فولیک اسید

قرص فولیک اسید

قیمت قرص فولیک اسید: موضوع این مطلب در سایت داروخانه آنلاین فردامارکت، در مورد قرص فولیک اسید است.در این مطلب در مورد قرص فولیک اسید برای چیست؟،قرص فولیک اسید برای کودکان، قرص فولیک اسید برای پوست، قرص فولیک اسید در بارداری، عوارض قرص فولیک اسید و بهترین زمان مصرف قرص فولیک اسید توضیح می دهیم.

قرص فولیک اسید برای چی خوبه ؟

قرص فولیک اسید یکی از قرص هایی است که استفاده از آن در خانم ها و آقایان و حتی کودکان هم رایج است . گاهی استفاده از بعضی از قرص ها در طول زندگی ضروری و دارای اهمیت می باشد . قرص فولیک اسید هم به دلیل فوایدی که دارد ، استفاده از آن توصیه می شود . نام دیگر قرص فولیک اسید ، ویتامین B9 می باشد ، که تا به الان در مورد خاصیت و ارزش وجود ویتامین های B صحبت کردیم .

یکی از اصلی ترین مواردی که باعث مصرف قرص فولیک اسید می باشد ، این است که این قرص و یا همان ویتامین B9 برای رشد سلول ها و ساخت و ساز بدن لازم و ضروری می باشد و تی کمبود آن باعث کو خونی می شود ، در ادامه بیشتر در مورد قرص فولیک اسید و خاصیت های آن توضیح خواهیم داد .

قرص فولیک اسید برای چیست؟

قرص فولیک اسید برای کاربردهای فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد در زیر به بررسی کاربردهای آن می پردازیم:

قرص فولیک اسید برای پوست

استفاده مناسب و به اندازه ی اسید فولیک باعث درخشندگی و سلامت پوست شما می شود و باعث رطوبت همیشگی در پوست شما می شود. همچنین اسید فولیک به سفتی و در نهایت زیبایی پوست کمک کرده و نشانه های پیری پوست را از بین می برد.

قرص فولیک اسید برای کودکان

با توجه به تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه سن لوییس به این نتیجه رسیدن که اگر در بارداری فولیک اسید مصرف شود خطر ابتلا به تومور در کودکان کاهش پیدا می کند.

همچنین آن ها یک کودک سرطانی را مورد بررسی قرار دادند و مشاهده کردند که تومور در قبل و بعد از مصرف فولیک اسید تفاوت چشمگیری کرده است و کوچکتر شده.

قرص فولیک اسید در بارداری

یکی از ویتامین های مهم و ضروری بدن در دوران بارداری اسید فولیک می باشد و باید در طول دوران بارداری از مکمل های اسید فولیک با توجه به مقدار تعیین شده توسط پزشک استفاده شود.قرص اسید فولیک برای بهبود رشد جنین موثر است و از نقایص هنگام تولد نوزاد مثل کاهش وزن نوزاد در هنگام تولد،لب شکری شدن نوزاد و همچنین زایمان زودرس و یا سقط جنین پیشگیری می کند.

قرص فولیک اسید برای مردان

با بررسی مطالعات صورت گرفته در سال 2012 به این نتیجه رسیدند که مردانی که مشکوک به مشکل ناباروری بودند بعد از مصرف فولیک اسید تحرک اسپرم آنها بهبود یافته و همچنین مردانی که ساختار کروموزومی صیحی ندارند به دلیل سطح پایین فولیک اسید بدن آن ها می باشد که با استفاده از فولیک اسید می توان برخی از مشکلات مرتبط به ناباروری در مردان را کاهش داد.

مصرف فولیک اسید در زمان قاعدگی

معمولا خانم ها در دوران قاعدگی به دلیل خون زیادی که از دست می دهند ، دچار کم خونی می شوند و این کم خونی باید تا حدودی جبران شود . خانم ها در دوران قاعدگی بعد از از دست دادن خون ، معمولا به دل درد دچار می شوند و این دل درد با خوردن و مصرف برخی از قرص ها و کپسول ها برطرف می شود . ولی توجه داشته باشید ،

مصرف زیاد مسکن ها برای برطرف کردن درد در دوران قاعدگی ، کار درستی نیست و پزشکان آن را توصیه نمی کنند . اگر خانم ها بتوانند در دوران قاعدگی میزان خون بدن خود را تامین کنند ، دچار کم خونی نخواهند شد . مصرف فولیک اسید در زمان قاعدگی می تواند به تامین خون از دست رفته شما کمک کند . شما می توانید برای جبران کم خونی خود در دوران قاعدگی از قرص های فولیک اسید استفاده کنید .

چه ساعتی از روز قرص اسید فولیک بخوریم ؟

معمولا قرص ها به دلیل فعالیت های متفاوتی که در بدن دارند ، باید در زمان های مناسبی از روز مصرف شوند تا بتواند تاثیر گذای بیشتری داشته باشند . قرص فولیک اسید که به عنوان قرص آهن نیز شناخته می شود ، باید در زمان مناسبی مصرف شود تا بعد از مصرف آن شما دچار مشکل نشوید .

برخی از افراد به خوردن قرص های آهن و یا همان قرص های اسید فولیک حساسیت دارند و بعد از مصرف آن ناخداگاه دچار حالت تهوع ، اسهال و یا حتی یبوست می شوند . به همین دلیل توصیه می کنیم که این قرص ها را قبل از خواب شب مصرف کنید و سعی کنید بعد از این که غذای کامل را صرف کردید از این قرص مصرف کنید تا به کم شدن حالت تهوع شما کمک کند .

فولیک اسید در چه غذاهایی است ؟

در کنار مصرف قرص فولیک اسید برای تامین ویتامین مورد نظر خود ، می توانید از غذاهایی در طول روز استفاده کنید که دارای فولیم اسید و یا همان ویتامین B9 می باشد . برای نمونه به مثال های زیر توجه کنید :

 • میوه جات ( پرتقال ، توت فرنگی ، گوجه فرنگی ، آووکادو ، بامیه )
 • سبزیجات با برگ های سبز ( کلم بروکلی ، گل کلم ، کرفس ، کلک بروسل ، ریحان )
 • حبوبات ( عدس ، لوبیا ، نخود )
 • تخمه آفتاب گردان و بادام

عوارض قرص فولیک اسید

اگر دوز بالایی از فولیک اسید به مقدار زیاد مصرف شود باعث می شود تا کم خونی ناشی از ویتامین b12 را درمان کند اما این کار مضر است زیرا کمبود ویتامین b12 قابل تشخیص نمی باشد و آسیب های عصبی به فرد وارد می کند از دیگر عوارض مصرف بیش از حد فولیک اسید را در زیر نام می بریم:

 • کمبود روی
 • بی اشتهایی
 • بی خوابی
 • تشنج
 • طعم تلخ دهان
 • دل درد و نفخ
 • رفتارهای روان پریشانه
 • جوش های پوستی
 • بیش فعالی و زود خشمی
اطلاعات بیشتر ...

مشاهده همه 3 نتیجه