دپو مدرول درمانی برای درد و تورم آرتروز + ۹ بیماری دیگر

نویسنده : حمید
تاریخ : 19 مرداد 1400

دپو مدرول برای درمان درد و تورم ناشی از آرتروز و سایر اختلالات مفصلی استفاده می شود. این دارو همچنین ممکن است برای درمان بیماریهای مختلف مانند اختلالات خونی ، واکنشهای آلرژیک شدید ، برخی سرطانها ، بیماریهای چشمی ، بیماریهای (پوستی، روده، کلیه، ریه و اختلالات سیستم ایمنی) استفاده شود. این واکنش سیستم ایمنی بدن شما را در برابر این شرایط کاهش می دهد و علائم مانند تورم ، درد و واکنش های آلرژیک را کاهش می دهد.

نحوه استفاده از Depo-Medrol

این دارو را قبل از استفاده خوب تکان دهید. این دارو معمولاً طبق دستور پزشک به داخل مفصل تزریق می شود. متیل پردنیزولون همچنین ممکن است به عضله یا بافت غیرطبیعی پوست تزریق شود. دستورات پزشک خود را با دقت دنبال کنید. مقدار مصرف بر اساس وضعیت پزشکی شما و پاسخ به درمان تعیین می شود. دوز خود را افزایش ندهید یا این دارو را بیشتر از حد تجویز شده بدون مشورت با پزشک خود استفاده نکنید. وضعیت شما سریعتر بهبود نمی یابد و خطر عوارض جانبی شما افزایش می یابد.

اگر از این دارو در خانه استفاده می کنید ، تمام دستورالعمل های آماده سازی و استفاده را از متخصص مراقبت های بهداشتی خود بیاموزید. این دارو باید سفید شیری به نظر برسد. قبل از استفاده ، این محصول را از نظر بصری ذرات یا تغییر رنگ بررسی کنید. در صورت وجود هر یک ، از مایع استفاده نکنید. نحوه ذخیره و دور ریختن لوازم پزشکی با خیال راحت را بیاموزید.

اگر این دارو به مفصل تزریق می شود ، مراقب باشید که چقدر به آن مفصل فشار می آورید ، حتی اگر احساس بهتری داشته باشید. از پزشک خود بپرسید که چقدر می توانید مفصل را در حال بهبودی حرکت دهید.

مصرف این دارو را بدون مشورت با پزشک قطع نکنید. با قطع ناگهانی این دارو ممکن است برخی از شرایط بدتر شوند. ممکن است نیاز باشد که دوز شما به تدریج کاهش یابد.

در صورت قطع ناگهانی مصرف این دارو ، ممکن است علائم ترک (مانند ضعف ، کاهش وزن ، حالت تهوع ، درد عضلانی ، سردرد ، خستگی ، سرگیجه) را داشته باشید. برای جلوگیری از ترک ، پزشک ممکن است دوز شما را به آرامی کاهش دهد. اگر از متیل پردنیزولون به مدت طولانی یا در دوزهای بالا استفاده کرده اید ، احتمال ترک آن بیشتر است. در صورت قطع دارو فوراً به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. همچنین به بخش احتیاطات مراجعه کنید.

اگر وضعیت شما بهبود نیافت یا بدتر شد ، به پزشک خود اطلاع دهید.

عوارض دپو مدرول :

به یاد داشته باشید که پزشک شما این دارو را تجویز کرده است زیرا او تشخیص داده است که مزایای آن برای شما بیشتر از خطر عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

تهوع ، استفراغ ، سوزش سر دل ، سردرد ، سرگیجه ، مشکل در خواب ، تغییر اشتها ، افزایش تعریق ، آکنه ، یا درد، قرمزی و تورم در محل تزریق ممکن است رخ دهد. در صورت تداوم یا تشدید هر یک از این عوارض ، سریعاً به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

افزایش قندخون :

این دارو ممکن است قند خون شما را افزایش دهد ، که می تواند باعث یا بدتر شدن دیابت شود. در صورت بروز علائم قند خون بالا مانند افزایش تشنگی، ادرار ، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید. اگر قبلاً دیابت دارید ، قند خون خود را به طور منظم طبق دستورالعمل بررسی کنید و نتایج را با پزشک خود در میان بگذارید. پزشک شما ممکن است نیاز به تنظیم داروهای دیابت ، برنامه ورزشی یا رژیم غذایی شما داشته باشد.

کاهش سطح دفاعی بدن:

این دارو ممکن است توانایی شما در مبارزه با عفونت ها را کاهش دهد. این ممکن است شما را بیشتر در معرض ابتلا به عفونت جدی (به ندرت کشنده) قرار دهد یا هرگونه عفونت را بدتر کند. در صورت مشاهده علائم عفونت (مانند تب ، لرز ، گلودرد مداوم ، سرفه ، لکه های سفید در دهان) فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

در صورت بروز هرگونه عارضه جانبی جدی ، از جمله:

افزایش وزن غیرمعمول ، تغییرات قاعدگی ، درد استخوان،مفاصل ، کبودی،خونریزی آسان ، تغییرات ذهنی،خلقی (مانند نوسانات خلقی ، افسردگی ، بیقراری) ، ضعف عضلانی،درد ، پف صورت ، بهبود سریع زخم ، تورم مچ پا،پا،دست ، نازک شدن پوست ، رشد غیر معمول مو و پوست ، مشکلات بینایی ، ضربان قلب سریع،آهسته،نامنظم ، علائم خونریزی معده،روده (مانند معده،شکم درد ، مدفوع سیاه یا قیری ، استفراغ که شبیه به قهوه است).

در صورت بروز عوارض جانبی بسیار جدی از جمله: تشنج ، فوراً از پزشک کمک بگیرید.

واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال ، در صورت مشاهده علائم واکنش آلرژیک جدی ، فوراً از پزشک کمک بگیرید ، از جمله: بثورات ، خارش/تورم (به ویژه صورت/زبان/گلو) ، سرگیجه شدید ، مشکل تنفس.

این یک لیست کامل از عوارض جانبی احتمالی نیست. در صورت مشاهده سایر عوارضی که در بالا ذکر نشده است ، با پزشک یا داروساز خود تماس بگیرید.

موارد احتیاط:

در صورت حساسیت به متیل پردنیزولون ، به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید. یا به پردنیزون ؛ یا اگر حساسیت دیگری دارید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیر فعال باشد که می تواند باعث واکنش های آلرژیک یا مشکلات دیگر شود. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

قبل از استفاده از این دارو ، سابقه پزشکی خود را به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید ، به ویژه:

مشکلات خونریزی ، لخته شدن خون ، شکنندگی استخوان ها (پوکی استخوان) ، دیابت ، بیماری های چشمی (مانند آب مروارید ، آب سیاه ، عفونت هرپس چشم) ، مشکلات قلبی ( مانند نارسایی احتقانی قلب ، حمله قلبی اخیر) ، فشار خون بالا ، عفونت های فعلی و گذشته (مانند عفونت های ناشی از سل ، کرم نخاعی ، تبخال ، قارچ) ، بیماری کلیوی ، بیماری کبد ، شرایط روحی و روانی (مانند روان پریشی ، اضطراب ، افسردگی) ، مشکلات معده و روده (مانند دیورتیکولیت ، زخم ، کولیت اولسروز) ، تشنج.

سرگیجه!

این دارو ممکن است باعث سرگیجه شما شود. الکل یا ماری جوانا (شاهدانه) می تواند شما را بیشتر سرگیجه کند. تا زمانی که نتوانید با خیال راحت این کار را انجام دهید ، رانندگی نکنید ، از ماشین آلات استفاده نکنید و هیچ کاری که نیاز به هوشیاری دارد انجام ندهید. در صورت استفاده از ماری جوانا (شاهدانه) با پزشک خود مشورت کنید.

خونریزی معده

این دارو ممکن است باعث خونریزی معده شود. استفاده روزانه از الکل در حین استفاده از این دارو ممکن است خطر خونریزی معده را افزایش دهد. نوشیدنی های الکلی را محدود کنید. برای اطلاعات بیشتر با دکتر یا داروساز خود مشورت کنید.

افزایش عفونت

متیل پردنیزولون می تواند احتمال ابتلا به عفونت را افزایش دهد یا هرگونه عفونت فعلی را بدتر کند. برای جلوگیری از گسترش عفونت ، دستان خود را خوب بشویید. از تماس با افرادی که دارای عفونت هایی هستند که ممکن است به دیگران منتقل شود (مانند آبله مرغان ، سرخک ، آنفولانزا) خودداری کنید. اگر در معرض عفونت قرار گرفته اید یا برای جزئیات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

واکسن برایتان تاثیر نخواهد داشت!

این دارو ممکن است باعث شود واکسن ها نیز به خوبی کار نکنند. اگر در حین استفاده از این دارو واکسن های زنده ممکن است مشکلات جدی ایجاد کنند (مانند عفونت). بدون اجازه پزشک واکسیناسیون ، واکسیناسیون یا آزمایشات پوستی انجام ندهید. از تماس با افرادی که اخیراً واکسن زنده دریافت کرده اند (مانند واکسن آنفولانزا که از طریق بینی استنشاق می شود) خودداری کنید.

قبل از انجام عمل جراحی ، پزشک یا دندانپزشک خود را در مورد تمام محصولاتی که استفاده می کنید (از جمله داروهای تجویزی ، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) مطلع کنید.

افراد مسن :

ممکن است نسبت به عوارض جانبی این دارو ، به ویژه از دست دادن استخوان یادرد ، خونریزی معده یا روده و تغییرات روحی (مانند گیجی) حساس تر باشند.

رشد کودک:

این دارو در صورت استفاده طولانی مدت ممکن است رشد کودک را کند کند. برای جزئیات بیشتر با پزشک یا داروساز مشورت کنید. به طور مرتب به پزشک مراجعه کنید تا قد و رشد فرزند شما بررسی شود.

در دوران بارداری وشیر دهی :

این دارو باید فقط در صورت نیاز واضح استفاده شود. به ندرت ممکن است به نوزاد متولد نشده آسیب برساند. خطرات و مزایا را با پزشک خود در میان بگذارید. نوزادانی که از مادرانی که از این دارو به مدت طولانی در دوران بارداری استفاده می کنند متولد می شوند ممکن است مشکلات هورمونی داشته باشند. در صورت مشاهده علائمی مانند تهوع یا استفراغ مداوم ، اسهال شدید یا ضعف در نوزاد خود فوراً به پزشک خود اطلاع دهید. این دارو به شیر مادر منتقل می شود اما بعید است به نوزاد شیرخوار آسیب برساند. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

تداخلات دارویی:

تداخلات دارویی ممکن است نحوه عملکرد داروهای شما را تغییر داده یا خطر عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. این سند شامل همه تداخلات دارویی احتمالی نیست. لیستی از تمام محصولاتی که استفاده می کنید (از جمله داروهای تجویزی یا بدون نسخه و محصولات گیاهی) تهیه کرده و آن را با پزشک و داروساز خود به اشتراک بگذارید. بدون تأیید پزشک ، داروی خود را شروع ، متوقف یا تغییر ندهید.

مصرف بیش از حد

در صورت مصرف بیش از حد و علائم جدی مانند از دست دادن یا مشکل در تنفس ، با ۱۱۵ تماس بگیرید.

نحوه نگهداری :

در دمای اتاق و دور از نور و رطوبت نگهداری شود. در حمام ذخیره نکنید. همه داروها را از کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

مگر اینکه به شما دستور داده باشد داروها را به توالت بریزید. هنگامی که این محصول منقضی شده یا دیگر نیازی به آن نیست ، آن را به درستی دور بیندازید. با داروساز یا شرکت دفع زباله محلی خود مشورت کنید.

منبع:

https://www.webmd.com

1040 بازدید
برچسب :

19375

https://fardamarket.com

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب

ریزش مو و کرونا 28 آذر 1400
بهترین مارک گلوتامین چیست؟ (معرفی ۷ گلوتامین برتر) 20 مرداد 1400
دپو مدرول درمانی برای درد و تورم آرتروز + ۹ بیماری دیگر 19 مرداد 1400
علائم تنگی نفس را با اسپری سرتاید پیشگیری کنید!(معرفی کامل) 19 مرداد 1400
یوتیروکس موثر در کنترل کم کاری تیروئید (عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
آسنترا درمانی برای افسردگی (فواید و عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
فلوکستین برای چیست؟ افسردگی را به راحتی کنترل کنید! 19 مرداد 1400
کی پی تیوا چیست؟ (هر ان چیز که باید از کی پی تیوا بدانید!) 18 مرداد 1400
تلفست چیست؟ (فواید،عوارض و نحوه مصرف) 18 مرداد 1400
فواید گلوتامین + معرفی بهترین مارک و نحوه مصرف 18 مرداد 1400
بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید