قیمت قرص ال کارنیتین
قرص ال کارنیتین: موضوع این مطلب در سایت داروخانه آنلاین فردامارکت، در مورد قرص ال کارنیتین می باشد.در این مطلب در مورد ال کارنیتین چیست؟، موارد مصرف قرص ال کارنتین، عوارض ال کارنیتین ، بهترین مارک ال کارنیتین و زمان درست مصرف ال کارنیتین توضیح می دهیم.
ال کارنیتین چیست؟
یک پروتئین طبیعی موجود در گوشت و لبنیات کارنیتین می باشد اما بدن انسان نیز با ترکیب دو اسید آمینه ی میتونین و لیزین نیز می تواند آن را بسازد. کارنیتین نقش بسیار مهمی در تامین انرژی و سوخت و ساز بدن دارد و برای بدن ضروری است. فرمول شیمیایی ال کارنیتین و دی کارنیتین یکی است اما دو شکل متفاوت از کارنیتین هستند. ال کارنیتین برای بدن ضروری است اما دی کارنیتین ماده ای سمی است.
موارد مصرف قرص ال کارنتین
قرص ال کارنیتین برای موارد بسیاری کاربرد دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم:
ال کارنتین و ریزش مو
مصرف قرص ال کارنیتین در طول روز به صورت دو نوبت و به مدت 6 ماه باعث افزایش حجم موی سر می شود. این مورد با توجه به تحقیقات صورت گرفته بر روی  افراد مختلف مخصوصا بانوان بیان شده است.
ال کارنیتین در بدنسازی
ال کارنیتین با ذخیره کردن چربی باعث تولید انرژی در بدن می شود و با این کار باعث می شود تا ورزشکاران و بدنسازان مدت زمان بیشتری بتوانند تمرین کنند که تمرین زیاد آن ها باعث لاغری و کاهش وزن می شود. ال کارنیتین اگر به صورت روزانه مصرف شود باعث افزایش غلظت خون و عضله سازی می شود.
ال کارنیتین برای لاغری
ال کارنیتین روشی برای کاهش وزن می باشد زیرا عمل چربی سوزی را با سرعت بالایی انجام می دهد و همچنین میتواند میل به خوردن خوراکی را در فرد کاهش دهد و باعث افزایش انرژی و بیشتر شدن تحرک و در نتیجه لاغرتر شدن شود اما شواهد علمی برای اثبات مصرف ال کارنتین برای لاغری وجود ندارد.
فواید قرص ال کارنیتین
قرص ال کارنیتین یکی از مکمل هایی است که این روز ها برای کاهش ورزن استفاده می شود . این قرص که به عنوان یک مکمل لاغزی می باشد ، در کنار عوارضی که برای افراد دارد ، می تواند ، فوایدی را نیز به همراه داشته باشد . که مهم ترین فایده آن ، استفاده از قرص ال کارنیتین جهت لاغری می باشد . قرص ال کارنیتین باعث می شود تا چربی های اضافی در طی مدتی بسوزند و در نهایت به لاغری منجر می شود . یکی دیگر از فوایدی که قرص ال کارنیتین دارد ، می تواند روی عملکرد بهتر مغز و تقویت آن تاثیرگذار باشد . درواقع به فرد کمک می کند تا دیر تر دچار آلزایمر و بیماری های مغزی شود . یکی دیگر از فواید قرص ال کارنیتین کاهش فشار خون می باشد و برای بیماری های قلبی موثر واقع می شود . افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند و نارسایی قلبی دارند می توانند از قرص ال کارنیتین طبق دستور پزشک استفاده کنند .
عوارض ال کارنیتین
ال کارنیتین دارای عوارض جانبی است که در عده ی بسیار کمی از افراد خود را نشان می دهد. برخی از عوارض ال کارنیتین عبارت است از:

مهار کردن هورمون تیروئید
درد معده
تهوع و اسهال
افزایش شدت تشنج در افراد مبتلا به این بیماری
تشدید بیماری آلزایمز در سالمندان
اضطراب
بوی بد بدن
ناراحتی دستگاه گوارشی

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید