قرص کلسیم خارجی چیست؟

قرص کلیسم یکی از مواد مصرفی ضروری است که برای تمام موجودات زنده لازم است و مواد اصلی یک رژیم غذایی مناسب است. کلسیم در تمام اعمال سلولی دخالت دارد و نقش مهمی در تشکیل و استحکام استخوانها و دندان ها دارد. در طول زندگی یک فرد 99 درصد از کلسیم بدن او در استخوانها و دندانهایش ذخیره میشود. این ماده در آزاد سازی نوروترانسمیترها، انقباضات ماهیچه ای و سیستم الکتریکی قلب نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد. شما می توانید خرید قرص کلسیم را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در داروخانه آنلاین فردامارکت تهیه کنید.

قرص کلسیم ایرانی بهتره یا خارجی؟

حتما تا به حال شنیده اید که کلسیم از استخوان های شما محافظت می کند و یک لیوان شیر دارای مقدار زیادی کلسیم می باشد. اما در واقعا شما چقدر درباره این ماده مغذی می دانید؟ کلسیم موادی است که به مقدار زیادی در بدن وجود دارد و کارهای بیشتری را بجز تقویت استخوان در بدن انجام می دهد. در این قسمت از سایت فردامارکت شما می توانید خرید قرص کلسیم را با قیمت مناسب انجام دهید.

بهترین قرص کلسیم برای پوکی استخوان

افزایش کلسیم در بدن به عنوان ماده ای برای تقویت و محکم کردن استخوان ها و دندانها بکار می رود. محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و ماست از منابع مهم این ماده هستند. در اصل اکثر کلسیم درون بدن ما در استخوانها و دندانها ذخیره میشوند. دریافت مقدار کافی برای حفظ سلامت و قوت استخوانها می باشد. این نیاز برای کودکی که اسکلت بدن او در حال شکل گیری است بسیار مهم است.

انواع  قرص کلسیم

 • کربنات
 • سیترات

کلسیم در چه چیزهایی وجود دارد؟

بهترین منبع برای دریافت  قرص کلسیم مورد نیاز بدن خوراکی ها هستند. اگر شما کلسیم کافی و مورد نیازتان را از طریق رژیم غذاییتان دریافت نمی کنید، متخصصان برای شما مکمل هایی را که دارای کلسیم هستند را تجویزمی کنند. برای افزایش جذب این مکمل ها، مقادیر بیشتر از ۵۰۰ میلی گرم در هربار استفاده مصرف نکنید. سعی کنید ۵۰۰ میلی گرم در روز و ۵۰۰ میلی گرم در شب مصرف نمایید. همچنین با استفاده از خوراکی های حاوی ویتامین D، جذب کلسیم را افزایش دهید. زمانی که از این مکمل ها استفاده می کنید، برای افزایش جذب آنها در بدن از غذاهای حاوی کافئین و غذاهای نمک دار استفاده نکنید.

ویژگی های کلسیم در بدن

 • تنظیم ضربان قلب
 • کاهش بیخوابی
 • مؤثر در متابولیسم آهن بدن
 • انتقال پیامهای عصبی
 • در بهبود انعقاد خون
 • تنظیم سیستم اعصاب بدن

برای جذب کلسیم چه بخوریم؟

افزایش کلسیم در بدن ضروری است که در شیر، ماست، پنیر و سبزیجات به رنگ سبز تیره بیشتر یافت می‌شود.همچنین در غلات، حبوبات مثل نخود، لوبیا وعدس وجود دارد. یکی از اجزای اصلی تشکیل‌دهندهٔ استخوان و دندان است و برای لخته شدن یا همان انعقاد خون هنگام جراحت‌ بدن و متوقف شدن خونریزی، کارکرد طبیعی اعصاب، ماهیچه‌ها و قلب نیز لازم است.

قرص کلسیم دی را کی بخوریم؟

اما برای جذب کامل قرص کلسیم از مواد غذایی نیاز به ویتامین D است و اغلب زنان ایرانی هم کمبود ویتامین D دارند. یکی از منابع تأمین کلسیم همراه ویتامین مهم D برای بدن، ماست کلسیویتا است. این ماست غنی‌شده با کلسیم و ویتامین D را روزانه در دو وعده به اندازهٔ دو کاسهٔ معمولی مصرف کنید تا از مقدار کلسیم روزانهٔ بدنتان مطمئن شوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله “بهترین زمان مصرف قرص کلسیم چه زمانی است؟” را مطالعه کنید.

مقدار جذب کلسیم به چه مواردی بستگی دارد؟

 • محیط اسیدی روده
 • مقدار ویتامین د در بدن
 • مقدار استروژن بدن
 • نوع مکمل کلسیم

انواع مکمل های کلسیم

یکی از عوامل مهم در جذب  قرص کلسیم، میزان حل شدن مکمل کلسیم در بدن است. سعی کنید همیشه از مکمل های استاندارد استفاده کنید که مورد اطمینان باشد و بدانید چه میزان عنصر کلسیم در ان وجود دارد و به چه اندازه در بدن حل می شود. سیترات کلسیم نوعی از مکمل ها است که در محیط اسیدی جذب می شود. این نوع مکمل نیاز به اسید معده زیادی برای جذب ندارد و می توان در هر موقع از روز آن را مصرف کرد.

نقش کلسیم در عملکرد سایر نقاط بدن:

 • انتقال سیگنال های عصبی
 • ترشح هورمون ها
 • انقباض عضلانی
 • عملکرد رگهای خونی
 • لخته خون

عوارض مصرف بیش از حد قرص کلسیم

عوارض جانبی نادر و مضر حاصل از مصرف بسیار زیاد قرص مکمل کلسیم شامل سنگ کلیه، کلسیم بالای خون و نارسایی کلیه است. علاوه بر آن، مصرف مقدار بسیار زیاد شیری که سرشار از کلسیم است و برخی از انواع ضداسید‌ها، مخصوصاً ضداسید‌های دارای کربنات کلسیم یا بی‌کربنات سدیم یا همان جوش شیرین، در یک دورهٔ زمانی طولانی ممکن است باعث بروز سندرم قلیایی شدن ناشی از مصرف شیر شود که امکان دارد این ناراحتی به رسوب کلسیم در کلیه و دیگر بافت‌ها و به نارسایی کلیه منجر شود. شما می توانید خید قرص کلسیم را با بهترین قیمت در سایت فردامارکت انجام دهید.

{“@context”:”https://schema.org”,”@type”:”FAQPage”,”mainEntity”:[{“@type”:”Question”,”name”:”قرص کلسیم چیست؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:” براي اين موضوع حتما مطلب را تا انتها مطالعه کنيد.”}},{“@type”:”Question”,”name”:”کلسیم در چه چیزهایی وجود دارد؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”براي اين موضوع حتما مطلب را تا انتها مطالعه کنيد.”}},{“@type”:”Question”,”name”:”برای جذب کلسیم چه بخوریم؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”براي اين موضوع حتما مطلب را تا انتها مطالعه کنيد.”}}]}
{
“@context”: “http://schema.org”,
“@type”: “Book”,
“name”: “فردامارکت”,
“review”: {
“@type”: “Review”,
“author”: “حميد اسماعيلي”,
“datePublished”: “12-12-2019”,
“description”: “قرص کلسیم:✅ انواع قرص کلسیم، فروش قرص کلسیم خارجی و ایرانی برای درمان، پوکی استخوان با قیمت مناسب و اروجینال در داروخانه آنلاین فردامارکت”,
“reviewRating”: {
“@type”: “Rating”,
“bestRating”: “5”,
“ratingValue”: “5”,
“worstRating”: “1”
}
}
}

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید