مرطوب کننده قوی فاقد چربی صورت و گردن ( بی رنگ )

مرطوب کننده قوی فاقد چربی صورت و گردن ( بی رنگ )

حجم : ۴۰ میلی لیتر رنگ: بی رنگ محل مصرف: صورت و گردن عملکرد: مرطوب کننده پوست کد بهداشتی :۳۸/۱۲۹۱۷ جنسیت مصرف: عمومی کشورمبدابرند: ایران
تومان

موجود در انبار فردا مارکت
7روز هفته 24ساعته
تضمین اصالت کالا
تحویل سریع

توضیحات

مرطوب کننده قوی فاقد چربی صورت و گردن ( بی رنگ ) :

کرم مرطوب کننده پرودرما مناسب انواع پوست و در سه نوع بی‌رنگ، بژ روشن و بژ تیره تولید می‌شود. این محصول با ایجاد پوشش سبک و یکنواخت روی پوست انعطاف پوست را حفظ کرده و از ترک‌خوردگی پوست جلوگیری می‌کند. هم‌چنین استفاده از ویتامین سی و کافئین در ترکیب این کرم موجب از بین رفتن آثار استرس و خستگی در پوست می‌شود.

ترکیبات موثرموجود درمرطوب کننده قوی فاقد چربی صورت و گردن ( بی رنگ ) و عملکرد هرکدام:

اولین ترکیب به کار رفته در مرطوب‌ کننده قوی پرودرما روغن بادام شیرین است. این روغن غنی از اسیدهای چرب ضروری و ویتامین E بوده و با خاصیت آنتی‌اکسیدانی به پوست در مقابله با رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. به خصوص زمانی که بدن با کاهش آنتی‌اکسیدان مواجه است(استرس اکسیداتیو) روغن بادام شیرین با خنثی‌سازی اثر رادیکال‌های آزاد از تخریب کلاژن پوست جلوگیری می‌کند. این روغن از جمله روغن‌‌های غنی از اولئیک اسید بوده و ترکیب مناسبی برای پوست‌های خشک است.

ترکیب بعدی به کار رفته در کرم مرطوب کننده پرودرما گلیسیرین است. گلیسیرین از جمله ترکیباتی است که در چربی طبیعی پوست یافت می‌شود. این ماده روی پوست مانند فاکتورهای طبیعی مرطوب کننده پوست (NFM) عمل می‌کند. از آن‌جا که با افزایش سن، آسیب‌های محیطی و استفاده از مواد مضر مثل الکل‌های دناتوره ذخیره فاکتورهای طبیعی مرطوب‌کننده پوست در حال افت و کاهش است استفاده از این ترکیب برای حفظ رطوبت طبیعی پوست ضروری است. این ماده یک Humectant یا جاذب آب محسوب می‌شود و موجب جذب رطوبت محیط به پوست می‌شود.

شی باتر و روغن جوجوبا از دیگر ترکیبات به کار رفته در مرطوب‌کننده پرودرما هستند که به عنوان امولیانت به کار رفته‌اند. هر دو این ‌روغن‌ها از جمله روغن‌های غنی از اولئیک اسید هستند که با قرار گرفتن در بیرونی‌ترین لایه پوست مانع از دست رفتن رطوبت پوست می‌شوند و انتخاب مناسبی برای پوست‌های خشک محسوب می‌شوند.

سدیم لاکتات، سدیم PCA، هیالورورنیک اسید و اوره از جمله ترکیبات آبرسان یا جاذب آب مرطوب کننده پرودرما هستند. سدیم لاکتات از جمله ترکیباتی است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد و جزء عوامل طبیعی مرطوب‌کننده پوست یا NMF محسوب می‌شود. این ماده در جذب و ذخیره آب پس از هیالوورنیک اسید در رتبه دوم قرار دارد.

هیالورونیک اسید ترکیب دیگر مرطوب‌کننده پرودرما، ماده ای آب دوست و جذب کننده آب است به دلیل این ویژگی به عنوان مرطوب‌کننده و آبرسان در بسیاری محصولات مراقبت از پوست به کار می‌رود.

ترکیب بعدی مرطوب‌کننده پرودرما اوره است که عمدتا به دلیل خاصیت آبرسانی عمقی و لایه برداری ملایم در بسیاری از مرطوب‌کننده‌ها به کار می‌رود. اوره نیز یکی از ترکیبات فاکتورهای مرطوب‌کننده طبیعی پوست یا NMF است. به دلیل خاصیت لایه‌برداری ملایم این ترکیب با نفوذ به پوست به طور عمقی پوست را آبرسانی می‌کند. در یک پوست سالم غلظت اوره در هر اینچ‌مربع ۲۸ میلی گرم است که این میزان در پسوریازیس تا ۴۰٪‌ و در اگزما تا ۸۵٪ کاهش می‌یابد. مانند دیگر فاکتورهای مرطوب‌کننده طبیعی پوست غلظت این ماده نیز با افزایش سن کاهش می‌یابد.

توکوفریل استات(ویتامین E)، آسکوربیل پالمیتات و سدیم آسکوربیل فسفات و آسکوربیل گلوکزاید (فرم‌های گوناگون ویتامین C) ترکیبات آنتی‌اکسیدانی به کار رفته در مرطوب‌کننده پرودرما هستند.

از دیگر ترکیبات مرطوب‌کننده پرودرما می‌توان به کافئین اشاره کرد. این ترکیب به دلیل خواص آنتی اکسیدانی در بسیاری از محصولات مراقبتی پوست به خصوص کرم‌های دور چشم و مرطوب‌کننده‌ها و کرم‌های ضدچروک به کار می‌رود. خاصیت آنتی‌اکسیدانی کافئین موجب کاهش تیرگی و قرمزی پوست و رفع آثار خستگی از پوست می‌شود.

مرطوب‌کننده قوی پرودرما فاقد پارابن بوده و ماده نگهدارنده به کار رفته در این محصول فنوکسی اتانول است.

به دلیل وجود رتینیل پالمیتات در لیست ترکیبات، مرطوب کننده قوی پرودرما برای استفاده در دوران بارداری مناسب نیست.

کرم مرطوب‌کننده پرودرما انتخاب مناسبی برای پوست‌های خشک محسوب می‌شود و به دلیل وجود روغن‌های غنی از اولئیک اسید مانند روغن بادام شیرین، شی باتر و روغن جوجوبا و هم‌چنین استئاریل الکل، آسکوربیل پالمیتات و تری اتانول آمین برای پوست‌های چرب و مستعد جوش مناسب نیست

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید