کی پی تیوا چیست؟ (هر ان چیز که باید از کی پی تیوا بدانید!)

نویسنده : حمید
تاریخ : 18 مرداد 1400

کی پی تیوا یک داروی آنتی کولینرژیک است. در درمان بیماریهای مزمن انسدادی ریه و آسم استفاده می شود. ماهیچه های مجاری تنفسی را شل کرده و تنفس را راحت تر می کند. این به تسکین علائم مانند سفت شدن قفسه سینه ، تنگی نفس ، خس خس سینه و سرفه کمک می کند.

کی پی تیوا چیست؟

Tiova Rotacap فقط برای اهداف استنشاقی است ، از آن در دوز و مدت زمان تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. اولین دوز تحت نظر پزشک تجویز می شود تا از عوارض جانبی در اولین استفاده جلوگیری شود. برای نتایج بهتر ، پیشنهاد می شود که آن را هر روز در یک زمان مشخص مصرف کنید.

دوز مصرفی و دفعات مصرف آن بستگی به این دارد که چرا آن را مصرف می کنید. پزشک شما تصمیم می گیرد که چقدر برای بهبود علائم خود نیاز دارید. شما باید این دارو را تا زمانی که برای شما تجویز شده است مصرف کنید. این مانع از مشکل تنفسی یا حمله آسم نمی شود ، بنابراین همیشه در مواقع اضطراری استنشاق کننده پزشکی خود را همراه داشته باشید.

مناسب برای درمان:

  • درمان بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD)
  • درمان و پیشگیری از آسم

فواید کی پی تیوا :

انسداد ریه

درمان بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) :

به باز ماندن مجاری تنفسی در ریه های شما کمک می کند. ماهیچه های این مجاری تنفسی را شل می کند. این امر ورود و خروج هوا را آسان تر می کند. این دارو علائم مانند تنگی قفسه سینه ، تنگی نفس ، خس خس سینه و سرفه را از بین می برد و به شما کمک می کند تا کارهای روزانه خود را راحت تر انجام دهید.

این دارو بی خطر و موثر است. معمولاً در عرض چند دقیقه شروع به کار می کند و اثرات آن می تواند تا چند ساعت ادامه یابد. تا زمانی که پزشک به شما توصیه نکرده است ، مصرف آن را متوقف نکنید.

اسم

 درمان و جلوگیری از آسم:

این دارو می تواند از بروز حمله آسم در صورت قبل از ورزش یا قرار گرفتن در معرض برخی عوامل محرک جلوگیری کند. اینها ممکن است شامل گرد و غبار خانه ، گرده ، حیوانات خانگی و دود سیگار باشد.

این دارو به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد علائمی مانند خس خس سینه ، سرفه و تنگی نفس آزادانه ورزش کنید. این به شما امکان می دهد زندگی خود را آزادتر و بدون نگرانی در مورد چیزهایی که علائم شما را برطرف می کند ، داشته باشید.

نحوه مصرف:

نباید بلعیده شوند. قبل از استفاده ، برچسب را از نظر دستورالعمل بررسی کنید. کپسول را در پایه روتاالر قرار دهید نه در دهان. تا زمانی که صدای یک کلیک را بشنوید ، دهان را کاملاً بچرخانید و از طریق دهان نفس عمیق بکشید. نفس خود را تا ۱۰ ثانیه نگه دارید. اگر مقداری پودر در روتالر باقی ماند این کار را تکرار کنید.

در روران بارداری و شیردهی

در دوران بارداری و شیر دهی:

برای استفاده در دوران بارداری اگرچه مطالعات محدودی بر روی انسان وجود دارد ، اما مطالعات روی حیوانات اثرات مضر روی نوزاد در حال رشد را نشان داده است. پزشک قبل از تجویز آن برای شما مزایا و خطرات احتمالی را ارزیابی می کند. لطفاً با پزشک خود مشورت کنید.

احتمالاً در دوران شیردهی بی خطر است. اطلاعات محدود انسانی نشان می دهد که این دارو هیچ خطری برای نوزاد ندارد. کودک را از نظر خشکی دهان ، یبوست و مشکلات ادراری تحت نظر داشته باشید.

اگر مصرف  را فراموش کردید چه می کنید؟

اگر دوز را فراموش کردید ، آن را در اسرع وقت مصرف کنید. با این حال ، اگر تقریباً زمان نوبت بعدی شما فرا رسیده است ، دوز فراموش شده را حذف کرده و به برنامه معمول خود بازگردید. دوز را دو برابر نکنید.

عوارض کی پی تیوا :

شایع ترین عارضه جانبی این دارو خشکی دهان است. اگر اینها شما را آزار می دهند یا جدی به نظر می رسند ، به پزشک خود اطلاع دهید. برای غلبه بر خشکی دهان ، توصیه می شود میزان مصرف آب را افزایش دهید ، آب نبات قندی داشته باشید یا بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. اگر عوارض جانبی دیگری را تجربه کردید ، پزشک خود را مطلع کنید.

خشکی دهان

قبل از مصرف این دارو ، در صورت ابتلا به بیماری های کبدی یا کلیوی ، یا در دوران بارداری یا شیردهی ، به پزشک خود اطلاع دهید. پزشک شما همچنین باید در مورد سایر داروهای دیگری که مصرف می کنید آگاهی داشته باشد زیرا بسیاری از آنها ممکن است این دارو را کم اثر کرده یا نحوه عملکرد آن را تغییر دهد.

منبع:

https://www.1mg.com/drugs/tiova-rotacap-36862

 

126 بازدید

19320

https://fardamarket.com

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین مطالب

بهترین مارک گلوتامین چیست؟ (معرفی ۷ گلوتامین برتر) 20 مرداد 1400
دپو مدرول درمانی برای درد و تورم آرتروز + ۹ بیماری دیگر 19 مرداد 1400
علائم تنگی نفس را با اسپری سرتاید پیشگیری کنید!(معرفی کامل) 19 مرداد 1400
یوتیروکس موثر در کنترل کم کاری تیروئید (عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
آسنترا درمانی برای افسردگی (فواید و عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
فلوکستین برای چیست؟ افسردگی را به راحتی کنترل کنید! 19 مرداد 1400
کی پی تیوا چیست؟ (هر ان چیز که باید از کی پی تیوا بدانید!) 18 مرداد 1400
تلفست چیست؟ (فواید،عوارض و نحوه مصرف) 18 مرداد 1400
فواید گلوتامین + معرفی بهترین مارک و نحوه مصرف 18 مرداد 1400
گینر رونی کلمن اصل و تقلبی + طریقه مصرف 16 مرداد 1400
بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید