زمان مصرف قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰

نویسنده : حمید
تاریخ : 24 فروردین 1400

زمان مصرف قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰: ویتامین D 3 یا کوله کلسی فرول یکی از مکمل های غذایی می باشد که برای درمان کمبود این ویتامین تجویز می شود. این مولتی ویتامین همراه با کلسیم جه حفظ توده استخوانی مصرف می شود. مصرف این ویتامین برای بیماران مبتلا به MS به عنوان مکمل، به کاهش سرعت پیشرفت بیماری کمک می کند.

مطالعات جدید نشان می دهد کمبود ویتامین د۳ علاوه بر کاهش تراکم استخوانی تاثیردارد و در نتیجه باعث افزایش شکستگی ها و پوکی استخوان می شود، می تواند در عملکرد سیستم ایمنی نیز تاثیر داشته باشد و احتمال بروز برخی بیماری های خود ایمنی مانند ام اس را افزایش دهد. در ادامه مقاله زمان مصرف قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰ در سایت داروخانه آنلاین فردامارکت به برسی ویتامین D50000 میزان مصرف، نحو مصرف و عوارض جانی آن خواهیم پرداخت.

ویتامین D50000

ویتامین D3 با کمک تنظیم سیستم ایمنی و محافظت از سلول های عصبی در برابر آسیب، به کاهش سرعت پیشرفت ام اس کمک می کند همچنین با جذب کلسیم به سلامت استخوان ها کمک می کند.

این دارو به صورت بدون نسخه، در دز های بالا و دوز های تزریقی با تجویز پزشک صورت میگیرد.

ویتامین دی ۵۰۰۰۰ با کمک تنظیم سیستم ایمنی و محافظت از سلول های عصبی در برابر آسیب، به کاهش سرعت پیشرفت ام اس کمک می کند همچنین با جذب کلسیم به سلامت استخوان ها کمک می کند.

ویتامین D50000 به ویتامین آفتاب نیز معروف است و مناسب کسانی  می باشد که نور خورشید به آن ها نمی تابد و یا در موقعیت جفرافیایی هستند که که نور خورشید به آن ها نمی تابد عالی می باشد. این ویتامین همچنین در زرده ی تخم مرغ، روغن ماهی، شیرها و مواد غذایی غنی شده با این ویتامین نیز وجود دارد.

شربت، قطره، قرص و کپسول های خوراکی ویتامین د در دوز های متفاوت ۴۰۰، ۱۰۰۰، ۲۰۰۰، ۵۰۰۰ و ۵۰۰۰۰ واحد جهت مصرف خوراکی توسط شرکت های متعددی تولید می شود.

‎فرم تزریقی این دارو نیز با دوز ۳۰۰۰۰۰ واحد و ۶۰۰۰۰۰ واحد موجود می باشد.

‎نکته: در برخی مواقع در مکمل ها نام vit D2 را مشاهده می کنید. Vit D2 نیز کارایی مشابه vit D3 دارد اما vit D3 فرم فعال تر می باشد و به ویتامین D2 ارجح تر است.

بیش از مصرف ویتامین D50000

در صورتیکه این دارو بدون تجویز پزشک مصرف شود بروشور اطلاعات دارو حتما خوانده شود و مصرف بیش از حد این ویتامین می تواند ایجاد مسمومیت نماید و عوارض مهمی در بر داشته باشد. لذا مقدار مصرف این دارو با توجه به آزمایش های بالینی و توسط پزشک یا داروساز باید توصیه شود.

در صورت سابقه حساسیت به ویتامین D، هرگونه دارو و مکمل غذایی، غذا و… پزشک خود را مطلع سازید. و هر یک از ویتامین ها دارای یک حد مجاز مصرف روزانه با توجه به شرایط و سن افراد مصرف کننده می باشند لذا در صورت مصف چند مکمل به صورت همزمان حتما لیست تمامی آن را در اختیار داروساز خود قرار دهید تا مصرف بیش از حد دارو نشود.

نحوه صحیح مصرف ویتامین D50000

فرم خوراکی ویتامین دی ۵۰۰۰۰ را همراه یا بدون غذا می توانید صمرف کنید و این مصرف دارو همرا هبا غذا های چرب باعث افزایش جذب در بدن می شود.

مقدار مصرف ویتامین د ۵۰۰۰۰ با توجه به آزمایش های بالینی و سطح ویتامین د موجود در بدن افراد متفاوت است و در صورتی که مبتلا به کمبود ویتامین د ۵۰۰۰۰ باشید آن را به طبق دستور پزشک مصرف نمایید.

توصیه لازم در خصوص ویتامین د۳

در مدت درمان با ویتامین د۳ رژیم غذایی و توصیه های تغذیه ای و سلامتی پزشک خود را نیز بکار ببرید. معمولا در صورت کمبود ویتامین D دوره درمان با این فرآورده جند ماهه می باشد و پس از چند ماه با آزمایش مجدد مشخص می شود که آیا نیاز به دوره درمان جدید هست یا خیر.

عوارض جانبی ویتامین دی ۵۰۰۰۰

در صورت بروز حساسیت مانند:

  • لکه پوستی
  • خارش
  • کهیر
  • تورم
  • تب
  • خس خس سینه
  • تنگی نفس
  • تغییر در صدا
  • ورم لب، پلک، صورت، زبان یا گلو

به پزشک خود مراجعه کنید.

 

زمان مصرف قرص ویتامین دی ۵۰۰۰۰: ویتامین D 3 یا کوله کلسی فرول یکی از مکمل های غذایی می باشد که برای درمان کمبود این ویتامین تجویز می شود. این مولتی ویتامین همراه با کلسیم جه حفظ توده استخوانی مصرف می شود. مصرف این ویتامین برای بیماران مبتلا به MS به عنوان مکمل، به کاهش […]

9846 بازدید
برچسب :

17133

https://fardamarket.com

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبط

پروتئین وی ایزوله چیست + طریق مصرف 8 مرداد 1400
سیترولین مالات چیست؟ (فواید + عوارض + نحوه مصرف) 5 مرداد 1400
اچ ام بی چیست؟(فواید،عوارض و هر آنچه که باید از HMB بدانید!) 4 مرداد 1400
بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید