یه ضد آفتاب خوب میخوام!

نویسنده : حمید
تاریخ : 23 اردیبهشت 1399

آیا می‌دانید که چرا باید از کرم ضد‌‌ آفتاب استفاده کنیم و بهترین کرم ضدآفتاب مناسب پوستمان کدام است؟ در این مقاله به این پرسش‌ها به طور کامل پاسخ می‌دهیم.

حفاظت پوست در مقابل اشعه‌های مضر نور خورشید، به دو دلیل بحث برانگیز شده است.

اول به دلیل نیاز اساسی بدن ما به ویتامین D، که پوست با قرار گرفتن در معرض نور خورشید آن را تولید می‌کند و اگر آن را محدود کنیم، ممکن است برایمان مشکل ساز شود.

دوم به دلیل نگرانی‌هایی‌ست که در مورد مواد فعال موجود در کرم‌های ضدآفتاب وجود دارد. این مواد تشکیل دهنده لایه SPF (لایه حفاظتی در مقابل نور خورشید)، ممکن است پیامدهای ناخواسته‌ای همراه داشته باشند.

یکی از مشکلات پوستی که در سال‌های اخیر به اوج خود رسیده، پیری زودرس پوست و متوسل شدن ما به هزار و یک روش برای بازیابی جوانی و شادابی است، اما باید قبول کنیم که هیچ راهی مانند مراقبت نمی‌تواند طبیعت و زیبایی ما را برگرداند. پس زیر این آفتاب سوزان نیاز به بهترین کرم ضدآفتاب و ضدچروک است که از پوست در مقابل اشعه‌های آسیب‌رسان و سرطان‌زا محافظت کند.

استفاده ازبهترین کرم ضدآفتاب با ساختار پوستتان، یک قدم بزرگ و موثر در سلامت، زیبایی و شادابی آن بوده؛ و مانع از بروز مشکلات رایج پوستی، مانند آفتاب سوختگی، چین و چروک، و لکه‌های ناشی از نور آفتاب و… می‌شود.

اگر SPF بالا تنها ملاک شما برای خرید کرم ضد آفتاب است، پس لازم است نکاتی را در مورد ضد آفتاب‌ها به شما بگوییم.

Spf موجود در کرم ضد آفتاب به چه معناست؟

کرم ضد آفتاب دارای spf های مختلفی است. میزان spf موجود در یک کرم ضد آفتاب مشخص می کند که این کرم تا چه اندازه می تواند پوست شما را در برابر اشعه خورشید محافظت نماید. به عنوان مثال فردی که بدون کرم ضد آفتاب در معرض نور خورشید قرار می گیرد تقریبا بعد از ۲۰ دقیقه دچار آفتاب سوختگی می شود، در صورتی که اگر همان فرد از کرم ضد آفتاب دارای spf 15 استفاده می نمود ۲۰ دقیقه دیرتر دچار همان آفتاب سوختگی می شد. در واقع با استفاده از ضد آفتاب ۹۲ درصد از اشعه های مضر آفتاب کمتر می شود.

روش انتخاب بهترین کرم ضدآفتاب برای پوست هر فرد

روش انتخاب بهترین کرم ضدآفتاب برای پوست هر فرد

۱- پوست های حساس

برای افرادی که دارای پوست حساس ، اگزما یا پوست مستعد به پسوریازیس هستند، در هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب باید محافظت بیشتر در نظر گرفته شود. در اکثر موارد ، آفتاب می تواند علائم اگزما را بهبود بخشد ، اما در موارد دیگر قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث بدتر شدن اوضاع می شود.

هنگام بهترین کرم ضد آفتاب صورت ، لیست مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید و سعی کنید از مواردی که می دانید پوست شما را تحریک می کند، اجتناب کنید. همچنین می توان از کرم غیرمعطر و مخصوص پوست های حساس استفاده کرد. نور آفتاب می تواند پوست شما را بسیار خشک کند ، بنابراین پوست را مرطوب نگه دارید و مایعات زیاد مصرف کنید. پیش از قرار گرفتن در معرض آفتاب از کرم ضد آفتاب غافل نشوید تا پوسستان شاداب بماند.

۲- ضد آفتاب برای پوست حساس

بسیاری از افراد پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب، دچار جوش های ناشی از گرما می شوند. این جوش ها فقط به خاطر قرار گرفتن در معرض آفتاب نیست بلکه ناشی از گرمای آن است. می توانید با خنک نگه داشتن خود، پوشیدن لباس های گشاد، نوشیدن مایعات و به حداقل رساندن ورزش شدید در گرما، از تشکیل این جوش ها جلوگیری کنید.

اگر مستعد تشکیل این گونه جوش هستید، از کرم هایی با خواص پیشگیری از آلرژی استفاده کنید. این کرم ها محافظت بالایی در برابر UVA و UVB فراهم می کنند و یک لایه محافظ روی پوست ایجاد می کنند که از حساسیت به نور خورشید، تشکیل تاول، قرمزی ، خارش و احتباس مایعات جلوگیری می کند .

۳- بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست تیره

یک تصور غلط وجود دارد که پوست تیره در برابر آفتاب آسیب نمی بیند. اما باید به یاد داشته باشید که خورشید به تمام انواع پوست با رنگ های مختلف آسیب می رساند. البته اگر پوست شما تیره باشد احتمالاً کمتر در معرض سوختن قرار می گیرید، اما آفتاب هنوز می تواند به پوست شما آسیب برساند. افرادی که پوست تیره تری دارند، در مناطقی از پوست که دارای رنگدانه کمتری است مانند کف پا و کف دست، بیشتر در معرض آسیب پوست قرار می گیرند.

در مورد پوست های تیره تر ، محافظت با اسپری به راحتی انجام می شود. اسپری ۱۰۰٪ شفاف است و هیچ لکه ای باقی نمی گذارد. همچنین سریع خشک می شود و حاوی ویتامین E است که به پوست کمک می کند تا آبرسانی و تغذیه شود.

۴- بهترین روشن کننده پوست

اگر پوست روشن داشته باشید، مستعد آسیب سطحی (سوزش) و آسیب طولانی مدت ناشی از آفتاب می باشید. در صورتی که صورت شما کک و مک داشته باشد باید از بهترین کرم ضدآفتاب و روشن کننده پوست در برابر آفتاب استفاده کنید. قرار گرفتن پوست روشن به مدت ۵ – ۱۰ دقیقه در برابر نور خوشید باعث ایجاد آسیب می شود. با این حال ، حتی برای پوست های تیره، یک ساعت قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند آسیب به پوست ایجاد کند.

فرقی نمی کند در طول تابستان کل روز بیرون باشید یا چند سال بیرون از خانه باشید، در هر صورت پوست های روشن باید از محافظ با فاکتور بالا استفاده کنند (SPF 30+). همچنین به یاد داشته باشید بعد از شنا دوباره ضد آفتاب اعمال کنید (حتی اگر کرم مقاوم در برابر آب باشد). همچنین بین ساعات ۱۲:۰۰ و ۱۵:۰۰ از سایه بان کنید و نواحی حساس پوست مانند شانه ها را نیز بپوشانید. برای مناطق حساس پوست مانند لب، می توانید از رژ محافظ لب استفاده کنید ، که مرطوب کننده است و محافظت در برابر UVA و UVA نیز فراهم می کند.

۵- بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب و جوشدار

اگر پوستتان چرب باشد، گرمای تابستان باعث چربی بیشتر می شود. گرما باعث تولید بیشتر سبوم (چربی) می شود که باعث چرب شدن پوست می شود. استفاده از کرم ضد آفتاب نامناسب روی کرم مرطوب کننده باعث چرب شدن پوست و تاثیر منفی بر صورت می شود.

با این وجود ، حتی اگر مجبور هستید از کرم های مختلف بر روی پوست استفاده کنید تا کرم مناسب را پیدا کنید، نباید بهترین کرم ضد آفتاب فاقد چربی را فراموش کنید. بسیاری از مرطوب کننده ها حاوی SPF هستند، اما این کرم ها بسیار رقیق تر و سبک تر از کرم های ضدآفتاب هستند و ممکن است از محافظت مناسب در برابر اشعه UV-A و UV-B برخوردار نباشند. به جای استفاده بیشتر از مرطوب کننده، می توانید کرم ضد آفتاب با خاصیت مرطوب کنندگی تهیه کنید.

بهترین زمان استفاده از کرم ضدآفتاب

بهترین زمان استفاده از کرم ضد آفتاب

از کرم ضد آفتاب باید در طول روز و هر زمانی که پوستتان در معرض نور خورشید قرار می گیرد استفاده نمایید. حتی اگر برای چند دقیقه از منزل خارج می شوید باز هم نباید از استفاده ی این کرم غافل شوید. برخی فکر می کنند هنگامی که حمام آفتاب می گیرند نباید از کرم ضد آفتاب استفاده نمایند اما باید توجه داشته باشید که گرفتن حمام آفتاب بدون استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار خطرناک است و می تواند باعث ایجاد لکه ها و سرطان پوست گردد.

نکات مهم درباره ی کرم ضد آفتاب

برای کسانی که نمی‌خواهند پوستشان چرب شود و برق بزند، یا به خاطر احساس سنگینی از بهترین کرم ضدآفتاب استفاده نمی‌کنند، کرم‌های ضد آفتاب فاقد چربی و مات توصیه می‌شود که کاملا سبک هستند و پوست شما را چرب و براق نمی‌کنند.

اما بهترین کرم ضدآفتاب کرمی است که در عین مات و فاقد چربی بودن، مرطوب باشد و روی صورت راحت و یک‌دست پخش شود.

در صورتی که کرم را به صورت صحیح مصرف نکنید اثر کافی را روی پوستتان نخواهد داشت. باید آن را مرتب و با فاصله ی ۴ ساعت تجدید نمایید. همچنین یک باور غلط دیگر نیز وجود دارد که مردم فکر می کنند استفاده از ضد آفتاب در هوای ابری لازم نیست زیرا نور خورشید وجود ندارد اما باید بدانید که در هوای ابری نیز اشعه های مضر خورشید به زمین می تابد و نیاز به محافظت دارید.

روش صحیح مصرف کرم ضد آفتاب:

  • بهترین زمان مصرف کرم ضد آفتاب ۱۵ تا ۳۰ دقیقه پیش از خروج از خانه است.
  • یک لایه از کرم را در تمام بخش‌های پوست خود پخش کنید.
  • این لایه را ماساژ دهید تا به خوبی جذب پوست شود.
  • یک لایه ی نازک دیگر از کرم ضد آفتاب را اضافه کنید.
  • فراموش نکنید که حتی زیر سقف هم به کرم ضد آفتاب نیاز دارید.
477 بازدید
برچسب :

13065

https://fardamarket.com

دیدگاهتان را بنویسید
2020-05-14 04:30:40

مطالب مفیدی بود ممنون از شما

2020-05-17 00:13:30

سلام وقت بخیر من زمان زیادی توی افتاب هستم به خاطر کاری که دارم. واسه خرید ضد افتاب شما چی پیشنهاد میکنید که پوشش دهی خوبی داشته باشه؟

2020-05-17 19:41:39

سلام من برای پوستم از ضدآفتاب اوسرین استفاده میکنم خیلی خوبه مخصوص پوست تیره رو گرفتم. بخاطر پوستم . پوشش دهی خیلی خوبی داره و مدت زیادی روی پوست میمونه

2020-05-19 16:46:48

با سلام، من پوست خیلی خیلی چربی دارم، چه کرم ضد‌آفتابی استفاده کنم؟

2020-05-21 13:10:12

سلام ضد آفتاب برای آقایان فقط برای فصل تابستان مناسبه؟

2020-05-21 13:36:22

سلام ضد آفتاب باید برای تمام فصول استفاده شود.

2020-06-04 13:40:31

سلام خسته نباشید من کارم بیشتر از اوقات بیرون از خونه انجام میشه و باید مدام بیرون و تو محیط گرم و مقابل افتاب باشم. یه ضد افتاب خیلی خیلی خوب میخام چون پوستم داره خراب میشه و خیلی رنگ پوستم تیره شده. یه ضد افتاب میخام که مدت ماندگاری بالایی داشته باشه. قبلا از الارو استفاده میکردم خوب بود الن دارم از سینره استفاده میکنم . شما پیشنهاد بهترین دارین؟

2020-06-18 19:25:06

سلام خسته نباشید من رنگ پوستم خیلی تیرس وقتی هم از ضد آفتاب استفاده میکنه اصن قشنگ نیست و پوستم انگار تیره میشه. رنگ طبیعی پوستم خیلی خودش خوبه اما وقتی کرم میاد روش و پوشش میده بد میشه. یه ضد آفتاب خوب بهم معرفی کنید. بدون رنگ با پوشش دهی بالاااا خیلی ممنون

آخرین مطالب

بهترین مارک گلوتامین چیست؟ (معرفی ۷ گلوتامین برتر) 20 مرداد 1400
دپو مدرول درمانی برای درد و تورم آرتروز + ۹ بیماری دیگر 19 مرداد 1400
علائم تنگی نفس را با اسپری سرتاید پیشگیری کنید!(معرفی کامل) 19 مرداد 1400
یوتیروکس موثر در کنترل کم کاری تیروئید (عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
آسنترا درمانی برای افسردگی (فواید و عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
فلوکستین برای چیست؟ افسردگی را به راحتی کنترل کنید! 19 مرداد 1400
کی پی تیوا چیست؟ (هر ان چیز که باید از کی پی تیوا بدانید!) 18 مرداد 1400
تلفست چیست؟ (فواید،عوارض و نحوه مصرف) 18 مرداد 1400
فواید گلوتامین + معرفی بهترین مارک و نحوه مصرف 18 مرداد 1400
گینر رونی کلمن اصل و تقلبی + طریقه مصرف 16 مرداد 1400
بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید