آهن

قیمت قرص آهن خارجی

قرص آهن خارجی: موضوع این مطلب در سایت داروخانه آنلاین فردامارکت، قیمت قرص آهن خارجی می باشد. در این مطلب در مورد فواید قرص آهن، فرق قرص آهن ایرانی و خارجی، عوارض قرص آهن خارجی، انواع قرص آهن خارجی و نحوه مصرف قرص آهن توضیح می دهیم.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قرص آهن خارجی تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

فواید قرص آهن

مصرف قرص آهن خارجی فواید بسیار زیادی دارد در زیر بهترین قرص آهن برای درمان کم خونی، بهترین قرص آهن برای خانمها، قرص آهن خارجی در بارداری و قرص آهن خارجی برای ریزش مو را بیان می کنیم.

بهترین قرص آهن برای درمان کم خونی

کم شدن تعداد هموگلوبین های خون که وظیفه ی حمل اکسیژن در خون را به عهده دارند کم خونی می گویند.کم خونی مشکلی جهانی است که اکثر افراد بیشتر خانم ها و کودکان به آن مبتلا هستند و درصد کمی از آقایان این مشکل را دارند.به همین دلیل مصرف قرص های آهن به اکثر خانم ها توصیه می شود اما آقایان پس از انجام آزمایشات و صلاحدید پزشک باید این قرص ها را مصرف کنند. در کودکان نیز با توجه به میزان کم خونی شربت و یا قرص آهن تجویز می شود.از بهترین قرص های آهن می توان به سیدرال،فرودین، ففول، ایزی آیرون،هماتینیک و … اشاره کرد.

بهترین قرص آهن برای خانمها

خانم ها با توجه به اینکه در عادت ماهیانه خون از دست می دهند بیشتر دچار کم خونی می شوند. اما با رژیم غذایی مناسب و خوردن موادی که آهن فراوان دارند می توانند آهن مورد نیاز بدن را تامین کنند و نباید به صورت خودسرانه شروع به خوردن قرص آهن کنند زیرا تنها با انجام آزمایشات مصرف این قرص ها پیشنهاد می شود و دوز مصرفی این قرص ها برای هر فرد با توجه به سن و وضعیت فیزیولوژیکی مشخص می شود.

فرق قرص آهن خارجی و ایرانی

به دلیل استفاده از املاح ارگانیک در قرص های آهن خارجی بدن راحت تر می تواند آن ها را تحمل کند اما در قرص های آهن ایرانی به دلیل استفاده از املاح کانی در بعضی از افراد باعث ایجاد عوارضی مانند تهوع و استفراغ می شود پس سازگاری قرص آهن خارجی بیشتر با سیستم گوارشی افراد سازگاری دارد. لازم به ذکر است که بسیاری از شرکت های ایرانی نیز وجود دارند که بسیار معتبر بوده و داروهایی نظیر داروهای خارجی را می سازند. به طور کل خارجی و یا ایرانی بودن قرص آهن به خود بیمار بستگی دارد.

عوارض قرص آهن خارجی

قطعا قرص هایی که ما در طول زندگی مصرف می کنیم دارای عوارضی خواهد بود ، این عوارض در برخی افراد خود را نشان نمی دهد و در برخی افراد خود را به خوبی نشان می دهد . از آن جایی که قرص های آهن معمولا برای کم خونی در خانم ها مصرف می شود ، پس عواز آن برای خانم ها به مراتب بیشتر خواهد بود . به طور کلی خانم ها و آقایان باید از قرص آهن در طول زندگی خود استفاده کنند ، البته می توانند به جای استفاده از قرص های آهن از مکمل های آهن نیز استفاده کنند .

زنان بعد از این که وارد سن 20 سالگی می شوند به مصرف قرص آهن فیفول احتیاج دارند . به طور کلی می توان گفت که خانم ها در طول روز باید حدود 18 میلی گرم آهن بدن خود را تامین کنند ، در حالی که مردان تنها 8 میلی گرم در یک روز به آهن نیاز دارند . شما ممکن است در طی دوران مصرف قرص های آهن خارجی و یا مکمل های آهن دچار یبوست و نارسایی معده شوید . این نمونه ای از عوارض قرص های آهن خارجی می باشد .

قرص آهن را کی بخوریم ؟

قرص آهن یکی از قرص هایی است که معمولا خانم باید آن را در دوران قاعدگی خود مصرف کنند . یکی از بزرگ ترین مشکلاتی که در دوران قاعدگی برای خانم ها به وجود می آید ، کم خونی بر اثر از دست رفتن خون در طول زمان قاعدگی می باشد . قرص های آهن می توانند جایگزینی برای کم خونی باشند و می توانند خون بدن را تا حدودی تامین کنند . پس یکی از زمان هایی که ما باید از قرص آهن استفاده کنیم ، زمان قاعدگی می باشد سعی کنید در این مدت به طور مرتب از قرص آهن استفاده کنید ، تا هم درد شما کاهش پیدا کند و هم مدت زمان قاعدگی شما به صورت مرتب شود .

بهترین زمان مصرف قرص آهن، زمانی است که معده شما کاملا خالی است . پس شما می توانید هر روز صبح به صورت ناشتا یک عدد قرص آهن را مصرف کنید . افرادی که در هنگام صبح دچار مشکل می شوند می توانند شب بعد از خوردن شام ، قرص آهن را مصرف کنند . که این مورد هم می تواند تاثیر زیادی داشته باشد .

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–12 از 27 نتیجه