قرص فارماتون چیست؟

قرص فارماتون چیست؟

قرص فارماتون چیست؟

فارماتون از جمله مکمل های غذایی می باشد که برای رفع خستگی، افزایش انرژی و جبران فقرآهن و کم خونی مورد استفاده قرار می گیرد. مکمل ها و ویتامین های غذایی از جمله موادی هستند که امروزه طرفداران زیادی دارند و بسیاری از مردم برای جبران کمبود ویتامین مصرفی بدن خود از ان ها استفاده می کنند. این مکمل برای افراد ورزشکار نیز بسیار مفید است. اما از طرفی عوارضی برای فرد مصرف کننده نیز می باشد . در مقاله قرص فارماتون چیست؟ در سایت داروخانه آنلاین فردامارکت به برسی فارماتون چیست؟ موارد مصرف فارماتون، مواد تشکیل دهندع دارو فارماتون، استفاده فارماتون در سنین مختلف، عوارض استفاده از مکمل غذایی فارماتون، فارماتون به چه کسانی کمک می کند؟ و نکات مهم استفاده از فارماتون می پردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

فارماتون چیست

فارماتون نوعی ویتامین و مکمل غذایی می باشد، این کپسول باعث از بین رفتن خستگی و جلوگیری از افسردگی می شود و همچنین باعث از بین رفتن استرس و جلوگیری از بیماریی هایی ناشی از رژیم های غذایی نامناسب می گردد. این دارو بیشتر در خاورمیانه و آفریقا در دسترس قرار دارد که اغلب ورزشکاران و بزرگسالان استفاده می کنند.

البته باید توجه کنید که استفاده این دارو حتما باید زیر نظر پزشک صورت گیرد. یکی از شایع ترین نوع این دارو کپسول ژلاتین نرم خوراکی می باشد، اما انواع مختلفی نیز می باشد که این دارو ها حاوی ویتامین ها، عصاره جنسینگ و مواد معدنی منساب با نیاز روزانه بد می باشد.

موارد مصرف فارماتون

این قرص برای از بین بردن خستگی های ناشی از استرس و همینطور کمبود ویتامین مناسب و از بین بردن ضعف بدن است. برای مصرف این کپسول باید ۴ هفته این مکمل غذایی را میل کنید و در صورت عدم بهبود دارو را قطع کرده و باید سریعا با پزشک خود در میان بگذارید.

مولتی ویتامین فارماتون برای سکانی که فقر آهن و کم خونی دارند، آن دسته از زنانی که دوره قاعدگی سنگین و طولانی مدت دارند، افراد بیماری که بعد از عمل مقدار خون زیادی از دست داده اند و در کل برای افرادی که بدنشان به میزان بیشتری به ویتامین ها و آهن نیاز دارد تجویز می شود.

مواد تشکیل دهنده مکمل غذایی فارماتون

ماده ی اصلی تشکیل دهنده فارماتون عصاره جنسینگ است که باعث به وجود آمدن انرژی میشود وسطح ایمنی بدن را افزایش می دهد. این دارو حاوی کلسیم، منیزیم، ویتامین D، آهن، پتاسیم، ویتامینA، ویتامینE، ویتامین هایB، اسید فولیک، تیامین، ریبوفلاوین، ویتامین B-6 و ویتامینB-12می باشد؛ در برخی از فرماتون ها اسید های چرب امگا۳ نیز وجود دارد.

عوارض استفاده از مولتی ویتامین فارماتون

استفاده از فارماتون باعث بروز سرگیجه، حساسیت، سوزش معده، کم خوابی، خارش پوست، مشکلات گوارشی مانند اسهال و استفراغ، سردرد و‌درد شکمی می شود. استفاده از فارماتون برای کسانی که بیماری کلیوی، اخلال در هضم و جذب گلوکز، گالاکتوز ولاکتوز دارند یا افرادی که مشکل جذب آهن، ویتامینD و ویتامینA دارند بسیار خطرناک است.

قرص فارماتون جه کمکی می کند؟

  • به کاهش چربی خون کمک میکند.
  • جلوگیری از فقرمواد معدنی و ویتامین ها
  • به بهبود علائم عمومی ناشی از افزایش سن کمک میکند.
  • کمک به بازیابی بدن در طول نقاهت(بیماری،عفونت و…)
  • افزایش تمرکز ذهنی و کمک به بهبود شرایط روحی و روانی
  • جلوگیری از خستگی سریع و افزایش کارایی بدن درتمرینات ورزشی
  • کمک به حفظ توان بدن برای انواع رژیم ها مانند رژیم لاغری یا رژیم چاقی

خرید قرص فارماتون در داروخانه فردامارکت

در مقاله قرص فارماتون چیست؟ به برسی کامل قرص فارماتون پرداختیم و موضوعاتی از قبیل: فارماتون چیست؟ موارد مصرف فارماتون، مواد تشکیل دهندع دارو فارماتون، استفاده فارماتون در سنین مختلف، عوارض استفاده از مکمل غذایی فارماتون، فارماتون به چه کسانی کمک می کند؟ و نکات مهم استفاده از فارماتون پرداخیتم. شما می توانید قرص فارماتون را در سایت داروخانه آنلاین فردامارکت  خریداری کنید

 

 

کلیدواژه : مکمل غذایی
حمید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *