مولتی ویتامین مینرال

کپسول مولتی ویتامین پلاس مینرال ۳۰ عددی الحاوی

کپسول مولتی ویتامین پلاس مینرال 30 عددی الحاوی نیاز روزانه بدن به ویتامین ها و مواد معدنی را تامین کرده و از آنجا که دارای کلسیم و منیزیم است در تقویت مفاصل و استخوان بسیار موثر می باشد. این محصول تقویت کننده سیستم ایمنی بوده و به آسانی جذب بدن می شود.
تومان

موجود در انبار فردا مارکت
7روز هفته 24ساعته
تضمین اصالت کالا
تحویل سریع

توضیحات

مولتی ویتامین پلاس

توضیحات کپسول مولتی ویتامین مینرال:

مولتی ویتامین مینرال ها، مکمل هایی هستند که حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشند و همه افراد می توانند از آنها استفاده کنند. فرآورده های مولتی ویتامین مینرال ها ترکیبی از انواع ویتامین های مختلف هستند. بدن انسان برای زندگی سالم و بهترین عملکرد به ویتامینها و مواد معدنی مختلف نیاز دارد. یک قرص مولتی ویتامین می تواند تمام نیاز های ویتامینی و مواد معدنی که در وعده های غذاییتان وجود نداشته است را تامین کند. اگر رژیم غذایی شما خوب نیست، حتما باید از مکمل استفاده کنید. ویتامین ها و مواد معدنی از جمله ترکیبات لازم و ضروری برای کارکرد طبیعی بدن و حفظ سلامت عمومی می باشند. به همین دلیل ضروری است تا تمامی افراد در کنار رعایت یک رژیم غذایی سالم و متعادل، از طریق مصرف مکمل های دارویی اقدام به تامین کامل نیاز بدن خود به انواع ویتامین ها و مواد معدنی نمایند. کپسول مولتی ویتامین مینرال الحاوی دارای دوز مناسبی از انواع ریز مغذی ها بوده و مصرف آن می تواند منجر به بهبود سلامت عمومی بدن، تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف گردد. استفاده از این محصول همچنین به دلیل تامین کلسیم و منیزیم مورد نیاز بدن می تواند موجب تقویت مفاصل و استخوان ها و پیشگیری از ابتلا به بیماری هایی از جمله آرتروز گردد. شما می توانید نیاز روزانه خود به ویتامین ها و مواد معدنی را با استفاده از کپسول مولتی ویتامین پلاس مینرال ۳۰ عددی الحاوی که از طریق داروخانه آنلاین فردامارکت برای شما ارائه خواهد شد دریافت کنید.

 

فواید مصرف کپسول مولتی ویتامین مینرال:

کاهش چین و چروک پوست، افزایش انرژی، مبارزه با پیری و احساس شادابی می تواند از جمله آثار مصرف مولتی ویتامین ها می باشد. مصرف مولتی ویتامین ها به عنوان مکمل در کنار مواد غذایی، نه تنها موجب تأمین نیازهای تغذیه‌ای تأمین نشده از غذاها می‌شود بلکه در بسیاری موارد موجب پیشگیری یا کاهش عوارض یک بیماری می‌شود.

 

کپسول مولتی ویتامین مینرال شامل:

Vitamin A، Vitamin E، Vitamin D، Vitamin B1، Vitamin B2، Vitamin B6، Vitamin B12، Vitamin C، Nicotinamide، Folic Acid

 

ارزش تغذیه ای کپسول مولتی ویتامین مینرال:

این محصول شامل ترکیبات مولتی ویتامینی ذیل می باشد که تک تک آنها را به صورت تخصصی تر مورد بررسی قرار می دهیم:

ویتامین A
ویتامین A محلول در چربی می باشد و به نام های رتینول (فرم الکلی ویتامین A) و ترکیباتی با فعالیت های بیولوژیکی رتینول نیز شناخته می شود. این ویتامین نقش اساسی در بینایی، رشد و نمو، تقویت سیستم ایمنی و تولید مثل دارد.
میزان نیاز روزانه (RDA) بدن در بزرگسالان برای آقایان ۹۰۰ میکروگرم (تقریبا معادل ۳۰۰۰IU) و در بانوان ۷۰۰ میکروگرم (تقریبا معادل ۲۳۰۰IU) می باشد و دریافت حداکثر میزان مجاز روزانه (UL) در این افراد ۳۰۰۰ میکروگرم (۱۰۰۰۰IU) است.
نکته ای برای تبدیل میکروگرم رتینول به IU: هر میکروگرم رتینول معادل ۳٫۳۳ واحد بین المللی یا IU است.

ویتامین C
ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است که در متابولیسم پروتئین ها نیز نقش دارد. این ویتامین علاوه بر عملکردهای بیوسنتز و آنتی اکسیدانی، نقش مهمی در عملکرد سیستم ایمنی بدن دارد و به جذب آهن نیز کمک می نماید.

ویتامین E
این ویتامین جزء ویتامین های محلول در چربی می باشد و یکی از مهم ترین آنتی اکسیدانی های فاز چرب بشمار می رود. این ویتامین با جلوگیری از تشکیل رادیکال های آزاد حین اکسیداسیون چربی ها، از ایجاد آسیب سلولی نیز جلوگیری می نماید. به علاوه، در تقویت سیستم ایمنی، بیان ژن و سایر فرآیندهای متابولیکی نقش دارد. ویتامین E در گشاد شدن عروق و جلوگیری از تجمع پلاکتی نیز موثر می باشد.

ویتامین B1
تیامین یکی از ویتامین های محلول در آب است. این ویتامین نقش مهمی در متابولیسم قندها، تولید انرژی، رشد و نیز بهبود عملکرد سیستم عصبی دارد.
میزان نیاز روزانه این ویتامین در مردان بزرگسال ۱٫۲ میلی گرم و در زنان بزرگسال ۱٫۱ میلی گرم می باشد.

ویتامین B2
این ویتامین در فرآیندهای تولید انرژی از مواد مغذی، رشد و تمایز سلولی و تجزیه داروها نقش دارد.
میزان نیاز روزانه بدن به B2 در بزرگسالان برای آقایان ۱٫۳ میلی گرم و در بانوان ۱٫۱ میلی گرم می باشد.

ویتامین B3
نیاسین که ویتامین B3 نیز نامیده می شود، یکی از ویتامین های محلول در آب است. نیاسین نام ژنریک نیکوتینیک اسید، نیکوتین آمید و مشتقات آن نظیر نیکوتینامید ریبوساید می باشد. نیاسین به طور کلی بیش از ۴۰۰ آنزیم در بدن برای کاتالیز واکنش ها به NAD نیاز دارند که عمدتاً در متابولیسم و تولید انرژی در تمام سلول ها نقش دارد. این ویتامین همچنین برای حفظ یکپارچگی ژنوم و کنترل بیان ژن نیز مورد نیاز است.
میزان نیاز روزانه (RDA) بدن در بزرگسالان برای آقایان ۱۶ میلی گرم و در بانوان ۱۴ میلی گرم می باشد و دریافت حداکثر میزان مجاز روزانه (UL) در این افراد ۳۵ میلی گرم است. 

ویتامین B12
ویتامین B12 از جمله ویتامین های محلول در آب می باشد. این ویتامین به عنوان کوفاکتور آنزیم های مهم در بدن، برای تکامل و عملکرد صحیح سیستم عصبی مرکزی، تشکیل گلبول های قرمز سالم، ساخت DNA و جلوگیری از ایجاد کم خونی مگالوبلاستیک (نوعی کم خونی که در اثر کمبود B12 و فولیک اسید رخ می دهد) در افراد ضروری است.

ویتامین B9
فولیک اسید یکی از ویتامین های محلول در آب می باشد که به عنوان فولات، فولاسین و B9 نیز شناخته می شود. این ویتامین نقش مهمی در ساخت اسیدهای نوکلئیک (DNA/RNA) و متابولیسم اسید آمینه ها دارد.
میزان نیاز روزانه این ویتامین در بزرگسالان ۴۰۰ میکروگرم می باشد.

ویتامین B6
ویتامین B6 به تقویت سیستم ایمنی، بهبود عملکرد شناختی (حافظه و یادگیری)، کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS)، بهبود متابولیسم پروتئین و کربوهیدرات کمک می کند. همچنین، در برخی از مطالعات دریافت B6 از طریق کاهش سطح هموسیستئین، خطر بیماری های قلبی و عروقی را کم می کند.
نیاز به این ویتامین محلول در آب در بزرگسالان ۱٫۳ میلی گرم در روز است. 

ویتامین D
ویتامین D محلول در چربی بوده و به نام ویتامین نور خورشید نیز شناخته می شود. زیرا مواجهه متوسط با نور خورشید از طریق تابش اشعه ماورا بنفش به پوست، کلسترول را به ویتامین D تبدیل می کند. این ویتامین جذب کلسیم را در روده تقویت کرده و غلظت کلسیم و فسفات سرم را حفظ می کند. بنابراین برای رشد و استحکام استخوان ها لازم است و از نرمی استخوان در کودکان (راشیتیسم) و بزرگسالان (استئومالاسی) جلوگیری می کند.
میزان نیاز روزانه (RDA) بدن در بزرگسالان ۱۵ میکروگرم (معادل ۶۰۰IU) می باشد و دریافت حداکثر میزان مجاز روزانه (UL) در این افراد ۱۰۰ میکروگرم (معادل ۴۰۰۰IU) است. 
*نکته ای برای تبدیل میکروگرم ویتامین D به IU: هر میکروگرم از ویتامین D برابر با ۴۰ واحد بین المللی IU می باشد.

منیزیم
منیزیم به عنوان کوفاکتور بیش از ۳۰۰ سیستم آنزیمی در بدن عمل می کند. منیزیم در ساخت پروتئین، DNA، عملکرد عضلات و اعصاب، کنترل قند خون و تنظیم فشار خون نقش دارد. منیزیم می تواند به کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS) مانند اضطراب، بی خوابی و … کمک کند.

ید
ید یک عنصر کمیاب است. این ماده معدنی یکی از اجزای اساسی هورمون های تیروئیدی تیروکسین (T4) و تری یدوتیرونین (T3) می باشد، که بسیاری از فعالیت های بیوشیمیایی مانند ساخت پروتئین و فعالیت آنزیمی را تنظیم می کند و در فرآیندهای سوخت و سازی بدن نقش تعیین کننده دارد. ید همچنین برای رشد استخوان ها و سیستم عصبی مرکزی در جنین و نوزادان مورد نیاز است.
میزان نیاز روزانه ید در مردان و زنان بالغ ۱۵۰ میکروگرم می باشد. حداکثر میزان مجاز دریافت ید ۱۱۰۰ میکروگرم می باشد و دریافت دوز بالاتر از این مقدار با بروز علائمی مانند کمبود ید (گواتر، کم کاری تیروئید) همراه باشد.

آهن
آهن یک ماده معدنی ضروری است که مهم ترین نقش آن شرکت در ساختار هموگلوبین گلبول های قرمز خون است. در واقع هموگلوبین یک پروتئین حاوی آهن است، که در ساختار گلبول های قرمز خون حضور دارد و اکسیژن را از ریه ها به اندام ها و بافت های مختلف بدن میرساند. وجود این ماده معدنی در روند طبیعی رشد بدن، تولید انرژی، تکامل عصبی، عملکرد سلولی و ساخت برخی هورمون ها ضروری است. میزان دوز مورد نیاز آهن در مراحل مختلف زندگی متفاوت می باشد.
این مقدار در مردان بالغ ۸ میلی گرم و در زنان بالغ تا ۵۰ سالگی ۱۸ میلی گرم و برای زنان بالاتر از ۵۰ سال ۸ میلی گرم است.

کلسیم
کلسیم فراوان ترین ماده معدنی بدن بوده و عنصر اصلی تشکیل دهنده استخوان است. نیاز روزانه به کلسیم در افراد بزرگسال ۱۰۰۰ میلی گرم است. در صورتی که مقدار مناسبی کلسیم از طریق رژیم غذایی دریافت نمی کنید استفاده از مکمل های کلسیم می تواند گزینه مناسبی برای جلوگیری از کمبود این ماده معدنی باشد.

 

چه کسانی نمی توانند از کپسول مولتی ویتامین مینرال استفاده کنند؟

بانوان باردار یا شیرده، بیماران خاص و یا مصرف کنندگان هر نوع دارو لازم است تا پیش از شروع به مصرف این محصول با پزشک مشورت نمایند.

در صورتی که مصرف کپسول مولتی ویتامین مینرال منجر به بروز هر نوع حساسیت در شما شد مصرف را متوقف کرده و با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

در صورتی که استفاده از این محصول منجر به بروز عوارض جانبی خاصی از جمله راش، کهیر و قرمزی شد مصرف دارو را متوقف کرده و حتما با داروساز و یا پزشک مشورت نمایید.

به منظور پیشگیری از ایجاد تداخل دارویی ضروری است تا در صورت مصرف هر نوع دارو به ویژه ویتامین ها خصوصا ویتامین D و A، کینولون ها و تتراسایکلین ها، داروهای ضد انعقاد از جمله آسپرین، متفورمین، کاپتوپریل، دیگوکسین، و یا ایزونیازید حتما با پزشک مشورت نمایید.

 

هشدارهای مصرف کپسول مولتی ویتامین مینرال:

نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

درصد مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

دوز پیشنهادی برای مصرف دارو را بدون تجویز پزشک یا داروساز افزایش ندهید.

 

روش مصرف کپسول مولتی ویتامین مینرال:

به منظور دریافت نتیجه مطلوب از مصرف کپسول مولتی ویتامین مینرال الحاوی می توانید روزانه ۱ عدد از محصول را به همراه وعده غذایی خود و یک لیوان آب مصرف نمایید.

 

روش نگهداری کپسول مولتی ویتامین مینرال:

محصول را در محیطی خشک و خنک (دمای بین ۸ الی ۳۰ درجه)، به دور از تابش مستقیم نور خورشید و دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید.

پس از استفاده از محصول درب آن را به خوبی ببندید.

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید