ویتامین د

خرید قرص ویتامین دی خارجی
قرص ویتامین d : موضوع این مطلب در سایت داروخانه آنلاین فردامارکت، در مورد قرص ویتامین دی است. در این مطلب در مورد علائم کمبود ویتامین دی در زنان، ویتامین دی برای چی خوبه؟، برای کمبود ویتامین دی چه باید کرد؟ و زمان مصرف ویتامین d چه موقع است؟ توضیح می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویتامین d تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در این زمینه در اختیارتان بگذاریم.
علائم کمبود ویتامین دی در زنان
ویتامین دی یکی از ویتامین های لازم و ضروری برای بدن است که در صورت کمبود آن مشکلات زیادی برای فرد بوجود می آید.از مشکلات شایعی که در اثر کمبود ویتامین d در افراد بوجود می آید می توان به مشکلات گوارشی، درد و ضعف ماهیچه ها، عفونت های مکرر، سردرد و سرگیجه، ریزش مو، احساس افسردگی و عرق بیش از حد اشاره کرد.
ویتامین دی برای چی خوبه؟
قرص ویتامین D برای پیشگیری از بروز بیماری های قلبی در افراد و بهبود عملکرد ورزشکاران می شود.این قرص یک آنزیم که در تولید هورمون استرس نقش مهمی دارد و باعث باریک شدن رگ های قلبی و فشارخون می شود را مسدود می کند.همچنین برای تقویت استخوان ها ، جلوگیری از ام اس، بهبود دیابت، کم شدن آسیب پذیری چشم ها، رفع اسپاسم عضلانی و … موثر است.
ویتامین D چه فوایدی دارد؟
ویتامین دی یکی از ضروری ترین ویتامین هایی است که برای سلامت بدن نیاز است . این ویتامین مهم ترین ویتامین برای استخوان می باشد . ویتامین دی به خوبی جذب کلسیم را به همراه دارد و می تواند کلسیم را به استخوان برساند و آن را مقاوم کند . ویتامین دی به خوبی می تواند جذب کلسیم در روده را افزایش دهد که در نهایت با دفع ادرار همراه است . اگر فردی هستید که همیشه در حالت افسردگی به سر می برید ، بهتر است روزانه از ویتامین دی استفاده کنید . ویتامین دی به کاهش افسردیگ و همچنین اضطراب شما کمک خواهد کرد . با استفاده از ویتامین دی شما می توانید به خوبی اعصاب خود را کنترل کنید و عضلات خود را تقویت کنید .
برای کمبود ویتامین دی چه باید کرد؟
برای درمان کمبود ویتامین D ابتدا باید از روش های طبیعی مثل قرار گرفتن در معرض نور آفتاب استفاده کرد اما در کنار آن با تجویز پزشک می توان از قرص های ویتامین دی استفاده کرد زیرا کمبود ویتامین دی در هر فرد با دیگری متفاوت است و با تشخیص پزشک از داروی خوراکی و یا تزریقی استفاده می شود.داروهای تزریقی دوز بالایی دارند و بیشتر برای درمان سریع از آن ها استفاده می شود.
زمان مصرف ویتامین d چه موقع است؟
از ویتامین های محلول در چربی ویتامین D می باشد که برای جذب بهتر آن باید همراه با وعده ی غذایی که حاوی چربی است مثل صبحانه، ناهار و یا شام مصرف شود.برخی از افراد ممکن است با مصرف ویتامین D در شب اختلال در خوابشان به وجود بیاید زیرا ممکن است ویتامین دی باعث کاهش ملاتونین شود. شواهد نشان داده است که جذب این ویتامین در زمان خاصی بیشتر و یا کمتر نیست و در هر زمان فرد می تواند با توجه به اینکه در زمان خاصی تاثیری روی فرد می گذارد یا خیر آن را مصرف کند.

اطلاعات بیشتر ...

نمایش 1–12 از 16 نتیجه