حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

خواص ویتامین e

خواص ویتامین e

خواص ویتامین e : قطعا شما هم تا به الان با مشکلاتی مانند ریزش مو ، به هم خوردن تنظیمات هورمونی ، فراموش کاری و… همراه بوده اید . شاید مهم ترین دلیل کمبود برخی از ویتامین ضروری در بدن باشد . وجود ویتامین e در بدن می تواند بسیاری از این مشکلات را برطرف کند که سعی می کنیم ، امروز بیشتر به آن بپردازیم .

خواص ویتامین e به قدری زیاد است که شما می توانید با مصرف روزانه آن به صورت مرتب بسیاری از مشکلات خود را برطرف کنید و یا حتی از به وجود آمدن بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنید . در این مقاله می خواهیم شما را بیشتر با خواص ویتامین e آشنا کنیم و به شما بگوییم که چگونه می توانید با مصرف مواد غذایی متنوع ویتامین e مورد نظر خود را تامین کنید .

ویتامین E برای بدن

به طور معمول بدن ما بسیاری از ویتامین ها و پروتئین های لازم و ضروری خودش را به صورت روزانه تامین می کند ولی باید توجه داشته باشیم که قطعا بدن ما توانایی تولید تمامی ویتامین های لازم را نخواهد داشت و در برخی از موارد ما خودمان باید ، ویتامین مورد نیاز بدنمان را با استفاده از برخی مکمل های غذایی و مواد غذایی تامین کنیم .

ویتامین e جزء آن دسته از ویتامین هایی می باشد که تامین آن به دست خودمان است و خود به خود در بدن ساخته و تولید نمی شود . تا زمانی که خودمان نیاز بدنمان را در برابر ویتامین ای تامین نکنیم ، بدن ما قادر به تولید این ویتامین ضروری نخواهد بود . ویتامین ای ، مانند تمامی ویتامین ها برای بدن ما ضروری و لازم به نظر می رسد . چرا که می تواند از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری کند و یا حتی آن ها را کاهش دهد .

همان طور که می دانید ، ویتامین ها به دو صورت در بدن ما وجود دارند :

  • ویتامین های محلول در آب
  • ویتامین های محلول در چربی

ویتامین e جزء ویتامین های محلول در چربی می باشد به همین دلیل تامین و تولید آن برای بدن به دست خودمان است که با مصرف غذا و مکمل به خوبی تامین خواهد شد . ویتامین ای در بدن به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی فعالیت می کند و می تواند از سلول ها در برابر بیماری های مختلف از جمله سرطان ، آلزایمر ، بیماری های قلبی محافظت کند .

اگر می خواهید با خواص ویتامین ای بیشتر آشنا شوید و راه های تامین آن را بشناسید پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید .

خواص قرص ویتامین ای

خواص ویتامین E

ویتامین ها دارای خواص بسیار زیادی هستند که یکی از آن ها ویتامین ای می باشد . ویتامین ای خواصی دارد که برای بدن ما ضروری شناخته شده و لازم است از آن استفاده کنیم . در ادامه خواص ویتامین e نام برده شده است :

  • تنظیم کلسترول
  • جلوگیری از رشد بسیاری از بیماری ها (سرطان ، آلزایمر ، بیماری های قلبی)
  • رشد و تقویت بهتر مو و پوست
  • تنظیم هورمون های بدن
  • کاهش علائم سندروم قبل از قاعدگی
  • تقویت بینایی
  • افزایش استقامت بدن و تقویت ماهیچه ها
  • کمک به رشد جنین در بارداری

مواردی که نام برده شد ، نمونه ای خواص این ویتامین می باشد . همان طور که گفتیم ویتامین ها نقش مهمی را در بدن ایفا می کنند و برای بدن ما ضروری هستند . در ادامه می خواهیم به چگونگی کارکرد این ویتامین بپردازیم که منجر به این خواص در بدن می باشد و کامل تر برای شما عزیزان توضیح دهیم :

تنظیم کلسترول

کلسترول به عنوان یک ماده طبیعی در بدن شناخته می شود که می تواند تمام عملکرد های عصبی ، هورمون ها و سلولی را تنظیم کند و به عملکرد بهتر آن ها کمک می کند . زمانی بدن می تواند فعالیت های خود را به صورت متعادل انجام دهد و هیچ مشکلی نداشته باشد ، که سطح کلسترولش به اندازه طبیعی باشد و اختلالی در آن ایجاد نشده باشد .

زمانی که کلسترول ضعیف می شود و با اکسیژن ترکیب می شود می تواند به مقدار قابل توجه ای برای بدن ما ضرر داشته باشد . در اینجا ویتامین ای می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند و از سلول ها ، هورمون ها و … در برابر این عملکرد اکسیدی محافظت کند .

جلوگیری از رشد بسیاری از بیماری ها

معمولا وجود رادیکال های آزاد برای بدن ما نقش خوبی را ایفا نخواهد کرد ، بلکه این رادیکال های آزاد هستند که ممکن است با سلول های بدن وارد مبارزه شوند و آن ها را از بین ببرند و بسیاری از بیماری قلبی و سرطانی را به وجود آورند . رادیکال های آزاد بعد از این که سلول ها را از بین می برند خودشان رشد می کنند و به بدن آسیب می رسانند .

ویتامین ای به دلیل خاصیت های فراوانی که دارد می تواند این رادیکال های آزاد را طی مدتی کاهش دهد و آن ها را از بین ببرد و از بین رفت سلول های مفید بدن جلوگیری کند . ویتامین ای می تواند به عنوان یک تقویت کننده سیستم ایمنی در بدن شناخته شود . که از بسیاری از زخم ها نیز جلوگیری خواهد کرد و ترمیم آن ها را جلو خواهد انداخت .

رشد و تقویت بهتر و بیشتر مو و پوست

ویتامین ای در بدن مانند یک ماده ضد پیری عمل می کند و می تواند روی دیواره های مویرگی پوست تاثیر بگذارد و از پیر شدن آن ها جلوگیری کند . ویتامین ای باعث می شود تا رطوبت در پوست جریان داشته باشد و نمی گذارد که پوست چروک و افتاده شود . اگر پوست شما در معرض دود سیگار قرار می گیرد ، شما می توانید با مصرف ویتامین E از به وجود آمدن بسیاری از بیماری ها جلوگیری کنید .

ویتامین e نمی گذارد که عوامل محیطی مضر روی موی شما تاثیر گذار باشد و از مو در برابر بسیاری از آسیب ها جلوگیری می کند . ویتامین ای باعث می شود تا خون در پوست سر به خوبی جریان پیدا کند و از خشک شدن پوست مو و ریزش مو جلوگیری خواهد کرد . شما می توانید از ویتامین ای برای تقویت ریشه و ساقه مو نیز استفاده کنید . ویتامین ای موهای شما را شاداب تر و باطراوت تر نشان خواهد داد .

امیدوارم با خواند این مقاله از خواص ویتامین e مطمئن شده باشید . به شما عزیزان توصیه می کنیم تا این ویتامین را به صورت مرتب در روز مصرف کنید تا بتوانید بهتر از خواص آن برخوردار شوید . برای خرید قرص های ویتامین e می توانید به داروخانه آنلاین فردامارکت مراجعه کنید .

 

 

حمید
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X