حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن

پروتئین وی

طریقه مصرف پروتئین وی : همان طور که می دانید پروتئین وی ، یکی از پروتئین هایی است که برای استفاده روزانه ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرد . پروتئین وی پروتئین وی برای کاهش وزن استفاده میشود. در این مقاله سعی داریم تا در رابطه با پروتئین وی و انواع آن ، طریقه مصرف پروتئین وی ، پروتئین وی برای کاهش وزن و… صحبت کنیم . همراه ما باشید تا شما هم بیشتر با این پروتئین آشنا شوید .

پروتئین وی چیست ؟

پروتئین وی یکی از پروتئین های مورد نیاز برای بدن می باشد . این پروتئین به نسب سایر پروتئین ها دارای ارزش غذایی بیشتری می باشد و تمامی آمینواسید های ضروری را در خود جای داده است . با توجه به این که ورزشکاران و بدنسازان عضلاتشان با پروتئین رشد کرده است ، پس مصرف پروتئین برای بازسازی و رشد بهتر عضلات ضروری می باشد .

شاید برای شما سوال باشد که پروتئین وی تشکیل شده از چه ترکیبی است که اینقدر برای بدن ما مفید و ضروری است ؟ پروتئین وی از آب پنیر به دست می آید . شیری که برای درست کردن پنیر استفاده می شود ، دارای دو نوع پروتئین با نام های کازئین و وی می باشد .

معمولا پروتئین وی در آب پنیر موجود می باشد و کازئین در قسمت چرب شیر موجود می باشد . که در فرایند درست کردن پنیر این دو پروتئین از یک دیگر جدا می شوند و پروتئین وی به دست می آید . پروتئین وی معمولا به صورت پودر عرضه می شود و از آن برای افزودن به نوشیدنی ها ، توسط ورزشکاران استفاده می شود .

پروتئین وی به تنهایی دارای مزه خوبی نمی باشد ، به همین دلیل آن را با یک سری طعم دهنده هایی مانند شکلات ، وانیل ، توت فرنگی و… مخلوط می کنند . البته توجه داشته باشید که از طعم دهنده های مصنوعی و مضر در پروتئین وی استفاده نشده باشد .

وزن کم کردن با پروتئین

پروتئین وی یکی از مناسب ترین پروتئین ها برای افرادی است که پروتیئن کافی ندارند و افرادی که می خواهند عضلات خود را قوی تر کنند . این پروتئین به آن ها کمک بسیاری خواهد کرد . به دلیل این که پروتئین های وی با استفاده از طعم دهنده های طبیعی ، دارای مزه خوبی شده اند شما می توانید به عنوان یک نوشیدنی ثابت در طول روز از آن استفاده کنید .

طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن

پروتئین وی برای کاهش وزن : انواع پروتیئن وی

پروتئین وی هم مانند سایر پروتئین ها دارای انواع متفاوتی می باشد . هر چه قدر فرایند تولید پروتئین وی متفاوت تر باشد ، نوع آن به صورت کلی تفاوت پیدا خواهد کرد . در ادامه نمونه ای از پروتئین های وی نام برده شده است :

 • پروتئین وی کنسانتره : پروتئین وی کنسانتره نمونه ای بهترین پروتئین های وی می باشند . درصد پروتئین موجود در پروتئین وی کنسانتره ، ۷۰ الی ۸۰ درصد می باشد . این پروتئین دارای مواد مغذی می باشد و دارای مقداری لاکتوز می باشد و به نسبت پروتئین های دیگر دارای طعم و مزه بهتری می باشد .
 • پروتئین وی مجزا : این پروتئین به نسبت این که دارای ۹۰ درصد پروتئین می باشد ، اما در مقایسه با پروتئین وی کنسانتره دارای مواد مغذی نمی باشد و لاکتوز زیادی ندارد .
 • پروتئین وی هیدرولیز شده : این پروتئین به خوبی جذب بدن می شود و درصد لاکتوز آن به نسبت پروتئین وی مجزا بیشتر می باشد .

با تعریفی که در مورد انواع پروتئین ها داشتیم ، باید یادآور شویم که پروتئین وی کنسانتره به نسبت دو نموه دیگر بهترین پروتئینی می باشد که شما می توانید از آن برای تامین پروتئین مورد نیاز بدن خود استفاده کنید . این پروتئین به دلیل وجود مقدار زیادی مواد مغذی و طعم خوبی که دارد ، بدون شک نمونه ای از پرفروش ترین پروتئین می باشد .

برای خرید پروتئین وی و انواع مکمل ها می توانید به فروشگاه اینترنتی فردامارکت مراجعه کنید .

 

طریقه مصرف پروتئین وی برای کاهش وزن

پروتیئن وی یکی از پروتیئن هایی است که نقش زیادی روی کاهش وزن ما دارد ، چرا که پروتئین وی همان طور که قبلا گفتیم دارای مقدار زیادی مواد مغذی می باشد به همین دلیل انرژی مصرفی ما را به خوبی تامین می کند . شما با مصرف پروتئین وی می توانید میزان مصرف انرژی خود را تا ۸۰ درصد افزایش دهید.

در نهایت این انرژی مصرفی باعث می شود تا بدن شما شروع به چربی سوزی کند و کاهش وزرن صورت می افتد . علاوه بر آن پروتئین وی به شما کمک می کند تا میزان کمتری کالری در روز مصرف کنید .

فواید مصرف پروتئین وی

پروتئین وی به دلیل ترکیبات عالی که دارد به خوبی باعث چربی سوزی می شود و در نهایت باعث عضله سازی می شود . افرادی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند ، پروتئین وی یکی از پروتئین های مورد علاقشان به حساب می آید . در ادامه به فواید پروتئین وی اشاره می کنیم :

 • کم اشتهایی و در نهایت کاهش وزن
 • درمان سرطان
 • کاهش کلسترول خون
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • کاهش بیماری های قلبی و سکته
 • افزایش پروتئین و آمینواسید های ضروری
 • چربی سوزی و عضله سازی

مصرف پروتئین وی

طریقه مصرف پروتئین وی

این که شما چه مقدار در طول روز از پروتئین وی استفاده کنید ، کاملا به ذائقه شما و همچنین سیستم ایمنی تان بستگی دارد . معمولا دستورالعنل استفاده از پروتئین وی روی بسته آن ذکر شده است و شما می توانید با مراجعه به آن از طریقه مصرف پروتئین وی مطلع شوید . ولی توجه کنید که ورزشکاران در طول تمرین خود حدودا دوبار از این مکمل به مقدار ۵۰ گرم استفاده می کنند .

به این توجه داشته باشید که مصرف زیادی پریتئین وی باعث نارسایی کلیه می شود . خوردن بیش از اندازه پروتئین وی ممکن است باعث ایجاد حالت تهوع ، اسهال ، درد و گرفتگی عضلات شود . پس در مقدار مصرف آن توجه داشته باشید . با توجه به این که پروتئین وی می تواند پروتئین های مورد نیاز ما را تامین کنند ، پس استفاده از آن بر هیچ کس پوشیده نیست ، ولی بهتر است اگر دچار بیماری خاصی هستید طبق دستور پزشک خود از این پروتئین استفاده کنید .

بهترین پروتئین برای چربی سوزی

اگر می خواهید تاثیر مکمل های بدنسازی را روی بدن و عضلات خود ببینید ، بهتر است تجویز آن را بر عهده پزشک و مربی خود بگذارید و سعی کنید تا جایی که می توانید از این مکمل ها به صورت سر خود استفاده نکنید . نکته بعدی که باید به آن توجه کنید ، خرید مکمل ها از مکان های معتبر می باشد .

پروتئین یکی از مهم ترین موادی است که می تواند روی چربی سوزی و عضله سازی ما تاثیر داشته باشد . اگر می خواهید چربی سوزی را در مدت زمان کمی انجام دهید ، باید از انواع پروتئین ها به صورت مرتب استفاده کنید و آن را ترک نکنید . نمونه ای از بهترین پروتئین هایی که می توانیم برای چربی سوزی استفاده کنیم به شرح زیر می باشد :

 • پروتئین سویا
 • پروتئین وی
 • پروتئین کازئین
 • پروتئین سفیده تخم مرغ

رژیم پر پروتئین برای کاهش وزن

این پروتئین هایی که نام برده شد هر کدام میزان و زمان مصرف مخصوص به خود را دارند . پروتئین سویا که دارای مقدار زیادی آمینواسید می باشد ، بهتر است ۴۵ دقیق قبل از تمرین مصرف شود و بعد از تمرین هم به مقدار ۳۰ گرم استفاده شود تا تاثیرگذاری زیادی داشته باشد .

آبا پروتئین وی باعث چاقی میشود؟

پروتئین وی به دلیل این که در آب حل می شود ، سرعت جذب بسیار بالایی دارد بهترین پروتئین برای چربی سوزی  است زمان مناسب برای استفاده  ۳۰ دقیقه قبل از تمرین است . این پروتئین به صورت خالص می باشد به همین دلیل به خوبی جذب بدن می باشد . پروتئین کازئین بهتر است قبل از تمرین مصرف نشود .

مصرف این پروتئین به میزان ۳۰ گرم بعد از تمرین پیشنهاد می شود . این پروتئین به دلیل مواد تشکیل دهنده ای که دارد ، سرعت جذب بالایی در بدن ندارد . پروتئین سفیده تخم مرغ به دلیل این که شامل آمینواسید در پلاسما می باشد ، سرعت جذب آن به نسبت پروتئین وی کمتر می باشد . و دیر تر جذب می شود.

بهترین زمان مصرف پروتئین وی

پروتئین ها زمانی می توانند تاثیر خود را نشان دهند ، که ما در تایم خاصی از آن ها استفاده کنیم . این که شما در هر ساعت از شبانه روز از پروتئین وی استفاده کنید ، قطعا پس از مدتی نتیجه ای از آن دریافت نخواهید کرد . شما می توانید در ۴ وعده زمانی از پروتئین وی استفاده کنید و از تاثیرگذاری آن مطمئن شوید :

 • مصرف پروتیئن وی بعد از تمرین : بهترین زمان برای مصرف پروتئین ، بعد از یک تمرین سخت می باشد . سعی کنید فاصله زمانی مصرف پروتئین بعد از ورزش بیشتر از ۴۵ دقیقه طول نکشد .
 • مصرف پروتئین وی قبل از تمرین : برخی از افراد فکر می کنند ، مصرف پروتئین وی قبل از تمرین تاثیری ندارد . این درصورتی است که شما پروتئین بدنی خود را تامین کرده باشید . اگر از هیچ غذایی استفاده نکرده اید بهترین گزینه ، پروتئین وی می باشد .
 • مصرف پروتئین قبل از خواب شب : در هنگام خواب ، فعالیت بدنی شما همچنان ادامه خواهد داشت و بدن سوخت و ساز خود را بدون وقفه انجام خواهد داد ، پس به پروتئین نیاز دارد ، شما می توانید قبل از خواب پروتئین وی را با مقداری شیر ترکیب و مصرف کنید ، تا انرژی مورد نظر بدن شما در هنگام خواب تامین شود .
 • مصرف پروتئین وی در صبح : برای این که در طول شب پروتئین جذب بدن ما شده است ، پس در هنگام صبح بهتر است پروتئین مورد نیاز بدن خود را تامین کنیم .

 

 


حمید
دیدگاه کاربران 6 دیدگاه
 • آرام 1 خرداد 1399 / 3:26 ق.ظ

  سلام واقعا بهترین راهکار برای افزایش سطح پروتئین استفاده از گوست و حتی آب پنیر هست

 • عماد 28 اردیبهشت 1399 / 8:09 ب.ظ

  سلام ممنون بابت مطالب خوبی که میزارین .
  من در دوران ورزش و دوره ای که داشتم، از پروتئین وی شکلاتی استفاده میکردم هم طعم عالی داشت و هم تاثیرگذاری خیلی خیلی بالایی داشت.
  ممنون ازتون

 • احسان 18 اردیبهشت 1399 / 9:46 ب.ظ

  چه مدل پروتئینی برای افزایش وزن خوبه؟.

 • علیرضا 11 اردیبهشت 1399 / 9:12 ب.ظ

  سلام
  ببخشید طول دوره پروتئین وی چه جوریه میشه راهنمایی کنید.
  ممنون

 • saman 8 اردیبهشت 1399 / 7:21 ب.ظ

  سلام من این مدت که میرم باشگاه وزن خیلی کم کردم . دنبال یه پروتئین و مکمل خوب هستم برای عضله سازی و حجم دهنگی عضلات ، یکی از دوستام پروتئین وی رو پیشنهاد کرد بهم میخام ببینم خوبه منم بخرم؟

  • حمید 8 اردیبهشت 1399 / 8:11 ب.ظ

   با سلام
   مکمل پروتئین وی رو به شما دوست عزیز پیشنهاد می کنم .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X