بهترین مولتی ویتامین برای مردان چیست؟

نویسنده : حمید
تاریخ : 20 فروردین 1400

بهترین مولتی ویتامین برای مردان چیست؟

بهترین مولتی ویتامین برای مردان چیست؟ شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که مناسب ترین مولتی ویتامین برای آقایان کدام است. داروخانه آنلاین فردامارکت؛ در این مقاله در رابطه با مصرف مولتی ویتامین، اثرات این مکمل ها، نکات مهم در انتخاب بهترین مولتی ویتامین ها برای مردان ورزشکار و … به صورت کامل توضیح داده است.

بدن مردان و زنان نیازهای گوناگونی دارد. مردان در مقایسه با زنان نیاز بیشتری به برخی مواد مغذی دارند، در حالی که خانم ها در برخی مواد مغذی دیگرنیاز به تقویت با مکملی چون مکمل آهن دارند. اما در هر دو حالت یک مولتی‌ویتامین روزانه می‌تواند این شکاف را از بین ببرد.

چرا مصرف مولتی  ویتامین ها ضروری است؟

به صورت طبیعی همه ی انسان هایی که بر روی کره خاکی زندگی میکنند، برای انجام فعالیت روزانه خود نیازمند این هستند که مواد معدنی و مغذی، مولتی ویتامین ها و… را مصرف کنند. چون کاهش هر یک از آن ها در بدن انسان می تواند باعث بوجود آمدن نقص و یا مشکل در سیستم متابولیک گردد. مولتی ویتامین ها از جمله مکمل هایی هستند که مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین کرده و واکنش های متابولیک را آسان می سازند.علاوه بر  ورزشکاران افراد عادی نیز به این مواد مغذی احتیاج دارند.
مولتی ویتامین ها متشکل از ویتامین ها و مواد معدنی هستند. ویتامین ها دارای ترکیبات ارگانیک و بسیار پیچیده تر از مواد معدنی هستند. بدن به انواع  ویتامین ها نیاز دارد. ویتامین ها واکنش های شیمیایی را در بدن کنترل نموده و مواد غذایی را به انرژی تبدیل می کنند.

ویتامین ها به دو دسته تقسیم می شوند:

 • محلول در آب
 • محلول در چربی

ویتامین های محلول در آب باید روزانه مصرف شوند چون به سرعت در بدن از طریق کلیه ها دفع می شوند و در بدن ذخیره نمی شوند “مثل ویتامین ث و ویتامین های گروه ب”.

اما ویتامین هاای محلول در چربی در  کبد ذخیره می شوند.در نتیجه این دسته از ویتامین ها نباید به صورت روزانه مصرف شوند مثل ویتامین های آ، دی، ای و کا. . تنها در صورت نیاز و یا به صورت دوره ای و زیر نظر پزشک این ویتامینها باید مورد استفاده قرار گیرند.

این دو دسته از ویتامین ها کاملا با یکدگیر متفاوت هستند.وجود هر یک از این ویتامینها برای بدن ضروری است و هر یک نقش ویژه ای را در بدن ایفا می کنند.

ویتامین ها به گرما، نور و مواد شیمیایی حساس هستند بنابراین می بایست  در تهیه و آماده سازی، فرآوری و نگهداری مواد غذایی به حفظ ویتامین ها و ارزش غذایی آنها توجه نمود.

مواد تشکیل دهنده یک مولتی ویتامین روزانه برای آقایان

بهترین مولتی ویتامین ها برای مردان باید شامل ۱۳ ویتامین و مواد معدنی ضروری بدن باشند از جمله:

 • ویتامین A: برای سلامت چشم
 • ویتامین C: تقویت سیستم ایمنی
 • ویتامین K: در لخته شدن خون و حفظ سطح کلسیم نقش دارد.
 • ویتامین E: آنتی اکسیدان، اثرات رادیکال های آزاد بر روی بدن را کاهش می دهد.
 • ویتامین D: سلامت استخوان و موثر در افزایش جذب کلسیم، تقویت سیستم ایمنی
 • ویتامین های گروه B (تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، اسید پانتوتنیک، بیوتین، B6 ، B12 و فولات): سلامت و تولید سلول و افزایش سطح انرژی، عملکرد سیستم عصبی

اثرات مکملهای مولتی ویتامین بر سلامت افراد

اثرات مولتی ویتامینبر سلامت آقایان

مکملهای مولتی ویتامین اثرات بسیاری  بر سلامتی دارند. همانطور که می دانید ویتامینها نقش بسیار مهمی در کارکرد صحیح ارگان های بدن دارند. کمبود ویتامین ها سبب بروز مشکللاتی در کارکرد اعضا می شود و بدن در معرض ابتلا به بیماری های مختلف قرار گیرد.

این مکملها نیاز بدن به ویتامین ها را جبران می کنند. بسیاری از افراد از این مکملها برای سلامتی در دوران سالمندی استفاده می کنند. زیرا با افزایش سن قدرت بدن در جذب مواد پایین آمده  و همین امر بدن را در  معرض کمبود ویتامین ها قرار می دهد.

افزایش سطوح انرژی در بدن

مکملهای مولتی ویتامین با رساندن انواع ویتامین به بدن موجب  تقویت و افزایش انرژی در بدن می شوند. همین امر بر فعالیت بدن اثر می گذارد و سبب  می شود فرد به بهترین نحو فعالیت های روزمره خود را انجام دهد. سم زدایی یکی دیگر  از اثرات این مکملها در بدن است.

جلوگیری از پیری پوست

با افزایش سن  پوست در معرض پیری و از دست دادن کلاژن قرار می گیرد. اما اگر ویتامینها به اندازه کافی به بدن برسند پوست جوانتر باقی می ماند.همین موضوع باعث شده بسیاری از افراد برای حفظ سلامت و زیبایی پوست خود  از مکملهای مولتی ویتامین استفاده کنند.

جلوگیری از ابتلا به سرطان

همچنین این مکملها از بروز سرطان و یا بیماری های خطرناک مانند سرطان سینه و بیماری دیابت جلوگیری به عمل می آورند. مکمل های مولتی ویتامین با تامین ویتامین بدن استرس را کاهش می دهند و همین امر به سلامتی بدن کمک زیادی می کند.

بهبود خلقیات

بهبود خلقیات یکی دیگر از اثرات استفاده از این مکملها است. همانطور که می دانید کاهش برخی ویتامینها در بدن سبب بروز نوسانات خلقی می شود. با تامین نیاز بدن به ویتامینها، این نوسانات خلقی از بین می روند و خلقیات ثابت می مانند.

رفع هوسهای غذایی

هوس غذایی یکی از علایمی است که نشان می دهد بدن در معرض کمبود ویتامین خاصی قرار گرفته است. استفاده از مکملهای مولتی ویتامین با تامین ویتامین های بدن به کاهش هوس های غذایی کمک می کنند و سبب ارتقا سلامتی می شوند.

کمبود ویتامین در بدن سبب بروز دردهای عضلانی و مفاصل می شود. استفاده از مکملهای مولتی ویتامین به کاهش درهای عضلانی کمک زیادی می کنند.

نکات مهم در انتخاب بهترین مولتی ویتامین

نکات مهم در انتخاب بهترین مولتی ویتامین

در انتخاب مولتی‌ویتامین مناسب برای شما، عواملی دارای اهمیت بسیار بوده که در ذیل به آنها اشاره شده است  :

 1. حساسیت دارویی
 2. نگرانی‌های بهداشتی خاص
 3. تعدادی قرص در روز که مایل به خوردن آنها هستید
 4. بودجه خود را در نظر بگیرید

همچنین در نظر داشته باشید که اکثر مولتی‌ویتامین‌ها حاوی کلسیم یا منیزیم نیستند زیرا مقادیر مورد نیاز برای یک مکمل بالاست.

مولتی‌ویتامین‌های زیادی برای مردان در نظرگرفته شده‌اند که در اشکال و قیمت های گوناگون در بازار موجود هستند.

بهترین مولتی ویتامین برای مردان ورزشکار و بدنساز  

همه قهرمانان و ورزشکارانی که زیبایی اندام و سلامت  آنها را تحسین می‌کنید، از یکسری اصول اولیه پیروی می‌کنند. تغذیه موثر، بنیان و اساس تمام ورزش‌هاست. به همین دلیل ورزشکاران باید مصرف مولتی‌ویتامین‌ها را درست به اندازه استفاده از سینه مرغ یا پرورش عضلات لت‌شان جدی بگیرند.

فردامارکت در این مقاله ، بهترین مولتی‌ویتامین‌ها برای بدنسازی را به شما معرفی می کند.

استفاده از مکمل‌ها بسیار رایج شده  و همه ما می‌توانیم از آنها سود ببریم. مکمل ها مجموعه‌ای از ویتامین‌ها و مواد مغذی موردنیاز برای پشتیبانی از بدن را فراهم می‌کنند. مصرف این مولتی‌ویتامین‌ها در زمانی که به دنبال نتایج عالی و شگفت  انگیز  از تمرینات‌تان هستید، اهمیت بسیار بیشتری پیدا می‌کند.

رشد عضلات ، قدرت و بدست آوردن اندامی متناسب و بدون چربی، همگی به مصرف منظم مولتی ویتامین‌ها و مواد معدنی موثر بستگی دارد.

نتیجه گیری

داروخانه اینترنتی فردامارکت، در این مطلب سعی کرد تا در رابطه با معرفی بهترین مولتی ویتامین برای مردان به صورت کامل توضیحاتی را ارائه دهد، نحوه مصرف، اثرات مکمل ها و… از جمله نکات مهم و آموزنده این مطلب می باشد.

3638 بازدید
برچسب :

14836

https://fardamarket.com

دیدگاهتان را بنویسید
2021-06-29 05:55:41

با سلام و عرض ادب و احترام. ببخشید سوالی دارم در مورد مولتی ویتامین‌ها برای آقایون؛ که آیا مصرف دائم آنها مضر هست برای بدن(به طور مثال پنج یا شش سال ؛حتی بیشتر و مداوم )؟ و اینکه آیا خوردن دوعدد مولتی ویتامین برای سلامت بدن خطر آفرین هستند ؟ مثلا انرژکس صبح بعد صبحانه یکعدد و عصر یکعدد ولمن و .... و به صورت ترکیبی و چرخشی استفاده کردن مولتی ویتامین ها. یا مثلاً اکتی من صبح ؛ مولتی من عصر یکعدد و .... ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. با کمال تشکر و احترام؛ خسته باشید.

آخرین مطالب

ریزش مو و کرونا 28 آذر 1400
بهترین مارک گلوتامین چیست؟ (معرفی ۷ گلوتامین برتر) 20 مرداد 1400
دپو مدرول درمانی برای درد و تورم آرتروز + ۹ بیماری دیگر 19 مرداد 1400
علائم تنگی نفس را با اسپری سرتاید پیشگیری کنید!(معرفی کامل) 19 مرداد 1400
یوتیروکس موثر در کنترل کم کاری تیروئید (عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
آسنترا درمانی برای افسردگی (فواید و عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
فلوکستین برای چیست؟ افسردگی را به راحتی کنترل کنید! 19 مرداد 1400
کی پی تیوا چیست؟ (هر ان چیز که باید از کی پی تیوا بدانید!) 18 مرداد 1400
تلفست چیست؟ (فواید،عوارض و نحوه مصرف) 18 مرداد 1400
فواید گلوتامین + معرفی بهترین مارک و نحوه مصرف 18 مرداد 1400
بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید