درمان دیابت

نویسنده : admin
تاریخ : 3 آبان 1399

درمان دیابت چیست؟

درمان دیابت : امروزه مردم بیشتر از آنکه نگران بیماری های مسری باشند، از بیماری های غیروارگیر دار مانند دیابت می ترسند. دیابت یک بیماری عروقی است که زمینه ساز ناراحتی های قلبی، کلیوی، بینایی، و افسردگی های متعدد می باشد. شما می توانید با خواندن این مطلب از سایت فردامارکت که درباره درمان سریع دیابت نوشته شده است؛ سریع ترین راه درمان دیابت را بکار بگیرید. دیابت یا همان بیماری قند که متاسفانه بسیاری از افراد به آن مبتلا می باشند. یک نوع اختلال متابولیک و سوخت و سازی در بدن است.

خیلی از ما تا به الان اسم دیابت را شنیده ایم و یا با آن سروکار داشته ایم . در این مطلب می خواهیم در مورد تاریخچه دیابت و چگونگی به وجود آمدن آن ، نکاتی در مورد دیابت ، انواع دیابت ها ، تفاوت ها و شباهت ها و تفاوت های انواع دیابت و راه های درمان آن بیشتر صحبت کنیم . دیابت یک بیماری خاموش است که در این مقاله بیشتر آن را خواهید شناخت .

ما در ادامه این مطلب به سوالاتی که در لیست زیر آمده است پاسخ می دهیم.

 • دیابت چیست و چند نوع دارد؟
 • سریع ترین راه درمان دیابت چیست؟
 • چاقی چه تاثیری در بروز دیابت دارد؟
 • عوارض کنترل نکردن دیابت چیست؟

تاریخچه دیابت

درمان دیابت: یکی از موضوعات مهمی که در وب سایت فردامارکت توضیح میدهیم، درمان سریع دیابت است. در این مقاله در مورد موضوعاتی مثل: بهترین راه درمان دیابت چیست؛ سریعترین راه درمان دیابت؛ انواع دیابت و… توضیح میدهیم. پس تا انتها با فردامارکت همراه باشید.

یکی از بیماری هایی که این روزها بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده است ، دیابت می باشد . بیماری دیابت با افزایش قند خون به وجود می آید . دیابت شیرین ، واژه کامل شده دیابت می باشد که از زبان یونانی به معنای سیفون گرفته شده است . می توان گفت که کلمه دیابت برای اولین بار حدود ۲۵۰ سال قبل به وسیله شخصی به نام آپولونیوس به کار گرفته شد .

توماس ویلیس در سال ۱۶۷۵ نام دیابت شیرین را به این خاطر جایگزین دیابت کرد ، چون بسیاری از افراد که دارای بیماری دیابت بودند ادرارشان شیرین بود .این مسئله ادامه پیدا کرد تا این که بالاخره متیو دوبسون در سال ۱۷۷۶ ثابت کرد که ادرار افراد دیابتی مزه شیرینی دارد و این موضوع به دلیل وجود قند در ادرار می باشد .

دوبسون توانست ثابت کند که بیماری دیابت در بعضی از افراد نهایت منجر به مرگ آنان می شود و در بعضی از افراد تبدیل به یک بیماری ثابت می شود . به همین دلیل این دیابت را با دیابت نوع ۱ و نوع ۲ نام گذاری کرد .

نکاتی در مورد دیابت

درمان دیابت بدون دارو

قبل از این که وارد بحث شویم بهتر است به تعریف کلی دیابت توجه کنیم . همان طور که می دانید ما انسان ها در طول روز نیازمند انرژی هستیم برای این که بتوانیم کارهای روز خود را انجام دهیم . انرژی ما قطعا از غذایی که استفاده می کنیم به دست می آید .

مواد غذایی که ما در طول روز استفاده می کنید بعد از مدتی در بدن ما تبدیل به گلوکز و یا همان قند می شود . قندی که وارد بدن ما می شود در خون وسلول های ما جریان پیدا می کند و انرژی بدن ما را تامین می کند .

در این مدت اگر قندی که وارد بدن ما شده است وارد سلول ها نشود و در خون باقی بماند ، به عبارتی می توان گفت که قندخون ما را افزایش داده می دهد .

افزایش قند خون ، همان طور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم ، باعث ایجاد بیماری دیابت می شود . حال این دیابت می تواند از طریق انسولین هورمونی موجود در بدن کنترل شود .

انسولین هورمونی از پانکراس ترشح می شود و به قند کمک می کند تا به سلول ها نفوذ کند و در خون باقی نماند .

اگر انسولین در بدن ما ترشح نشود ، قند نیز در خون ما باقی می ماند و در نهایت به بیماری دیابت منجر می شود .

درمان سریع دیابت با چند راه حل کاربردی

بالاخره دیابت درمان شد ! نکاتی وجود دارد که افراد مبتلا به بیماری دیابت باید از آن اطلاع داشته باشند و آن ها را جدی بگیرند تا بتوانند بهتر این بیماری خاموش را درمان کنند و به زندگی طبیعی خود ادامه دهند . باید به نکاتی توجه داشته باشید تا دیابت نتواند روی کلیه های شما تاثیر بگذرد .

به قند خون خود توجه داشته باشید . سعی کنید قند خونتان کاملا طبیعی باشد و هر چند وقت یک بار آن را چک کنید . نگذارید که قند خون شما افزایش پیدا کند که این روی دیابت تاثیر می گذارد و آن را تحریک می کند . سعی کنید در مدت بیماری از مصرف دخانیات بپرهیزید و وزن خود را کاهش دهید و نگذارید که چربی های اضافی در بدن شما تولید شود .

بیمارانی دیابتی بهتر است هر چند وقت یک بار از نظر فشار خود و وزن ، ویزیت شوند تا بهتر از وضع خود اطلاع داشته باشند . افرادی که در سن بالای ۱۱ سال به بیماری دیابت نوع دو دچار شده اند ، باید هر چند وقت یک بار آزمایش ادرار برای بررسی میکروآلبومین بدهند که این به کاهش بیماری کمک می کند .

نوع دیابت

در ابتدای این مقاله به دیابت و تعریف آن اشاره کردیم و گفتیم که دلایل نام گذاری دیابت چه بوده است ، اما می خواهیم در مورد انواع دیابت صحبت کنیم ، دیابت دو نوع می باشد :

 • دیابت نوع ۱
 • دیابت نوع ۲

در ادامه بیشتر با این دو نوع دیابت آشنا خواهید شد و می توانیم تفاوت ها و شباهت های این دو نوع دیابت را با هم بررسی کنیم .

دیابت نوع ۱ چیست ؟

با توجه به این که دیابت به روش های متفاوتی درمان می شود در دو نوع شناخته شده است . دیابت نوع ۱ ، به دیابتی گفته می شود که با توجه به شرایط محیطی در بدن افراد ، حتی کودکان و نوجوانان ایجاد می شود .

دیابت نوع ۱ دیابتی است که برای درمان نیاز زیادی به انسولین ندارد و پس از مدتی مراقبت توسط فرد بیمار کنترل خواهد شد .

دیابت نوع ۲ چیست ؟

دیابت نوع ۲ معمولا در افراد بالای ۴۰ سال خود را نشان می دهد و برای درمان نیازمند ترشح انسولین از طرف پانکراس می باشد .

گاهی ممکن است انسولین ترشح شده در بدن ما در مقابل دیابت کافی نباشد و بدن ما در برابر انسولین موجود مقاومت نشان دهد .

برای درمان این نوع دیابت به تغذیه غذایی مناسب ، رژیم غذایی مناسب و همچنین ورزش احتیاج خواهیم داشت .

در صورت این که پانکراس شما نتواند در برابر دیابت مقاومت کند و تنبل شده باشد و همچنین به درستی انسولین ترشح نکند ، بیمار به انسولین نیاز خواهد داشت که باید آن را از داروخانه تهیه کنید .

تفاوت ها و شباهت های دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ چیست ؟

مهم ترین نکته ای که در هر دو نوع دیابت مشترک می باشد ، میزان بالای قند خون است . این تنها شباهت دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ می باشد .

یکی از مهم ترین تفاوت هایی که در بین دیابت ۱ و ۲ رایج است ، این است که دیابت نوع ۱ همیشه نیاز به انسولین دارد چرا که بدن نمی تواند تامین کننده انسولین باشد .

پس اگر به دیابت نوع ۲ مبتلا شده اید ، نیازی به استفاده از انسولین ندارید فقط با رعایت کردن یک سری نکات می توانید بیماری خود را کنترل کنید .

اگر نگران این هستید که آیا دیابت دارید یا نه ؟ بهتر است به چند مورد ذکر شده توجه کنید :

 • افزایش تشنگی و تشنگی بیش از اندازه
 • پرادراری و شب ادراری
 • پرخوری بیش از اندازه
 • کاهش وزن

سریع تری راه درمان دیابت

سریعترین راه درمان دیابت

قطعا هر بیماری طول درمان مشخصی دارد ، تنها کسی که می تواند در مدت درمان به بیمار کمک کند برای این که این بیماری را به خوبی پشت سر بگذارد ، شخص بیمار می باشد . بیمار باید با در نظر گرفتن مواردی به درمان و زود تر خوب شدن خود کمک کند . اگر بیمار بتواند یک سری موارد را مراعات کند ، قطعا می تواند طول دوران خود را کاهش دهد . برای درمان دیابت هم می توانیم از داروهای شیمایی استفاده کنیم و هم می توانیم همان روش سنتی را پیش بگیریم .

مصرف برخی از مواد غذایی می تواند به شما در درمان دیابت کمک کند این مواد غذایی به شرح زیر می باشد :

 • زردچوبه
 • ترخون
 • ریحان
 • بابونه
 • دارچین
 • آویشن

همان طور که می دانید دیابت یکی از بیماری هایی است که افزایش آن می تواند منر به مرگ شما شود. این بیماری اگر در طول سال و عمر شما ادامه پیدا کند، می تواند بسیاری از دسترسی ها را از شما دریغ کند. مصرف شیرینی، غذاهای خوشمزه، قند و خیلی از خوراکی های لذیذ دیگر برای شما قابل مصرف نخواهند بود.

شما می توانید در طول مدت زندگی این بیماری را با روش های متنوعی کنترل کنید تا بتوانید، بهترین و خوشمزه ترین خوراکی ها را استفاده کنید. همه افراد نه تنها افراد مبتلا یه بیماری دیابت، زمانی که فشار های عصبی به آن ها وارد می شود باعث می شود میزان قند خون آن ها افزایش پیدا کن. این قند خون زمانی بهبود پیدا خواهد کرد که فرد به آرامش رسیده باشد.

قرص شیرین کننده برای دیابتی ها

اگر شما یک فرد دیابتی باشید و یا یکی از اعضا خانواده تان به این بیماری دچار باشد، حتما به این فکر افتاده اید که از شیرین کننده های مصنوعی یا طبیعی بدون قند استفاده کنید. تولید کنندگان این مواد خوراکی مدعی هستند که افراد می توانند بدون هیچ نگرانی برای جلوگیری از افزایش قند خون خود به جای قند و یا شکر از این نوع طعم دهنده ها استفاده کنند. قرص شیرین کننده استویا، کم کالری و مخصوص افراد دیابتی می باشد؛ که با داشتن شیرینی بسیار، ماده ای به نام سوکرالوز  دارد که از لاکتوز شیر تهیه شده است. این ماده خاصیت قند و شکر را ندارد و باکتری های بدن آن را به عنوان مواد غذایی شناسایی نمی کنند. به راحتی از بدن دفع می شود و به دلیل کم کالری بودن، جذب بدن هم نمی شود. شما با خوردن قرص شیرین کننده به همراه نوشیدنی هایی مانند چای و حتی به صورت خالی با در نظر گرفتن تاییدیه پزشک دچار هیچ مشکلی نمی شوید. حتی شما می توانید از شکر قهوه ای برای دیابت نیز استفاده کنید.

خوراکی ها و محصولات دیابتی

درمان دیابت در 30 روز

قبل از این به مواد خوراکی اشاره کردیم که برای درمان بیماری دیابت مفید بودن و بیماران مبتلا می توانستند با مصرف این مواد غذایی و خوراکی ها، تا حدود زیادی میزان قند خون خودشان را کنترل کنند. درمان های سنتی، درمان های طبیعی و استفاده از داروهای شیمیایی تا به الان برای تمام بیماران مبتلا به این بیماری بدون نتیجه نبوده است. در ادامه می خواهیم به چند نمونه از این درمان ها اشاره کنیم.

درمان بیماری قند خون با مصرف رازیانه

رازیانه یکی از بهترین خوراکی هایی است که به دلیل داشتن ترکیباتی قوی می تواند در برابر بیماری قند مبارزه کند. این دانه ها علاه بر این که می توانند از گسترش این بیماری جلوگیری کنند، تاثیر بسیار زیادی روی بهبود بیماری های سرطانی دارند و برای مصرف نوزادان هم بسیر موثر می باشند.

درمان دیابت عصبی با سیر

سیر هم به عنوان یکی از سبزیجات می تواند برای بیماری هایی مانند دیابت و سرطان بسیار مفید باشد. سیر خاصیت ضد التهابی دارد و بیماری را سرکوب می کند. مصرف روزانه یک حبه سیر می تواند در درمان دیابت عصبی به شما کمک کند.

دیابت عصبی با مصرف رزماری

رزماری به عنوان یکی از گیاهان تقویت کننده قلب است. این گیاه می تواند میزان زیادی از استرس را کاهش دهد که همین منجر به بهبود بیماری شما می شود . چرا که یکی از علائم ایجاد بیماری دیابت استرس می باشد. شما می توانید از این گیاه در غذاهای خود استفاده کنید.

با در نظر گرفتن این نکات می توانید تشخیص دهید که آیا به این بیماری مبتلا شده اید یا خیر ، در صورت این که هر یک از این موارد را در خود مشاهده کردید بهتر است برای درمان دیابت به پزشک معالج مراجعه کنید .

روش هایی برای درمان سریع دیابت

افراد زیادی وجود دارند که در سنین مختلف دچار این بیماری خطرناک شده اند و به دنبال راهی هستند که بتوانند این مشکل را به طور کامل از بین ببرند و به سلامت بدن خود برسند. ما در این مطلب از داروخانه آنلاین فردامارکت ترفند هایی را به شما معرفی کرده ایم که با به کار بردن آنها می توانید درمان دیابت در ۳۰ روز را تجربه کنید.

 


11604 بازدید
برچسب :

11412

https://fardamarket.com

دیدگاهتان را بنویسید
2020-04-21 00:50:44

سلام من 18 سالمه یه مدت بیماری دیابت داشتم دیابت نوع یک . به دکتر مراجعه کردم با یک سری دارو ها خوب شدم . الان مدتی هست که خیلی تشنم میشه و وزنم هم کاهش پیدا کرده میتونه بازم دیابت باشه ؟؟؟ پدرم هم دیابت داره .من چیکار کنم که دیابتم درمان بشه؟؟

2020-04-21 00:56:24

باسلام با توجه به اینکه بیماری دیابت در خانواده شما ارثی هست شما باید در خوردن مواد قندی دقت کافی رو داشته باشین و اگر احساس می کنین که طی مدت زمان کوتاهی کاهش وزن شدیدی داشتین ، ببه یک پزشک متخصص مراجعه کنید و فراموش نکنید که استرس یکی از عوامل دیابت می باشد .

2020-12-08 07:10:12

شما که دیابت نوع یک داشته باشید حتما برای شما انسولین تجویز خواهد شد و اگر نوع دوباشد. داروهای دیگر. و دیابت فقط کنترل میشود نه درمان پی در اولین فرصت به دکتر مراجعه کنید ولی استرس نداشته باشید

2020-04-24 20:23:40

سلام واسه دیابت نوع دو بهترین دارو چی پیشنهاد می کنین ؟ اصن به دارو احتیاج داره با توجه به این که خیلی عمیق نیست؟؟!!

2020-04-24 21:06:50

با سلام با توجه به این که دیابت نوع دو به انسولین احتیاج نداره ، شما می تونید با مراعات کرد خودتان را درمان کنید که تاثیر خوبی هم داره.

2020-12-08 07:07:18

دوست من. دیابت نوع دو هم میتونه خیلی خطرناک باشه و بیماریهای قلبی و عروقی دچارتون منه و حتی سکته مغزی وبعنوان پایین آورنده قند خون دارویی نداره. فقط برای دیر هضم شدن غذا متفورمین یا گلوکوفاز تجویز میشه که گلوکوفاژ رو توصیه میکنم. فقط مراقب سلامتیتون باشید و جدی بگیرید

2020-04-26 18:54:24

سلام دیابت ارثیه دیگه درسته؟ من پدرم دیابت داره منم مصرف شیرینی و اینام خیلی بالاست یعنی دیابت می گیرم؟!!

2020-04-26 19:01:01

با سلام بله درسته دیابت ارثی هم هست ، با توجه به این که شما پدرتون هم دیابت دارند شما باید در مصرف مواد قندی خیلی مراعات کنید چون ممکنه شما هم به این بیماری دچار شوید .

2020-09-17 17:59:40

سلام ببخشید من مدتیه ک تقریبا هر دو ماه یک بار دهنم خشک میشه و سه روز تا یک هفته طول میکشه تا خوب بشه ،ولی کاهش وزن شدید یا شب ادراری ندارم فقط مرتب در طول روز برای خشکی دهانم آب میخورم برای همین روزی تا شش یا هفت بار دستشویی میرم ،به خاطر خشکی دهان یه مقدار شب ها و بعضی وقتا در طول روز تنفس سخت میشه ،ممکنه دیابت باشه؟ سابقه ی دیابت توی خانواده م نیست ولی حدود ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم ،ممکنه فقط آب بدنم کم شده باشه؟

2020-04-27 19:31:45

سلام خسته نباشین من قندم تو این مدت 30 تا زیاد شده یعنی 30 تا بیشتر از اونی هست که باید باشه الان من باید از انسولین استفاده کنم ؟ چیکار کنم من خیلی استرس دارم .

2020-04-27 20:08:18

با سلام خیر نیازی به استفاده از انسولین نیست ، شما می تونید با مراعات کردن و کمتر مصرف کردن مواد شیرین قند خود را کاهش دهید.

2020-12-08 07:03:55

برای سی تا قند اضافه که انسولین نمیزنن. شما فقط سعی کنید رژیم غذایی درستی داشته باشید به آرامی غذا بخورید. و مصرف سبزیجات را در سبد غذایی خود قرار دهید. و کم غذا لخورید و بجای ان میان وعده داشته باشید امیدوارم که استرستان برطرف شود

2020-04-30 21:18:09

سلام ببخشید کدوم دیابت ها بدتره؟ من دیابت نوع دو دارم چه جوری درمان کنم البته خیلی نیست ها

2020-04-30 21:50:25

با سلام طبیعتا دیابت نوع یک خطرناک تر هست، شما اگر دیابت نوع دو دارید می تونید با مراعات کردن و مصرف کمتر مواد شیرین این بیماری را به صورت کل کاهش بدهید.

2020-05-07 20:05:32

سلام برای دیابت در کودکان نیازی به استفاده از انسولین هست؟

2020-05-07 21:43:04

سلام چه نوع عسلی برای دیابتی ها مناسیه؟

2020-05-07 21:57:44

سلام عسلی که میزان ساکاروز کمتری داشته باشه

2020-05-09 19:59:44

سلام ممنون اطلاعات خیلی خوبی بود

2020-05-17 01:43:20

سلام خسته نباشید ببخشید میخاستم بدونم برای درمان دیابت باید چیکار کنیم دیابت نوع 1 . من پدرم دیابت داره منم میتونم بگیرم؟

2020-05-18 16:33:48

باسلام برای درمان دیابت نوع 1 تنها کاری که میتونید انجام بدید پیشگیری است. سعی کنید از مصرف غذاهای شیرین و قندی پرهیز کنید. با توجه به اینکه در خانواده شما وجود داره و این بیماری ارثی هست ممکنه شما هم به اون مبتلا شوید پس بهتره در مصرف غذاهای چرب و قندی مراعات کنید تا به دیابت نوع 2 مبتلا نشوید. موفق باشید.

2020-05-17 20:18:44

سلام و خسته نباشید من دیابت نوع یک داشتم برای درمان تنها کاری که کردم مراعات کردن بود. از غذاهای قند دار و شیرین خیلی کم و حتی گاهی اصلا استفاده نمیکردم. عرض یک ماه قندم کاهش پیدا کرد و متعادل شد. الان خوب شده دیگه. ممنون از مطالب مفیدی که در سایت منتشر میدین.

2020-12-08 06:59:29

دوست من شما که می‌فرمائید دیابت داشتم و با یه سری رژیم و نمیدونم گی وذچی متعادل شد و تمام شد.باید به عرض برسونم زمانی که دیابت داشتس برای همیشه داری و تملم شدنی نیست کنترل میشه ولی درمان نه . پس بهتره به جای این حرفا مواظب باشی که قند خونت بالا نره

2020-05-21 03:05:46

سلام راهی هست تا دیابتی ها با ورزش هم دچار افت زیاد قند خون نشن و هم قندشون کنترل بشه چه ماده های غذایی به اینکار کمک میکنه

2020-05-21 14:01:49

سلام مقاله مکمل های بدنسازی برای افراد دیابتی رو مطالعه کنید

2020-06-08 22:52:53

mamnon az matalebi ke gozashtin vaghean mofid bod

2020-09-08 20:15:51

سلام خسته نباشید من یه دختره ۱۶ساله هستم که ازمایش دادم و قندم ۴۰۹ بود میخوام بدونم با رعایت خیلی زیاد و مراقبت خوب میشم؟ شماچه راهیو پیشنهاد میکنیر که بدون قرص های قوی خوب بشم ؟اخه قرص هام روی کلیه و معده اثرات خوبی ندره لطفا راهنماییم کنین

2020-09-08 20:17:14

سلام خسته نباشید من یه دختره ۱۶ساله هستم که ازمایش دادم و قندم ۴۰۹ بود میخوام بدونم با رعایت خیلی زیاد و مراقبت خوب میشم؟ شماچه راهیو پیشنهاد میکنیر که بدون قرص های قوی خوب بشم ؟اخه قرص هام روی کلیه و معده اثرات خوبی ندره لطفا راهنماییم کنین

2020-09-17 18:02:32

سلام ببخشید من مدتیه ک تقریبا هر دو ماه یک بار دهنم خشک میشه و سه روز تا یک هفته طول میکشه تا خوب بشه ،ولی کاهش وزن شدید یا شب ادراری ندارم فقط مرتب در طول روز برای خشکی دهانم آب میخورم برای همین روزی تا شش یا هفت بار دستشویی میرم ،به خاطر خشکی دهان یه مقدار شب ها و بعضی وقتا در طول روز تنفس سخت میشه ،ممکنه دیابت باشه؟ سابقه ی دیابت توی خانواده م نیست ولی حدود ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم ،ممکنه فقط آب بدنم کم شده باشه؟

2020-09-17 18:06:27

ببخشید دیابت نوع دو قابل درمانه یا فقط کنترل میشه؟ برای یه دختر ۲۰ ساله اگه وزنشو کاهش بده و ورزش کنه و شیرینی جات و غذاهای چرب کمی مصرف کنه چقدر ممکنه خطرناک باشه؟

2020-11-06 23:40:11

سلام من ۱۴ ساله هستم. خواستم بپرسم که اگه تلاش کنیم دیابت نوع۱کاملا درمان می شود. و بدون انسولین می تونه کنترل یا درمان کنه. تازه فهمیدم و قندم تا۶۰۰بالا میرود.

2021-01-16 13:49:39

اگر روحیه ورزشی داری اصلا نگران دیابت نباش پیاده روی تند به این راحتی آقا من حدود سه هفته شاید هر ساعت می رفتم دستشوئی وچقدر ادرارم زیاد می آمد شبها آب می خوردم می آمدم بخوابم دوباره تشنه می شدم الان شاید چهار روز است قبلا بامیه خریده بودم گذاشتم داخل فرزر هرشب چهار دانه بامیه می آوردم با کارد چهار رشته می کردم می گذاشتم داخل یک لیوان آب تا صبح می ماند چهار دانه بامیه را می زدم به چنگال کمی بالا نگهداری می کردم تا شیره سفید رنگ آن داخل آب لیوان بریزد قبل از ناشتا آن را خوردم الان چهار روز است نه دسشوئی می روم ونه تشنه می شوم به این راحتی ازمایش دادم قندم به ۱۶۴ رفته بود ودکتر هم نرفتم

2021-06-24 23:11:21

بسیار عالی بود متم دیابت هستم اگه قرص مصرف نکنم واین مواد را بخورم قندم پایین میاد ایا وچگونه مصرف کنم

2021-07-13 04:01:07

سلام اگر یه بچه پنج ساله دیابت داشته باشد و هر روز قند او بالا پایین بیاید آیا او میتواند با انسولین خوب شود

2021-07-29 00:49:39

سلام عذر میخوام ما ارث دیابت نداریم اما من حس میکنم قندم بالا هست. البته تقریبا 5 ماه پیش آزمایش دادم بالا نبود حس میکنم علائمش رو دارم خسته نمیشم ولی تشنم میشه گرسنه به اون صورت نمیشم که شدید باشه ولی خب چرا گرسنه میشم تاری دیدندارم زخم هامم دور التیام پیدا نمیکنه زود خوب میشه تقریبا زود عصبانی میشم و کلا وزنم کم هست به نظرتون احتمال اینکه دیابت داشته باشم چقدر هست؟

2021-08-24 01:06:02

سلام من۲۶سالم هست و دیابت نوع۲دارم.تقریبارو۲۵۰هست.الان قصدبارداری دارم.میخواستم بدونم بااین شرایط مشکلی پیش نمیاد؟والان چه قرصی مصرف کنم

آخرین مطالب

بهترین مارک گلوتامین چیست؟ (معرفی ۷ گلوتامین برتر) 20 مرداد 1400
دپو مدرول درمانی برای درد و تورم آرتروز + ۹ بیماری دیگر 19 مرداد 1400
علائم تنگی نفس را با اسپری سرتاید پیشگیری کنید!(معرفی کامل) 19 مرداد 1400
یوتیروکس موثر در کنترل کم کاری تیروئید (عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
آسنترا درمانی برای افسردگی (فواید و عوارض+نحوه مصرف) 19 مرداد 1400
فلوکستین برای چیست؟ افسردگی را به راحتی کنترل کنید! 19 مرداد 1400
کی پی تیوا چیست؟ (هر ان چیز که باید از کی پی تیوا بدانید!) 18 مرداد 1400
تلفست چیست؟ (فواید،عوارض و نحوه مصرف) 18 مرداد 1400
فواید گلوتامین + معرفی بهترین مارک و نحوه مصرف 18 مرداد 1400
گینر رونی کلمن اصل و تقلبی + طریقه مصرف 16 مرداد 1400
بازگشت به بالا
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید