سیترولین مالات چیست؟ (فواید + عوارض + نحوه مصرف)

نویسنده : حمید
تاریخ : 16 مرداد 1400

برخلاف برخی مکمل ها ، که  مبلغ قابل توجهی از هزینه های شما رامیگیرند؛ برای شما فواید زیادی ایجاد نمی کنند ، اما سیترولین مالات، مزایای قدرتمندی از افزایش جریان خون و انرژی تا بهبود عملکرد ورزشی را ارائه می دهد. اگر می خواهید از مزایای مکملcitrulline malate، بهره مند شوید ، به مطالعه تهیه شده توسط فردامارکت ادامه دهید.این مکمل ، برای نارسایی قلبی و بهبود عملکرد ورزشی استفاده می شود. این ماده همچنین برای بیماری سلول داسی شکل ، اختلال نعوظ ، فشار خون بالا در ریه ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود ، اما هیچ مدرک علمی خوبی برای حمایت از این موارد دیگر وجود ندارد. در ادامه با فواید ، عوارض و نحوه مصرف ان اشنا خواهید شد.

سیترولین مالات چیست؟

یک آمینو اسید طبیعی است.که در مواد غذایی مانند هندوانه یافت می شود. همچنین به طور طبیعی در بدن ساخته می شود. بدن Citrulline malate را به اسید آمینه دیگری به نام L-arginine و همچنین به ماده شیمیایی به نام اکسید نیتریک تبدیل می کند.

همچنین ممکن است به افزایش تأمین مواد مورد نیاز بدن برای تولید پروتئین های خاص کمک کند.وهمینطور به باز شدن رگ هامی پردازند تا جریان خون را بهبود بخشند و فشار خون را کاهش دهند.

این ماده برای نارسایی قلبی و بهبود عملکرد ورزشی استفاده می شود. همچنین برای بیماری سلول داسی شکل ، اختلال نعوظ ، فشار خون بالا در ریه ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شود ، اما هیچ مدرک علمی خوبی برای حمایت از این موارد دیگر وجود ندارد.

خلاصه: سیترولین یک اسید آمینه است که به طور طبیعی در بدن ساخته می شود ، در غذا یافت می شود و به عنوان یک مکمل غذایی در دسترس است. افزایش مصرف ممکن است تأثیرات مفیدی بر سلامتی و عملکرد ورزشی داشته باشد.

سترولین مالات

تفاوت ال سیترولین و سیترولین مالات!

هنگام خرید مکمل های حاوی سیترولین، احتمالاً متوجه خواهید شد که مکمل های مختلف از اشکال مختلف این اسید آمینه استفاده می کنند. دو شکل اصلی که می توانید از آن استفاده کنید Citrulline Malate و L-Citrulline هستند.

سیترولین مالات:

سیترولین مالات از سیترولین و اسید مالیک تشکیل شده است. اسید مالیک یک مکمل طبیعی است که در میوه هایی مانند سیب یافت می شود و به ایجاد انرژی برای سلول های شما کمک می کند.

L-Citrulline (فرم آزاد):

ال سیترولین، یک شکل جدا شده از سیترولین است. هنگام مصرف مکمل های حاوی L-Citrulline ، هیچ چیز دیگری به اسید آمینه اضافه نمی شود. از نظر اثربخشی ، تفاوت زیادی بین این دو شکل وجود ندارد. هر دو مزایایی را ارائه می دهند و می توانند به شما کمک کنند نتایج قابل توجهی مشاهده کنید.

با این حال ، برخی از افراد استدلال می کنند که سیترولین مالات به دلیل مزایای اضافی سلامتی ناشی از اسید مالیک ، ممکن است مفیدتر باشد. به عنوان مثال ، به لطف خواص آنتی اکسیدانی بدن از رادیکال های آزاد محافظت کند.

اگرچه تحقیقات زیادی برای مقایسه این دو مورد وجود ندارد. چه با سیترولین مالات و چه ال سیترولین را مصرف کنید، احتمالاً مزایای مشابه سلامتی و عملکردی را تجربه خواهید کرد.

فواید سیترولین مالات:

به طور کلی ، بسیاری از تحقیقات کاهش متوسط ​​فشار خون و بهبود جریان خون را از طریق مکمل مزمن سیترولین ، به ویژه برای افرادی که دارای فشار خون بالا و سایر مشکلات قلبی عروقی هستند ، نشان می دهد.

تحقیقات محدود بهبود قدرت خروجی ، کاهش خستگی و افزایش استقامت را برای تمرینات هوازی و بی هوازی نشان می دهد.

در بسیاری از مطالعات از مکمل سیترولین حاد استفاده شده است و ممکن است اثری در آن وجود داشته باشد ، اما به احتمال زیاد مزایای آن از مکمل مزمن به دست می آید.

تحقیقات بیشتر در مورد اختلال نعوظ نیاز است، اما تعداد کمی از تحقیقات از یک اثر مفید حمایت می کنند. تحقیقات بیشتری مورد نیاز استو

نتیجه :

سیترولین ممکن است محتوای اکسیژن در عضلات را افزایش دهد و عملکرد ورزشی را بهبود بخشد. هر دو عملکرد استقامتی و عملکرد تمرینی با وزنه ممکن است با مصرف مکمل ها بهبود یابند.

مصرف مکمل های سیترولین ممکن است فشار خون را کاهش دهد و توانایی عروق شما را برای گسترش بهبود بخشد. این اثرات ممکن است در افراد مبتلا به بیماری به طور مداوم تری بروز کند.

ساختار سیترولین:

ساختار سیترولین

چه کسی باید سیترولین مالات را مصرف کند؟

افراد زیادی می توانند از این مکمل بهره مند شوند. از آنجا که به فشار خون کمک می کند ، استقامت را افزایش می دهد و جریان خون را بهبود می بخشد.

تقریباً هر ورزشکاری یا ورزشکاری که شروع به مصرف مکمل حاوی این ماده به طور منظم می کند ، متوجه پیشرفت هایی خواهد شد. افراد زیر احتمالاً بیشترین مزایا را از افزودن آن به رژیم مکمل خود مشاهده خواهند کرد:

  • ورزشکاران استقامتی (دوچرخه سوار🚴 ، دونده🏃 و غیره)
  • ورزشکاران قدرتی (وزنه برداران🏋️ ، بدنسازان💪و غیره)
  • کسانی که برای بهبود سریعتر از تمرینات خود به کمک نیاز دارند.
  • افرادی که می خواهند حتی بدون مصرف کافئین احساس تمرکز و تیز بینی کنند.

طریقه مصرف سیترولین مالات :

زمان مصرف :

سیترولین معمولاً به مکمل های قبل از تمرین اضافه می شود. برای دیدن بهترین نتیجه ، حدود ۳۰ دقیقه قبل از تمرین مکمل را مصرف کنید. بسیاری از افراد دوست دارند این مکمل ها را با معده خالی استفاده کنند تا جذب بهتری داشته باشد.

برخی از افراد همچنین دوست دارند اولین مکمل راصبح بخورند تا انرژی اضافی به آنها بدهند.

طریقه مصرف سیترولین مالات

مقدار مصرف:

دوز شروع ، L-Citrulline🏃
۳گرم در روز
برای سلامتی عموم 😃
۳ تا ۵ گرم
ورزشکاران 💪 ۵ تا ۶ گرم

عوارض سیترولین مالات 🤒 :

اگر بیش از آنچه در بالا توصیه شده است سیترولین مصرف کنید چه اتفاقی می افتد؟

آیا عوارض جانبی منفی را تجربه خواهید کرد؟

به نظر می رسد پاسخ کوتاه به این سوال منفی باشد. سالهاست که این مکمل  مورد مطالعه قرار گرفته و تاکنون هیچ عارضه جانبی منفی توسط افرادی که آن را در دوزهای بالا مصرف می کنند گزارش نشده است.

تنها افرادی که ممکن است هنگام مصرف مکمل در معرض خطر باشند کسانی هستند که از قبل دارویی یا مکمل مصرف می کنند که تولید اکسید نیتریک را افزایش می دهد و جریان خون بهتر را تقویت می کند.

به عنوان مثال ، سیترولین می تواند با داروهای حاوی نیترات و همچنین داروهایی که برای کسانی که با اختلال نعوظ دست و پنجه نرم می کنند ، تعامل منفی داشته باشد.

مثل همیشه ، قبل از استفاده از هرگونه مکمل غذایی با یک متخصص بهداشت واجد شرایط مشورت کنید. همیشه قبل از مصرف، برچسب محصول هر مکمل غذایی را برای استفاده و توصیه های خاص مطالعه کنید.

سیترولین در چه مواد غذایی وجود دارد؟

مواد غذایی حاوی سیترولین

منابع سیترولین مالات شامل:

  1. هندوانه🍉
  2. کدو تنبل 🎃
  3. خیار 🥒
  4. خربزه تلخ 🍈

در اخر:

سیترولین مالات، یک اسید آمینه است که دارای چندین فواید سلامتی است. همچنین به نظر می رسد بی خطر است و در حال حاضر هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای وجود ندارد.

این مکمل ممکن است عروق خونی را سالم نگه دارد و فشار خون را کاهش دهد ، به ویژه در افرادی که بیماری قلبی دارند یا فشار خون بالا دارند. برای تمرین با وزنه ، مالات سیترولین بیشترین مورد مطالعه قرار گرفته است.

دوز ۸ گرم ممکن است باعث کاهش خستگی و بهبود عملکرد در سالن ورزشی شود. اگر می خواهید سلامت قلب را تقویت یا عملکرد ورزشی خود را بهبود ببخشید ، citrulline malate ممکن است مکمل بعدی باشد که باید در نظر بگیرید:)

 

منبع:

https://www.webmd.com/

https://www.prosupps.com/

158 بازدید

18785

https://fardamarket.com

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب

بهترین مارک گلوتامین چیست؟ (معرفی ۷ گلوتامین برتر) 20 مرداد 1400
دپو مدرول درمانی برای درد و تورم آرتروز + ۹ بیماری دیگر 19 مرداد 1400
علائم تنگی نفس را با اسپری سرتاید پیشگیری کنید!(معرفی کامل) 19 مرداد 1400
یوتیروکس موثر در کنترل کم کاری تیروئید (عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
آسنترا درمانی برای افسردگی (فواید و عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
فلوکستین برای چیست؟ افسردگی را به راحتی کنترل کنید! 19 مرداد 1400
کی پی تیوا چیست؟ (هر ان چیز که باید از کی پی تیوا بدانید!) 18 مرداد 1400
تلفست چیست؟ (فواید،عوارض و نحوه مصرف) 18 مرداد 1400
فواید گلوتامین + معرفی بهترین مارک و نحوه مصرف 18 مرداد 1400
گینر رونی کلمن اصل و تقلبی + طریقه مصرف 16 مرداد 1400
بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید