آیا قرص فیفول چاق کننده است؟

قرص فیفول

قرص فیفول چیست ؟

آیا قرص فیقول چاق کننده است؟ قرص فیفول یک فرآورده­ خون ساز می‌باشد که ۸۰% آهن آن بصورت SR فرموله شده که به تدریج و در طی چند ساعت در دستگاه گوارش آزاد می‌شود، به گونه‌ای که بیشترین آهن موجود در آن در روده کوچک جایی که بیشترین جذب در آنجا صورت می‌پذیرد به تدریج آزاد می‌شود. هر کپسول آن شامل ۱۵۰ میلی‌گرم سولفات آهن و مقداری فولیک اسید است. شکل دارویی فیفول به صورت کپسول است که پوسته کپسول‌ها از دو قسمت شفاف و سبز تشکیل شده است که حاوی گرانول‌هایی به رنگ قرمز، زرد کم رنگ و سفید می‌باشد.این محصول در داروخانه انلاین فردا مارکت موجود است .

قرص فیفول و چاقی صورت

برای رسیدن به  وزن متناسب تغذیه مناسب و استفاده از مکمل ها و ویتامین ها ضروری و لازم است .باید درنظر داشت که بدن  مواد غذایی حاوی ویتامین های مورد نیاز را بهتر هضم و جذب میکند .برای چاقی صورت و افزایش وزن استفاده از غذای کامل مانند حبوبات ،غلات ،پروتئین هاو مواد پرنشاسته همچنین اجیل و دانه ها، میوه ها و سبزیجات که دارای ترکیبات مصنوعی نیستند توصیه میشود .این مواد غذایی منبع سرشاری از مواد مغذی هستند که میتواند مصرف روزانه انها به چاقی صورت کمک کند. کمبود برخی از ویتامین ها در بدن باعث خستگی وتنبلی در فرد میشود وعدم تحرک فرد باعث افزایش وزن او شده با این حال نباید برای جلوگیری چاقی از مصرف ویتامین ها صرف نظر کنیم .شما میتوانید قرص فیفول خارجی از از سایت فردا مارکت تهیه کنید .

مصرف قرص فیفول خارجی در چاقی اثر دارد؟

مصرف داروها نمیتواند علت اصلی افزایش وزن باشد ،عوارض مصرف انها باعث اضافه وزن میشود . برخی از داروها  اشتها اور هستند باعث زیاده روی در مصرف غذاها میشوند اما برخی دیگر جذب و خیره سازی گلوگز در بدن را سریع تر می کنند و باعث تجمع چربی در بخشی از بدن میشوند .

تاثیر فولیک اسید در افزایش وزن

قرص فروس سولفات یا قرص اهن علاوه بر رفع کم خونی بدن باعث چاقی میشود یا خیر؟

فولیک اسید به تنهایی نمیتواند دلیل چاقی و افزایش وزن افراد شود وشایع ترین علت چاقی مصرف کالری بیشتر قبل از سوزانده شدن کالری های مصرف شده توسط بدن  است اما تنها دلیل نیست . خوب است بدانیم که داروهای ضدبارداری و استروئیدها هم موجب افزایش وزن فرد میشود.

قرص فیفول چاق کننده

چگونه قرص فیفول میتواند باعث افزایش وزن شود؟

آیا قرص فیفول چاق کننده است؟افزایش وزن مربوط به آهن درمانی یک مشکل شایع در بیماران مبتلا به کم خونی فقر آهن است.بیمارانی که تحت درمان بیماری کم خونی با مصرف قرص های فیفول قرار می گیرند ، در صورت عدم برنامه ریزی رژیم غذایی یا بیماری متابولیک ، دچار افزایش وزن می شوند. بنابراین ، آهن درمانی با مصرف قرص های اهن میزان فریتین سرم همراه با وزن بدن را افزایش می دهد.افزایش وزن به احتمال زیاد یک اثر جانبی خود کمبود آهن نسبت به مکمل مورد استفاده در درمان آن است. آهن کافی برای فعال کردن هورمونهای تیروئید درگیر در متابولیسم لازم است. پایین بودن سطح هورمون تیروئید به دلیل کمبود آهن می تواند باعث افزایش وزن شود که ممکن است تا زمانی که سطح خون شما به حالت نرمال برگردد ادامه پیدا کند.زمانی  که سطح خون شما به حالت عادی باز گردد ، ممکن است انرژی بیشتری برای ورزش و تهیه غذاهای سالم در هر وعده غذایی داشته باشید.

با قرص فیفول چاق شویم!

در کنار درمان بیماری کم خونی با مصرف قرص های فیفول، یک رژیم غذایی سالم با کنترل کالری و  انجام حرکات ورزشی منظم بهترین روش برای جلوگیری از افزایش وزن است.رژیم غذایی مناسب برای مقابله با افزایش وزن و عوارض MS ناشی از بیماری فقر آهن در بیمارانی که تحت درمان کم خونی  قرار دارند جلوگیری می کند. اما ، بیمارانی که تحت تجویز آهن افزایش وزن ندارند ، بدون رژیم غذایی باید از نظر بدخیمی ، بیماری التهابی روده ، پرکاری تیروئید و غیره مورد بررسی قرار گیرند.

عوارض  جانبی قرص فیفول (آهن)

  • تحریک پذیری روده
  • تهوع و استفراغ
  • مدفوع تیره رنگ
  • درد معده
  • یبوست
  • اسهال

فروشگاه فردامارکت داروخانه ای در خانه شما .

کپسول فیفول چاق میکند؟

کپسول فیفول یک مکمل متشکل از اسید فولیک و نمک آهن است که برای جلوگیری از کمبود آهن ، کمبود اسید فولیک در دوران بارداری و کم خونی فقر آهن استفاده می شود. کپسول فیفول به عنوان یک مکمل رژیم غذایی و یک داروی تجویزی در دسترس است.اسید فولیک و سولفات آهن آهن مواد مغذی رژیمی هستند که برای حفظ وزن طبیعی بدن مورد نیاز هستند.در بررسی های محققان مصرف قرص فیفول باعث افزایش وزن نمیشود اما برخی از زنان که قرص های اهن را در طولانی مدت استفاده میکردند مدعی شدند که در طول مدت مصرف کپسول های فیفول وزنشان افزایش یافته است .بنابراین ، اگر در هنگام مصرف  قرص فیفول از تغییر وزن نگران هستید ، قبل از مصرف خودسرانه آن حتما عوارض کپسول فیفول را مطالعه کنید .برای خرید و سفارش کپسول فیفول میتوانید به سایت فردا مارکت مراجعه کنید .

حمید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *