قرص ویتامین e را چند روز یکبار بخوریم ؟

قرص ویتامین e

قرص ویتامین e را کی بخوریم؟ شاید برای خیلی از شما سوال باشد ، قرص ویتامین e را چند روز یکبار بخوریم؟ یا این که چه زمانی در طول روز از قرص های ویتامین e استفاده کنیم ؟ ما در این مقاله می خواهیم به برخی از سوالات شما در خصوص بهترین زمان مصرف ویتامین e، پاسخ دهیم . در این مقاله به سوالات شما همچون قرص ویتامین ای چیست ؟ خواص قرص ویتامین ای ؟ نشانه های کمبود ویتامین e در بدن را بشناسیم و … صحبت خواهیم کرد تا شما بیشتر با این ویتامین ضروری بدن آشنا شوید و بهتر از آن در طول زندگی همراه باشید . از شما عزیزان می خواهیم تا انتهای مقاله ما را تنها نگذارید .

قرص ویتامین e چیست ؟

قرص ویتامین e یا بهتر است بگوییم همان ویتامین e یکی از مهم ترین و ضروری ترین ویتامین هایی است که برای بدن لازم است و باید در طول روز مقداری از آن را مصرف کرد . همان طور که می دانید ، ویتامین ها دارای موادی هستند که به رشد و عملکرد طبیعی بدن ما کمک بسیاری می کنند و کمک می کنند تا سیستم ایمنی بدن ما مقاوم تر از قبل باشد .
به طور طبیعی بدن ما انسان ها نیازمند ویتامین های مختلفی از جمله ویتامین e می باشد ؛ هر یک از ویتامین ها در بدن ما انسان ها نقش مهمی را ایفا می کنند و به نسبت خود در بدن لازم و ضروری هستند . ما می توانیم در طول روز ویتامین مورد نیازمان را با استفاده از غذاهایی که مصرف می کنیم ، به دست آوریم . در غیر این صورت می توانیم از قرص های ویتامین e استفاده کنیم که تاثیرات فوق العاده ای روی بدن خواهند داشت .

خواص ویتامین e

خواص ویتامین e

ویتامین ها قطعا دارای فواید و خواص زیادی هستند که استفاده از آن ها برای بدن ما توصیه می شود . در ادامه به خواص ویتامین e اشاره خواهیم کرد :

 • متعادل نگه داشتن کلسترول
 • مبارزه با رادیکال های آزاد
 • ترمیم پوست های آسب دیده
 • تقویت و حفظ مو
 • متعادل نگه داشتن هورمون ها

مواردی که نام برده شد ، نمونه ای از خواص ویتامین ای هستند که در ادامه به صورت مختصر در مورد هر کدام توضیح خواهیم داد .

متعادل نگه داشتن کلسترول

کلسترول یکی از مواد طبیعی است که به وسیله کبد تولید می شود و روی عملکرد سلول ها ، اعصاب و هورمون ها اهمیت فراوانی دارد . تا زمانی که کلسترول بدن ما در حالت نرمال باشد ، بدن ما فعالیت های خود را به خوبی انجام می دهد و هیچ آسیبی نمی بیند . در صورتی که این کلسترول به اکسید تبدیل شود می تواند برای بدن ما خطرناک شود .
ویتامین e می تواند در مقابل اکسید شدن کلسترول ایستادگی کند و این اجازه را از او بگیرد . ویتامین e به خوبی می تواند از کلسترول محافظت کند و آن را متعادل و نرمال نگه دارد . پس استفاده از ویتامین e نقش مهمی در حفاظت از سلامت ما دارد .

مبارزه با رادیکال های آزاد

شاید برای شما سوال باشد که رادیکال آزاد چه کاری را انجام می دهد ؟ رادیکال آزاد منجر به از بین بردن سلول های بدن می شود . هنگامی که رادیکال های آزاد با سلول های سالم بدن مبارزه می کنند آن ها را به مرور زمان از بین می برند و منجر به بیماری های خطرناکی از جمله سرطان و بیماری های قلبی می شوند .
رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که به صورت طبیعی در بدن به وجود می آیند و بعد از مدتی که اکسید شوند می تواند تاثیرات مخربی روی بدن داشته باشند . از آن جایی که ویتامین e می تواند تاثیر بسیار زیادی روی سیستم ایمنی بدن ما داشته باشد ، می تواند در برابر این بیماری ها نیز از ما محافظت کند .

ترمیم پوست آسیب دیده صورت

بهترین روش برای ترمیم پوست صورت

یکی دیگر از خواصی که ویتامین e دارد و مورد توجه بسیاری از خانم ها قرار گرفته است ، تقویت رطوبت پوست و مویرگ های پوستی می باشد و می تواند در بدن به عنوان یک ماده ضد پیری عمل کند . که از پیر شدن زودرس پوست جلوگیری می کند . اگر شما دچار بیماری های پوستی ، چون اگزما و آکنه هستید می توانید ویتامین e را به همراه ویتامین c مصرف کنید که به شدت در کاهش این بیماری ها نقش دارد . به طور کلی خواصی که ویتامین e روی پوست دارد به شرح زیر می باشد .
• تغذیه پوست
• پوستی منعطف
• درمان جای جوش و زخم
• ضد پیری و جوان سازی
• رفع تیرگی پوست
• یک محلول پاک کننده
نمونه ای دیگر از خواص ویتامین e بازسازی پوست و سلول های پوستی می باشد . مصرف این ویتامین به شما کمک می کند تا پوستی جوان تر داشته باشید و اگر چین و چروکی در پوست شما و یا زخمی روی پوست شما دیده شود ، با مصرف ویتامین e به مرور زمان رفع خواهد شد .

تقویت و حفظ مو

خیلی از خانم ها با مشکلات مو از جمله ریزش مو و یا موخوره همراه هستند که میتوانند با مصرف ویتامین e این عارضه را کاهش دهند . ویتامین e به دلیل این که یک آنتی اکسدان قوی می باشد ، تاثیرگذاری عوامل طبیعی را روی موی سر کاهش می دهد . همچنین اجازه می دهد تا گردش خون در پوست سر بیشتر از قبل شود و عملکرد بهتری داشته باشد . ویتامین e از خشک شدن پوشت سر هم جلوگیری می کند ، چیزی که باعث ریزش موی شما می شود .

متعادل نگه داشتن هورمون ها

یکی از موثر ترین نقش هایی که ویتامین e در بدن ایفا می کند روی متعادل نگه داشتن ، دستگاه غدد و سیستم عصبی می باشد . وقتی شما از ویتامین e به طور روزانه و به صورت کامل استفاده می کنید . می توانید عملکرد هورمون های بدنی خود را تقویت کنید .
اگر هورمون های بدنی شما به خوبی فعالیت کنند می توانید از وزن مناسبی برخوردار باشید و همچنین دوره قاعدگی شما منظم تر عمل خواهد کرد و در طول روز از انرژی و نشاط بیشتری برخوردار خواهید بود .

نشانه های کمبود ویتامین ای

نشانه های کمبود ویتامین e در بدن را بشناسیم

بسیاری از ویتامین ها می توانند با بیان خصوصیاتی در فرد نشان دهند که در بدن وجود ندارند یا میزان آن مناسب نیست . ویتامین e نیز به همین صورت و نشانه های کمبود آن به شرح زیر می باشد :
• ضعف ماهیچه
• مشکلاتی در تعادل
• خستگی و سوزش
• کم بینی
• اختلال در سیستم ایمنی

با خواندن این مقاله به این پی خواهید برد که ویتامین ها چه قدر برای بدن ما انسان ها ضروری و لازم هستند و باید در طول روز به طور حتم از آن ها استفاده کنیم . شما می توانید با خواندن این ویتامین به این پی ببرید که آیا ویتامین e بدن شما کم هست و یا این که از ویتامین مناسبی برخوردار هستید . برای خرید قرص ویتامین e می توانید به فروشگاه اینترنتی فردامارکت مراجعه کنید .

عوارض مالیدن کپسول ویتامین ای به صورت

طبیعتا مصرف بیش از اندازه ویتامین ها برای بدن ممکن است عوارض را در پی داشته باشد ، همینطور که مصرف بیش از اندازه ویتامین e می تواند برای بدن ما ضرر داشته باشد . مصرف طبیعی غذاهایی که دارای ویتامین e هستند برای بدن ما ضرری ندارند و به بدن آسیب وارد نمی کنند .

اما مکمل های غذایی که می تواند شامل مکمل های ویتامینی باشد ، مصرف دوز بالای آن برای بدن عوارض جانبی در پی خواهد داشت . و خطر سکته مغزی را افزایش خواهد داد . علاوه بر آن خانم هایی که باردار هستند ، در ماه های اول بارداری به هیچ وجه نباید از قرص های ویتامین e استفاده کنند چرا که مکن است جنین از نظر قلبی دچار نقص شود .

مصرف پیش از اندازه از قرص ویتامین ای ممکن است دچار ، تهوع ، اسهال ، گرفتگی معده ، سردرد ، خارش ، کبودی و خونریزی شود . برخی از خانم ها فکر می کنند با استفاده از قرص های ویتامین ای می توانند صورت و دور چشم خود را جوان تر و صاف کنند .

اگر قصد چنین کاری را دارید ، بهتر است از روغن های ویتامین ای استفاده کنید و به هیچ وجه از قرص برای مالیدن به صورت و دور چشم استفاده نکنید ، چرا که ممکن است عوارضی داشته باشد . شما می توانید با مالیدن روغن های حاوی ویتامین ای به دور چشم خود و صورتتان ، پوستی صاف و شاداب داشته باشید .

روزی چند بار قرص ویتامین ای بخوریم

قرص های ویتامین زمانی می توانند روی شما تاثیر داشته باشند که شما زمان و میزان مصرف آن ها را به خوبی بدانید . قرص ویتامین e در طول روز به طور طبیعی ۱۵ میلی گرم توصیه شده است که هیچ گونه عوارض جانبی هم در پی ندارد . توجه کنید که مصرف بیش از اندازه ویتامین e می تواند عوارض زیادی در پی داشته باشد . اگر دارای بیماری هایی چون : دیابت یا بیماری های قلبی هستید ، سعی کنید میزان مصرف قرص ویتامین e را طبق دستور پزشک پیش ببرید .
بهترین زمان برای مصرف قرص ویتامین e قبل از خواب می باشد . اگر می خواهید قرص ویتامین e به خوبی جذب بدنتان شود بهتر است آن را قبل از خواب مصرف کنید . شما می توانید با مصرف یک صبحانه کامل در طول روز ویتامین e بدن خود را تا حدود زیادی تامین کنید و دیگر نیازی به قرص های ویتامین e نداشته باشید .

منابع حاوی ویتامین ای

ویتامین ای در چه غذاهایی یافت میشود

شما می توانید علاوه بر استفاده از قرص های ویتامین e ، ویتامین e را در مواد خوراکی نیز پیدا کنید که در ادامه تعدادی نام بده شده و توضیحی مختصر در مورد آن ها می دهیم:
• فندق
• بادام
• تخمه آفتاب گردان
• انبه
• آووکادو
• کلک بروکلی
• کیوی
• گوجه فرنگی
• اسفناج

همان طور که گفتیم می توانیم برای تامین ویتامین ای بدن خودمان از انواع مواد غذایی و خوراکی های حاوی این ویتامین استفاده کنیم، طبیعتا مصرف این ویتامین ها برای بدن ما هیچ ضرری نخواهند داشت شما علاوه بر این که می توانید با مصرف موا غذایی ویتامین مورد نیاز بدن خود را تامین کنید، می توانید بسیاری از ویتامین های مورد نیازتان را نیز تامین کنید.

روغن های گیاهی: روغن های گیاهی و طبیعی مانند روغن سویا، روغن آفتابگردان، روغن زیتون و روغن نارگیل همچنین روغن بادام همگی دارای مقدار زیادی ویتامین E هستند. پس استفاده از این روغن ها برای درست کرن غذا می تواند کمک زیادی به شما در تامین ویتامین مورد نیاز بدنتان کند علاوه بر تهیه غذا می توانید از این روغن ها در سالاد هم استفاده کنید.

مغزه ها و آجیل ها: یکی دیگر از منابع حاوی ویتامین ای می توانیم به مغزه ها اشاره کنیم. آجیل و مغزها طرفداران بسیار زیادی دارند پس افرادی که از آن ها در طول روز استفاده می کنند، می توانند تا حدودی انرژی و ویتامین ای خودشان را تامین کنند. بادام یکی از این موا مغذی می باشد که در مورد روغن آن هم توضیح دادیم. سعی کنید در طول روز برای وعده های صبح در کنار صبحانه و عصرانه از این مغزها استفاده کنید.

میوه ها و سبزیجات: سبزی ها و میوه ها دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی هستند، شما می توانید با مصرف این مواد خوراکی مقدار زیادی ویتامین، پروتئین، مواد لازم و ضروری بدن خود را تامین کنید. میوه هایی مانند کیوی، زردآلو، آواکادو و به طور کلی میوه هایی که دارای رنگ نارجی و سبز هستند مقدار زیادی ویتامین e را در خود جای داده اند.

سعی کنید در طول زندگی از این دسته مواد خوراکی مغزها، سبزی هاف میوه ها، روغن ها استفاده کنید در این صورت دیگر مجبور نخواهید بود برای تامین انرژی و ویتامین های مورد نیاز بدن از قرص ها و مکمل های دارویی استفاده کنید. این مواد خوراکی غنی از ویتامین و پروتئین هستند.

در این مقاله از سایت داروخانه اینترنتی فردامارکت، به بررسی خواص ویتامین e، ویتامین e برای زنان، بهترین زمان خوردن ویتامین ای و… پرداختیم. همان طور که توضیح دادیم زمان خوردن این ویتامین به تجوزیر پزشک بستگی دارد ولی با این حال سعی کردیم تا شما را در این خصوص راهنمایی کنیم.

 


حمید
دیدگاه کاربران 11 دیدگاه
 • نگار 23 خرداد 1399 / 10:33 ب.ظ

  من شنیدم مصرف هر روز ویتامین ای باعث چاقی میشه درسته وآیا عوارضی داره

 • Milad 21 خرداد 1399 / 1:29 ب.ظ

  ب طور کلی خوردن چند خشاب از این قرص ویتامین e خوبه ؟
  و اینک تا چ مدت بخوریم کافیه ؟

 • مرضیه 1 خرداد 1399 / 3:27 ق.ظ

  من از استفاده از محتوای کپسول ویتامین e و روغن نارگیل برای خشکی پوست استفاده کردم به شما هم توصه میکنم

 • تارا 28 اردیبهشت 1399 / 8:11 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  مقاله هایی که منتشر میکنید واقعا مفید هستند اگر امکان داره یه مقاله در رابطه با ریزش مو و تمام علائم و راه های جلوگیری از اون بزنید
  خیلی خیلی ممنون

  • حمید 29 اردیبهشت 1399 / 4:18 ب.ظ

   باسلام
   ممنون که به ما اعتماد کردین.
   چشم حتما

 • عرفان 18 اردیبهشت 1399 / 9:45 ب.ظ

  از محلول داخل کپسول میشه استفاده کرد برای پوست؟

 • مینا 11 اردیبهشت 1399 / 9:15 ب.ظ

  سلام
  ممنون از مطالب خوبی که میزارین. اگر امکان داره درمورد جلوگیری از ریزش مو بیشتر توضیح بدین چی بخوریم خوبه؟

  • حمید 11 اردیبهشت 1399 / 9:52 ب.ظ

   با سلام
   شما باید علت ریزش موی خودتون رو بررسی کنید و طبق اون به دنبال یک دارو و مکمل خوب باشید، کمبود بسیاری از ویتامین ها در بدن میتونه منجر هب ریزش مو بشه، اگر به ریزش مو مبتلا هستید، بهتره به یک پزشک مراجعه کنید.

 • soror 8 اردیبهشت 1399 / 7:25 ب.ظ

  سلام
  قرص ویتامین ای بهتره چه ساعاتی در روز و چه مدت استفاده بشه ؟
  برای ریزش مو تاثیر داره ؟چون من یه مدت از روی استفاده کردم واسه ریزش مو خیلی تاثیرگذار بود . الان ی مدته دارم ویتامین ای مصرف می کنم تاثیرخواهد داشت؟

  • حمید 8 اردیبهشت 1399 / 8:10 ب.ظ

   با سلام
   مصرف این قرص در صبح توصیه می شود . بستگی به میزان کمبود این ویتامین در بدن شما داره.گاهی مصرف قرص ویتامین ای ماهیانه و گاهی هفتگی استفاده می شود . بله برای ریزش مو هم تاثیر داره.

  • admin 8 اردیبهشت 1399 / 8:15 ب.ظ

   سلام. قرص ویتامین ایی به دلیل محلولیت در چربی بهتر هست که همراه با غذا در طول روز مصرف بشوند. تاثیرات این مکمل برروی ریزش مو به اندازه ی زینک نیست و زینک موثرتر هست .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *