کپسول-بتا- هیدروکسی بتا متیل بوتیرات-فردامارکت

کپسول بتا هیدروکسی بتامتیل بوتیرات (HMB) کارن

کپسول بتا هیدروکسی بتامتیل بوتیرات (HMB) کارن کپسول بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات (HMB) کارن (پی ان سی- PNC) فردامارکت می‌تواند سنتز پروتئین عضلانی را فعال کرده و بیان فاکتور رشد شبه انسولین-۱ در عضلات اسکلتی را افزایش دهد. مکمل اچ ام بی جهت افزایش قدرت، عضله سازی و جلوگیری از تحلیل عضلات مورد استفاده […]
تومان 69600
پاک کردن
شناسه محصول: نامعلوم دسته: برند:
موجود در انبار فردا مارکت
7روز هفته 24ساعته
تضمین اصالت کالا
تحویل سریع

توضیحات

کپسول بتا هیدروکسی بتامتیل بوتیرات (HMB) کارن

کپسول بتا هیدروکسی بتا متیل بوتیرات (HMB) کارن (پی ان سی- PNC) فردامارکت می‌تواند سنتز پروتئین عضلانی را فعال کرده و بیان فاکتور رشد شبه انسولین-۱ در عضلات اسکلتی را افزایش دهد. مکمل اچ ام بی جهت افزایش قدرت، عضله سازی و جلوگیری از تحلیل عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مکمل بتا هیدروکسی بتامتیل بوتیرات در عرض ۱ تا ۲ ساعت در گردش خون به پیک و تا ۹ ساعت بعد از مصرف به مقدار پایه می‌رسد. که این نشان می‌دهد مصرف HMB در دوزهای متعدد در طول روز مناسب تر است.

بعلاوه، زمانی که HMB به میزان ۱ تا ۶ گرم مکمل کمکی می‌شود، تقریبا ۱۴ تا ۲۹ درصد آن از طریق ادرار دفع می‌شود. بنابراین، به نظر می‌رسد که قسمت عمده آن در بدن باقی می‌ماند.

اکثر محققین با دوز ۳ گرم در روز موافقند چرا که بر اساس مطالعات انجام شده، مصرف HMB در این دوز با افزایش قدرت همراه است در حالی که مصرف ۶ گرم در روز چنین نتیجه ای به دنبال ندارد.

علاوه بر ورزشکاران، مکمل HMB برای سالمندان و افرادی که به بیماری‌های مزمن مبتلا هستند نیز مناسب است

مواد تشکیل دهنده کپسول بتا هیدروکسی بتامتیل بوتیرات:

HMB متابولیت اسیدآمینه لوسین می باشد. مقدار کمی HMB در روز توسط بدن تولید می شود اما باید حداقل۶۰ گرم در روز لوسین (معادل ۶۰۰ گرم از منابع پروتئینی) مصرف شود تا دوز موثرHMB براساس مطالعات (۳گرم) تامین گردد. بنابراین برای تامین ۳ گرم در روز، مکمل یاری با HMB ضروری است.

اثرات کپسول یاری با HMB بر متابولیسم پروتئین:

 افزایش سنتز پروتئین عضلانی از طریق فعال کردن مسیر mTOR و افزایش بیان فاکتور رشد شبه انسولین (IGF-1)

 کاهش تجزیه پروتئین از طریق کاهش فعالیت و بیان مسیر یوبی کوئیتون-پروتزوم ( یکی از مسیرهای اصلی تجزیه پروتئین) و کاسپازها (نقش در آپپتوز، نکروز و التهاب)

کاهش دفع ادراری ۳- متیل هیستیدین

موارد مصرف کپسول بتا هیدروکسی بتامتیل بوتیرات:

افزایش توده ماهیچه ای و قدرت عضلانی در سالمندان دچار سوءتغذیه، بیماران سرطانی با کاهش ۵% وزن، بیماران ایدزی، بیماران ترومایی تحت تغذیه با لوله

کاهش سطوح پروتئینC واکنشی و التهاب در بیماران COPD

 تحریک سنتز کلاژن (همراه با آرژنین و گلوتامین)

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید