سرلاک

قیمت سرلاک

سرلاک: موضوع این مطلب در سایت فردامارکت، قیمت سرلاک می باشد.در این مطلب در مورد سرلاک چیست؟، بهترین و مقوی ترین نوع سرلاک، فواید سرلاک، سرلاک برای بزرگسالان و انواع سرلاک برای نوزادان توضیح می دهیم. برای پاسخ تمامی این سوالات تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

سرلاک چیست؟

سرلاک یک غذای کمکی و غلات برای کودک است که پروبیوتیکی به نام بیفیدوس دارد که این ماده به تقویت سیستم گوارشی و ایمنی نوزاد کمک می کند. همچنین سرلاک دارای طعم های متنوعی است که خوردن آن را برای نوزادان راحت می کند.

بهترین و مقوی ترین نوع سرلاک

بعد از شیر مادر سرلاک اولین غذای جامدی است که نوزادان باید در سال اول زندگیشان مصرف کنند و آن را به صورت مخلوط با شیر مادر و یا شیرخشک به نوزادان بدهند. در زیر به معرفی بهترین سرلاک ها می پردازیم:

سرلاک گندم:

سرلاک گندم بهتر است بعنوان اولین غذای جامد بعد از شیرمادر به نوزاد داده نشود و بهتر است ابتدا با سرلاک برنج و سپس میوه ها و سبزیجات خوردن سرلاک را اغاز کند زیرا در سرلاک گندم گلوتن وجود دارد که بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت شود.

سرلاک برنج:

بهتراست بعد از شیر مادر اولین غذایی که به نوزاد داده می شود سرلاک برنج باشد.زیرا سرلاک برنج هضم آسانی دارد و هیچگون آلرژی و حساسیتی برای نوزاد بوجود نمی اورد.سرلاک برنج به دوگونه ی برنج سفید و برنج قهوه ای موجود می باشد که تفاوت این دو در داشتن فیبر می باشد.سرلاک برنج سفید بدون فیبر و سرلاک برنج قهوه ای دارای فیبر می باشد که برای دستگاه گوارش نوزاد مفیداست.

سرلاک مخلوط غلات و میوه:

بعد از مصرف سرلاک ها اگر کودک حساسیتی نسبت به آنها نشان نداد بهتر است از سرلاک مخلوط غلات و میوه استفاده کنید.زیرا با مخلوط کردن این غلات و میوه ها تمام ویتامین ها و مزایای آن ها باهم جذب بدن نوزاد می شود و همچنین طعم بهتری می گیرد.

سرلاک برای بزرگسالان

این روزها یکی از دغدغه هایی که با مردم به خصوص خانم ها همراه است ، چاق شدن صورت می باشد ، اکثر خانم ها برای چاق شدن صورت خود از داروها و موادی استفاده می کنند که به اشتباه تمام بدنشان را چاق می کند و این خیلی ناخوشایند می باشد . غذاها و تغذیه های متفاوتی وجود دارد برای این که شما فقط بتوانید با مصرف درست آن صورت خود را چاق تر نشان دهید . همان طور که می دانید ما در این مطلب در مورد سرلاک کودک و نوزاد صحبت می کنیم و می دانیم که سرلاک یکی از کامل ترین تغذیه های کودک به حساب می آید و نقش مهمی در سیستم ایمنی و گوارشی کودک دارد .

یکی از مواد غذایی که می تواند به چاق شدن صورت شما بزرگسالان چه خانم و چه آقا کمک کند ، مصرف سرلاک می باشد . سرلاک نوزادان به دلیل این که دارای مواد مغذی می باشد ، به راحتی و پس از چند بار مصرف منجر به چاقی صورت خواهد شد . سرلاک ها انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها برای دسته به خصوصی از کودکان توصیه می شود ، ولی ما نمی توانیم به طور دقیق بیان کنیم که کدام یک از سرلاک ها برای چاق شدن صورت بزرگسالان ناسب می باشد .

سرلاک برای چاقی بزرگسالان

سرلاک علاوه بر این که به عنوان یک غذای کمکی برای کودکان در نظر گرفته شده است می تواند تاثیرات مثبتی روی بزرگسالان نیز داشته باشد . همان طور که پیش تر گفتیم ، سرلاک برای چاقی بزرگسالان موثر می باشد ، برخی از راهکارهای چاقی ممکن است برای بزرگسالان و یا هر کس دیگر عوارضی در پی داشته باشد ، اما استفاده از سرلاک کودکان هیچ گونه عوارضی ندارد ، چرا که دارای مواد طبیعی و ویتامین ها و مواد معدنی مناسب کودکان می باشد .

یکی از مهم ترین موادی که در سرلاک وجود دارد و در چاقی صورت نقش دارد ، آهن و اسیدهای چرب ضروری می باشد . این ماده می تواند در چاق شدن شما تاثیر فراوانی داشته باشد . سرلاک به دلیل این که دارای پروبیوتیک می باشد ، به شدت می تواند اشتهای شما بزرگسالان را افزایش دهد و همین باعث چاقی صورت شما خواهد شد . معمولا سرلاک هایی که دارای ویتامین های C,PP,B12,B6,B2,B1,A,D,E می باشد برای چاقی صورت بزرگسالان پیشنهاد می شود مانند :

  • سرلاک سیب و شیر
  • سرلاک ماست و میوه
  • سرلاک گندم سیاه
  • سرلاک هست غله و رازیانه و شیر
  • سرلاک فرنی و شیر برنج همراه دارچین

عوارض سرلاک برنج

همان طور که بیان شد سرلاک برنج یکی از محبوب ترین غذا در دوران کودکی فرزند شما می باشد . شما می توانید برای خوش طعم شدن سرلاک برنج ، آن را با شیر نیز مخلوط کنیدو به کودک خود بدهید . با توجه به این که هر مواد خوراکی ممکن است برای کودک شما عوارضی داشته باشد ، لازم شد تا در مورد عوارض سرلاک برنج نیز برای شما بگوییم .

تنفس یکی از عوارضی است که ممکن است به دلیل استفاده بیش از اندازه سرلاک برنج برای کودک شما اتفاق بیفتد . اگر کودک شما رفلاکس دارند ، قطعا نیازمند سرلاک برنج هستند ، اما باید در میزان مصرف آن دقت داشته باشید . چرا که ممکنن است به کودک آسیب وارد شود . مورد بعدی یبوست کودک می باشد غلات برنج ، دارای خصوصیاتی هستند که برای کودک ایجاد یبوست می کنند و کودک دچار ناراحتی می شود . اگر شما از سرلاک برنج به طور متوسط در روز اسفاده کنید ، می توانید از این عوارض جلوگیری کنید .

فواید سرلاک

سرلاک بعنوان یک غذای کمکی برای نوزادان بالای 6 ماه استفاده می شود و فواید بسیار زیادی دارد. سرلاک به دلیل اینکه دارای آهن و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودک می باشد، می تواند بهترین جایگزین برای کودکانی که میوه و سبزیجات به مقدار کافی مصرف نمی کنند باشد. سرلاک دارای انواع طعم ها می باشد که باید متناسب با ذائقه ی کودک انتخاب شود. همچنین از دیگر فواید سرلاک می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن نوزاد نیز اشاره کرد که از مهم ترین فواید سرلاک است. از دیگر فواید سرلاک می توان به رشد و تکامل مغز در کودک نیز اشاره کرد.

اطلاعات بیشتر ...

مشاهده همه 11 نتیجه