کلسیم

بهترین قرص کلسیم خارجی

قرص کلسیم: موضوع این مطلب در سایت داروخانه آنلاین فردامارکت، در مورد بهترین قرص کلسیم خارجی می باشد. در این مطلب در مورد کلسیم چیست ؟ فواید قرص کلسیم، عوارض قرص کلسیم، بهترین زمان مصرف قرص کلسیم، شربت کلسیم برای کودکان و عوارض شربت کلسیم در کودکان توضیح می دهیم. اگر میخواهید اطلاعات بیشتری را در مورد قرص و شربت کلسیم بدانید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

کلسیم چیست ؟

کلسیم یکی دیگر از مواد معدنی مورد نیاز بدن ماست که می توانیم با مصرف موادی که دارای کلسیم می باشد ، آن را تامین کنیم . اغلب مواد لبنی و غیر لبنی دارای کلسیم می باشند که مهم ترین و اصلی ترین آن می توانیم به شیر و ماست اشاره کنیم . این دو ماده غذایی بیشترین درصد کلسیم را در خود جای داده اند . کلسیم هم مانند تمام ویتامین ها و پروتئین ها ، جزء اصلی ترین مواد معدنی مورد نیاز بدن ما می باشد که می توان وجود آن را در محصولات لبنی و همچنین سبیجات سبز رنگ هم مشاهده کرد .

شاید برای شما سوال باشد که اصلا کلسیم برای چه چیزی استفاده می شود ، توجه داشته باشید که کلسیم نقش بسیار زیادی روی بافت و ساختار استخوان ها و دندان های ما دارد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند ، همچنین برای فعالیت و تنظیم بهتر اعصاب و…  مورد نیاز می باشد که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد . در کنار این که شما عزیزان به کلسیم احتیاج دارید ، باید در نظر داشته باشید که این کلسیم را به چه ماده به بدن خود جذب کنید ، بهتر است بدانید که کلسیم به وسیله ویتامین D جذب بدن می شود .

فواید قرص کلسیم

از فراوان ترین مینرال های موجود در بدن انسان کلسیم است که حدود 1 کیلوگرم از آن در بدن ما وجود دارد.99% کلسیم در استخوان ها و دندان ها موجود است و 1% باقیمانده فعالیت های زیادی مثل انقباض ماهیچه ها را انجام می دهد. از دیگر فعالیت هایی که کلسیم در بدن ما انجام می دهد می توان به تنظیم ضربان قلب،تنظیم سیستم اعصاب، کاهش بیخوابی، انعقاد خون و … اشاره کرد.

قرص کلسیم در بارداری

همانطور که گفتیم بیشتر کلسیم بدن درون استخوان ها می باشد و بدن کودک برای ساخت استخوان و دندان به میزان قابل توجهی کلسیم نیاز دارد همچنین کلسیم باعث عملکرد خوب ماهیچه ها و عصب جنین و همچنین ضربان قلب نرمال نوزادان می شود. همچنین اگر شما در بارداری به مقدار نیاز کلسیم مصرف نکنید جنین از کلسیم استخوان های شما استفاده می کند پس مصرف کلسیم در زمان بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

بهترین زمان مصرف قرص کلسیم

مصرف کلسیم برای سلامت استخوان ها بسیار ضروری و لازم می باشد . کلسیم مورد نیاز بدن می تواند از طریق راه های مختلفی تامین  شود ، که یکی از این راه ها رژیم غذایی مناسب می باشد . شما می توانید با رژیم غذایی مناسب ، شما حتی می توانید با مصرف برخی از خوراکی ها و مواد غذایی کلسیم دار ، کلسیم بدن خود را تامین کنید . بعد از رژیم غذایی مناسب ، می توانید از قرص هایی برای تنظیم کلسیم بدن خود استفاده کنید . قرص کلسیم می تواند تامین کننده ، کلسیم مورد نیاز بدن شما باشد .

بهترین قرص کلسیم برای پوکی استخوان

یکی از بیماری هایی که درصد بسیار زیادی از افراد به آن دچار هستند پوکی استخوان می باشد و این بیماری وقتی به وجود می آید که تراکم استخوان ها کم شده باشدو به مرور استخوان ها ضعیف و شکننده شوند. احتمال پوکی استخوان در زنان بیشتر از مردان است و با افزایش سن این بیماری بیشتر به سراغ افراد می رود.دلیل اصلی پوکی استخوان کمبود و یا استفاده ی نادرست کلسیم در بدن می باشد.

عوارض قرص کلسیم

مصرف زیاد کلسیم باعث ایجاد عوارض جانبی در فرد می شود که بیشتر در بیماران کلیوی این عوارض مشاهده می شود:

 • ضعف و خستگی غیر عادی
 • اشکال در ادرار کردن
 • خواب آلودگی
 • خشکی دهان
 • تحریک پذیزی و کاهش اشتها
 • سردرد مداوم
 • تشنگی زیاد
 • توهم
 • بالارفتن فشارخون
 • ضربان نامنظم قلب
 • درد عضلانی
 • سنگ کلیه
اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–12 از 31 نتیجه