قرص زینک پلاس

قرص زینک پلاس

قرص زینک پلاس حاوی مقادیر زیادی از روی و گروهی از ویتامین های مورد نیاز بدن است. روی از جمله عناصر رایج در بافت ها، مایعات و ترشحات بدن است. بیش از ۲۰۰ آنزیم در بدن توسط روی یا همان زینک تنظیم میشوند. کمبود این عنصر میتواند شامل عوازضی مانند کاهش قوه بینایی و چشایی، ابتلا به انواع عفونت ها ، تاخیر در بلوغ جنسی (در مردان) ، توقف رشد، کاهش اشتها و وزن، ریزش مو و خشکی پوست شود.

نیاز افراد به زینک پلاس

همه افراد برای تنظیم آنزیم های بدن و بافت بدن به زینک نیاز دارند؛ چرا که این ماده از مهم ترین مواد معدنی  موجود در بدن است. در این میان برخی از افراد به دلیل تغییر شرایط بدن نیاز به تامیین زینک از طریق مکمل ها دارند. به طور کلی افرادی که نیاز بیشتری به زینک دارند در لیست زیر مطرح شده است.

  • سالمندان
  • نوجوانهای در رشد ذهنی و جسمی
  • افراد دچار بی‌اشتهایی با ریشه عصبی
  • خانم‌های باردار و شیرده
  • نوجوانان و زمان بلوغ
  • افراد الکلیسم

بهترین مکمل زینک پلاس

انواع زینک پلاس: مکمل های زینک پلاس در دسته های زیر در داروخانه ها یافت میشود:

  • زینک پلاس یوروویتال
  • زینک پلاس مارینوکس
  • زینک پلاس باکاناسان

کپسول زینک پلاس یوروویتال

حاوی 60 عدد کپسول زینک میباشد. این مدل زینک شامل ویتامین های گروه b  و ویتامین c  میباشد. هر کپسول در این محصول حاوی 10 میلی گرم روی است. بدن به طور طبیعی به دلیل اینکه ویتامین c محلول در آب است قادر به دخیره و تولید آن نیست. بنابراین منابع خارجی بهترین گرینه برای دریافت این ویتامین هستند.

ویتامین های B  موجود در این محصول نیز میتوانند با کم خونی، ضعف و خستگی عمومی بدن، کاهش اشتها که از حمله علل کمبود این ویتامین در بدن است مبارزه کنند.

کپسول زینک پلاس مارینوکس

این محصول نیز علاوه بر زینک پلاس، شامل ویتامین های گروه b  مانند B1، B2،B12، B6  است. میزان روی موجود در هر کپسول 10 میلی گرم میباشد.

زینک پلاس باکاناسان

این محصول شامل ۴۸ کپسول ۱۰ میلی‌گرمی است. زینک موجو در این محصول باعث سلامت پوست، مو و ناخن‌ها شما خواهد بود. قرص زینک پلاس باکاناسان  محصول کشور آلمان میباشد.

خلاصه ترکیبات موجود در قرص زینک پلاس

گروه ویتامین های b

ویتامین b1  :   این ویتامین به حفظ عملکرد طبیعی قلب ، دستگاه گوارش، اعصاب بدن  کمک میکند.

ویتامین b2  :   در تولید انرژی مورد نیاز بدن، ترمیم بافت های بدن، تقویت سیستم ایمنی، تقویت و حفظ سلامت و طراوت پوست،حفظ سلامت چشم و عملکرد صحیح بینایی موثر است.

ویتامین  b6:   این ویتامین در جهت حفظ سلامت سلول های عصب و تولید  گلبول های سفید خون عملکرد قبل قبولی دارد.

ویتامین  b12:  به تنظیم میزان اسیدآمینه هموسیستئین در خون کمک می کند همچنین باعث خطر ابتلا به بیماری های قلبی می شود.

ویتامین : b9   یایه ویتامین همان اسید فولیک است که در برخی قرص های روی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ترکیبات مهم در تکامل و رشد سلول های بدن می‌باشد.

قرص زینک پلاس از جمله مکمل های ضرروی برای سلامت پوست و مو و ناخن است. این قرص همچنین نیاز شما به خرید مکمل های گروه b  و گروه c  را برطرف میکند.برای خرید این محصول از داروخانه فردامارکت میتوانید اقدام کنید.

اطلاعات بیشتر ...

مشاهده همه 4 نتیجه