پروتئین وی

پروتئین وی

پروتئین وی، ورزشکاران و بدنسازان به آن احتیاج دارند و می توانند برای افزایش توده عضلات بدن خود و بهبود تاثیرات تمرینات استفاده کنند.

پروتئین وی: موضوع این مطلب در داروخانه اینترنتی فردامارکت در مورد خرید پروتئین وی است.در این مطلب در مورد پروتئین وی چیست،انواع پروتئین وی با قیمت، طریقه ی مصرف پروتئین وی، مضرات پروتئین وی، قیمت پروتئین وی در داروخانه و فواید پروتئین وی توضیح می دهیم.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد که پروتئین وی بهترین نوع ویتامین برای تمامی افراد در سنین مختلف است. همچنین این ویتامین به مقدار زیاد در اطراف ما وجود دارد برای مثال شیر از دو نوع ویتامین تشکیل شده که به مقدار 20% پروتئین وی و 80% کازئین دارد.

پروتئین وی ایزوله، تامین کننده ی آمینو اسیدهای ضروری بدن است که تنها با خوردن غذاهای ویتامین دار می توان نیاز بدن را تامین کرد زیرا بدن نمی تواند این آمینو اسید هارا بسازد. آمینو اسید ها نقش مهمی در ساختن عضلات ،ناخن، پوست و دیگر بافت های بدن دارند.

پروتئین وی ایرانی، از خالص ترین و با کیفیت ترین پروتئین ها می باشد که در هنگام تولید پنیر از شیر گاو بدست می آید و بهترین پروتئین وی نیز پروتئین ایزوله می باشد که بیشترین آمینو اسید و کم ترین میزان کلسترول، چربی و لاکتوز را دارد.

هدف از خرید پروتئین وی:

 • خرید پروتیئن وی برای افزایش تودهٔ عضلانی بدن
 • مصرف پروتین وی برای کاهش وزن بدن بخصوص چربی‌های بدن
 • استفاده پروتین وی برای افزایش قدرت ایمنی بدن
 • پروتئین وی و پیشگیری از سرطان
 • و….

راهنمای خرید پروتئین وی

انتخاب و خرید پروتئین وی ، با توجه به در نظر گرفتن عواملی صورت می گیرد . یکی از مهم ترین این عوامل جنسیت می باشد ، قبل از این که تصمیم به خرید پروتئین وی بگیرید باید به این نکته توجه داشته باشید که چرا به این پروتئین نیاز دارید . هنگامی که می خواهید پروتئنی وی را انتخاب کنید باید به راهنمای خرید پروتئین وی توجه کنید .

این که شما پروتئین وی را در چه زمانی می خواهید مصرف کنید ، برای چه نوع ورزشی می خواهید استفاده کنید ، برای کاهش وزن و یا افزایش وزن می خواهید استفاده کنید ، همه و همه به راهنمای خرید پروتئین وی برمی گردد . در نظر گرفتن این نکات می تواند روی بهتر انتخاب کردن پروتئین شما تاثیر گذار باشد .

همان طور که می دانید پروتئین ها دارای انواع متفاوتی هستند که بهترین آن ها پروتئین وی می باشد . این پروتئین دارای مقدار زیادی آمینواسید می باشد که جذب آن در بدن بسیار ضروری می باشد . برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با انواع پروتئین های وی آشنا شوید .

انواع پروتئین وی با قیمت

 • پروتئین وی کنسانتره : این نوع از ویتامین وی دارای لاکتوز، پروتئین و چربی است، که میزان پروتئین آن با توجه به نوع محصول بین 29% تا 89% می باشد.
 • پروتئین وی هیدرولیز شده : این نوع از پروتئین وی به دلیل اینکه خرد و کوچک شده اند و هضم آسان تری دارند برای مصارف کلینیکی مناسب هستند.
 • پروتئین وی مجزا : این نوع از پروتئین وی دارای پروتئین زیاد به مقدار 90% می باشد و کلسترول، چربی و لاکتوز بسیار کمی دارد.

پروتئین وی چیست؟

وی قسمت مایع شیر می باشد که در زمان تولید پنیر بوجود می آید شیر دارای ویتامین های وی و کازئین است. هنگامی که پنیر درست می شود چربی شیر دلمه زده و وی از آن جدا می شود. پروتئین وی ترکیب پروتئین های ایزوله شده ی وی می باشد.

گاهی هنگام باز کردن بسته بندی ماست می بینیم مایعی روی آن ایجاد شده، این مایع پروتئین وی می باشد. در گذشته اغلب تولید کنندگان پنیر این قسمت را دور می انداختند. امروزه بعد از جداسازی پروتئین با انجام فرایندی آن را به پروتئین وی تبدیل می کنند و پودری تولید می کنند که با آب و یا غذا میتوانید مصرف کنید.

به دلیل مزه ی بد این پروتئین آن را به صورت طعم دار با طعم های پرطرفدار وانیلی، توت فرنگی و کاکائویی تولید می کنند. نکته مهم در خرید پروتئین وی این است که باید روی برچسب را حتما مشاهده نمایید زیرا برخی از این پروتئین ها دارای شکر اضافی هستند. روزانه مصرف 25تا50گرم پروتئین وی همراه غذا بسیار مفید می باشد. این مقدار از پروتئین وی برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند و همچنین بدنسازها و ورزشکاران ضروری است. مصرف این پروتئین با توجه به طعم دار بودن آن و خوشمزگی آن راحت است اما کسانی که به لاکتوز حساسیت دارند نبایند این پروتئین را مصرف کنند.

طریقه ی مصرف پروتئین وی

مصرف ½ پیمانه ویتامین وی بعد از تمرین توصیه می شود. اگر روزانه پروتئین زیاد مصرف می کنید دیگر احتیاجی به مصرف ویتامین وی ندارید.

مضرات پروتئین وی

برخی از افراد براین باورند که مصرف ویتامین وی باعث ابتلا به پوکی استخوان و آسیب به کلیه می شود که این حرف ها صحیح نمی باشد و حتی باعث بهبود پوکی استخوان نیز می شود. اما کسانی که سابقه ی بیماری کلیوی داشتند باید برای مصرف این ویتامین به پزشک مراجعه کرده و با مشورت او این ویتامین را مصرف کنند. کسانی که به شیر حساسیت دارند به این مکمل نیز حساسیت خواهند داشت. مصرف زیاد پروتئین وی می تواند باعث ایجاد مشکلات زیر شود:

 • سردرد
 • شکم درد
 • نفخ معده
 • حالت تهوع
 • خستگی
 • بی اشتهایی

قیمت پروتئین وی در داروخانه

خرید پروتئین وی از فردا مارکت بسیار آسان است و می توانید به صورت اینترنتی آن را سفارش داده و درب منزل خود تحویل بگیرید همچنین قیمت پروتئین وی در سایت فردا مارکت بسیار مناسب می باشد.برای مشاهده قیمت پروتئین وی می توانید به ابتدای صفحه مراجعه کنید.

فواید پروتئین وی

 • کاهش اشتها و کاهش وزن
 • کمک به کاهش وزن
 • ترکیبات ضد سرطان
 • کاهش کلسترول
 • فشار خون و بیماری‌های قلبی
 • کند شدن روند کاهش وزن در افراد مبتلا به اچ آی وی
 • بالا بردن سطح پروتئین و آمینو اسید بدن
 • افزایش حجم و قدرت عضلانی
 • آسم

پروتئین وی برای بانوان

همان طور که می دانید پروتئین ها و ویتامین ها مواد مورد نظر ما برای ادامه زندگی هستند ، این که ما از چه پروتئین هایی استفاده می کنیم می تواند به رشد و سلامت ما کمک کند . پروتئین ها که در انواع مختلفی عرضه می شوند ، بهترین آن ها پروتئین وی می باشد ، این پروتئین می تواند بیشتری انرژی بدنی ما را تامین کند . پروتئین وی برای تمام سنین مناسب می باشد ، بانوان ، آقایان ، بزرگسالان و حتی کودکان و نوجوانان هم می توانند از این پروتئین استفاده کنند .

پروتئین وی به دلیل این که از آب پنیر درست شده به سرعت هضم و تجزیه می شود و آمینو اسیدهای آن به عضله ها جذب می شود. همچنین پروتئین وی برای بانوان مناسب است زیرا باعث افزایش عضله بدون چربی می شود یعنی باعث حجیم شدن عضلات مانند آقایان نمی شود و تنها به تناسب اندام و ایجاد عضله کمک می کند. همچنین مصرف این پروتئین بعد از تمرین به ریکاوری سریع عضلات و کمتر آسیب دیدن آنها کمک بسیار زیادی می کند.

پروتئین وی برای کودکان و نوجوانان

پروتئین وی به دلیل این که دارای حجم زیادی آمینو اسید هستند ، می توانند برای بدن ما ضروری و مفید باشند . پروتئین وی می تواند نیاز بدنی ما را به خوبی برطرف کند . پروتئین وی در مقایسه با سایر پروتئین ها ، دارای بیشترین ارزش می باشد . کودکان و نوجوانان به دلیل این که باید به خوبی رشد کنند و سلامت آن ها دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد ، باید از پروتئین ها و ویتامین های مختلف و متنوعی در طول زندگی استفاده کنند ، استفاده از انواع پروتئین ها برای بدن آن ها ضروری می باشد . پروتئین وی به دلیل این که دارای تمامی آمینو اسید های ضروری می باشد ، به خوبی می تواند نیاز کودک شما را برطرف کند .

پروتئین وی به دلیل این که یکی از پروتئین های برگرفته از شیر می باشد ، استفاده از آن می تواند نقش مهمی در بدن کودک شما داشته باشد . اگر کودکان شما به شیر حساسیت ندارند و با استفاده از آن دچار آلرژی نمی شوند ، قطعا نباید از پروتئین های وی محروم شوند . بهتر است به صورت مرتب از این پروتئین ها استفاده کنند . با توجه به این که کودکان از سیستم یمنی ضعیف تری نسبت به بزرگسالان برخوردار هستند ، رسیدگی به آن ها کمی سخت تر می شود .

پرتئین وی به رشد و سلامت بهتر کودک شما کمک خواهد کرد و همچنین رشد عضلات و استخوان بندی آن ها را بهبود خواهد بخشید .  یکی از ضروری ترین مواد برای بدن کودک ، گلوتاتیون می باشد ، استفاده از پروتئین وی به کودک شما کمک می کند تا سطح گلوتاتیون در بدن افزایش پیدا کند . هر چه قدر میزان استفاده از پروتئین وی برای کودکان و نوجوانان افزایش پیدا کند ، به مراتب سیستم ایمنی بدن آن ها نیز مقاومت بیشتری پیدا خواهد کرد ، که در نهایت باعث خواهد شد تا بدن کودک شما در برابر بسیاری از بیماری ها خود را مقاوم تر نشان دهد .

اطلاعات بیشتر ...

مشاهده همه 5 نتیجه