از برخورد نور به پوست شود.به گفته مرکز تحقیقات پوستی بورلی هیلز به همین دلیل این محصولات می توانند مکمل های خوبی برای محصولات ضد چروک می باشند که در بازار وجود دارند.
  • کرم های دور چشم: لایه پوست اطراف دور چشم حدود پنج بار نازک تر از مناطق دیگر پوستی هستند به همین دلیل امکان خشک شدن این ناحیه ی پوستی بسیار بیشتر از دیگر مکان های پوست هست. احتمالا متوجه هم شده اید که اطراف چشم یکی از نخستین مناطقی است که دچار چروکیدگی می شوند. در بیشتر موارد کرم های صورت و مرطوب کننده ها برای تقویت این ناحیه و جلوگیری از چروک به اندازه ی کافی مناسب نیستند و نیاز به فرمولاسیون های دیگری برای محافظت دقیق تر این مناطق از پرتوهای خورشید احساس می شود. کرم های دور چشم باعث افزایش بهتر رطوبت پوست اطراف و زیر چشم ، و کاهش ظاهر خطوط دور چشم شوند. ترکیبات با پایه ی سیلیکونی می توانند باعث پر و محو شدن خطوط عمیق دور چشم می شوند؛ هچنین کرم های دور چشم که ترکیبات رتینوئیدی دارند نیز توانایی بازیافت دوباره کلاژن را دارند که باعث افزایش حالت طبیعی پوست اطراف چشم می گردند.
  • ضد آفتاب ها: پرتوهای فرابنفش ساطع شده از طرف خورشید باعث ایجاد انواع و اقسام مشکلات پوستی از جمله انواع سرطان های پوست می شوند. همچنین این پرتو ها با داشتن امواج UVA می توانند با نفوذ به اعماق پوست و ایجاد رادیکال های آزاد پوست رابه شدت مستعد چروک های مختلف کنند. به همین دلیل توصیه اکید بر استفاده مداوم از ضد آفتاب ها می شود.

ترکیبات موثره مهم را در این فرمولاسیون ها بشناسید

تشخیص اینکه نوع پوست شما به صورت خاص نیاز به چه موادی برای بهبود کیفیت دارد شاید یکی از نخستین مواردی باشد که شما را در انتخاب بهترین محصول برای پوستتان یاری کند. در زیر لیست بهترین ترکیبات موثره برای کاهش چروکیدگی و افزایش مقاومت در برابر عوامل محیطی را می بینید.

  • رتینول: رتینوئید ها با اتصال به گیرنده هایی در هسته ی سلولی باعث ایجاد تغییر در ترجمه ی ژن ها ی هسته سلولی و ایجاد مولکول های پروتئینی می شوند. این ترکیبات یکی از بهترین و موثرترین ترکیبات ضد چروک محسوب می شوند. کاهش روند تخریب کلاژن ها، افزایش ضخامت پوستی، و به حداقل رساندن ظاهر چروک ها از ویژگی های این ترکیب می باشد. همچنین رتینول باعث روشن تر شدن لکه های قهوه ایی ناشی از آفتاب سوختگی هم می شود.  سلول های بنیادی گیاهی(Planet-Based Stem Cell): این نوع سلول های بنیادی که از ناحیه ی مریستم گیاهان استخراج می شوند دارای قابلیت فوق العاده ی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی می باشند. این قابلیت ها باعث محافظت از پوست در برابر امواج خورشیدی و همچنین افزایش سنتز کلاژن در پوست می شوند.
  •  ویتامین ایی: این ترکیب آنتی اکسیدان محلول در چربی به خوبی می تواند با عبور از دیواره ی سلولی سلول های پوستی برای مقابله با رادیکال های آزاد ناشی از پرخورد پرتوهای فرابنشف و عومل بیرونی دیگر از پوست محافظت کند. این آنتی اکسیدان با شکستن زنجیره ی تخریب رادیکال های آزاد باعث جلوگیری از ایجاد تخریب سلول های پوستی می شود. این ترکیب یکی از بهترین ترکیبات برای محافظت پوست می باشند که باعث جلوگیری از تخریب پوست مخصوصا در برابر امواج خورشید می شود.
  • پپتیدها: وجود غلظت بالایی از پپتید ها در سرم های پوستی می تواند باعث افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست شود. این موضوع باعث افزایش خاصیت کشسانی(الاستیسیته) پوست و تقویت پوست می شود که در نهایت مانع ایجاد چروک می شود.
  • هیالورونیک اسید: این ترکیب جزو ترکیبات هومکتانت محسوب می شود. ترکیبات هومکتانت ترکیباتب هستند که جاذب الرطوبه می باشند و وجود این ترکیب در پوست باعث جذب رطوب از بخش های عمیق تر پوست و انتقال آنها به بخش اپیدرم و خارجی پوست می شود. این ماده کمک می کند که پوست همچنان رطوبت خود را حفظ کند و کلاژن ها به شکل و ساختار اساسی خود پوست باقی بمانند. به همین دلیل وجود این ترکیبات باعث افزایش هیدراتاسیون و مانع از چروکیدگی پوست می شوند. این ترکیب همچنین با ممانعت از دهیدراتاسیون یا از دست دادن رطوبت و خشک شدن پوست، باعث کاهش ضخامت خطوط چروکیده ی پوست می شوند.
  • لیپید های ضروری: لیپید هایی چون اسید های چرب، کلسترول و سرامیدها مواردی هستند که به صورت طبیعی مسئولیت محافظت سلول های پوستی و همچنین حفظ رطوبت پوستی را دارند.
  • روغن های ضروری: روغن هایی تشکیل شده اسیدهای چرب، و آنتی اکسیدان یکی از موارد کلیدی و مهم برای جلوگیری از چروکیدگی پوست می باشند. این روغن ها با ایجاد یک لایه ی محافظ روی پوست مانع از ازدست دادن رطوبت پوستی می شوند. روغن های نارگیل، آرگان و آووکادو مشهورترین و مهم ترین روغن های موجود در بازار برای محافظت و حفظ شکل و ساختار و الاستیسیته ی پوستی می باشند.
87 بازدید
برچسب :

11108

https://fardamarket.com

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب

بهترین مارک گلوتامین چیست؟ (معرفی ۷ گلوتامین برتر) 20 مرداد 1400
دپو مدرول درمانی برای درد و تورم آرتروز + ۹ بیماری دیگر 19 مرداد 1400
علائم تنگی نفس را با اسپری سرتاید پیشگیری کنید!(معرفی کامل) 19 مرداد 1400
یوتیروکس موثر در کنترل کم کاری تیروئید (عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
آسنترا درمانی برای افسردگی (فواید و عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
فلوکستین برای چیست؟ افسردگی را به راحتی کنترل کنید! 19 مرداد 1400
کی پی تیوا چیست؟ (هر ان چیز که باید از کی پی تیوا بدانید!) 18 مرداد 1400
تلفست چیست؟ (فواید،عوارض و نحوه مصرف) 18 مرداد 1400
فواید گلوتامین + معرفی بهترین مارک و نحوه مصرف 18 مرداد 1400
گینر رونی کلمن اصل و تقلبی + طریقه مصرف 16 مرداد 1400
بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید